Herre pokal (Landspokalturneringen), 2. omgang (2010)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
890379
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Juridisk Fodboldklub Røde Stjerne Sanderumskolen 1-5
890371
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Marslev G & IF Vindinge BK Marslev Idrætsplads 2-3
890364
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Nr. Lyndelse / Søby F.C. Ø.B. Carl Nielsen Hallen 2-4
890359
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Nr. Aaby IK Årslev BK Nr.Aaby Idrætspark 0-1
890369
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Rudkøbing BK Kværndrup BK Fynske Bank Arena (Rudkøbing) 8-9
890356
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Sanderum Nyborg G & IF Vestfalen Stadion 6-1
890355
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Skamby BK Kerteminde BK Skamby Stadion 6-5
890381
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
FC Kurant KR 70 Nyborgvej Stadion 2-4
890353
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Søndersø BK Egebjerg Fodbold Søndersø Stadion 0-4
890351
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Tarup/Paarup IF Tåsinge f. B. Home Tarup Park 2-0
890378
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
TUSA IF Morud IF Turup Stadion HHT!
890376
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Ubberud IF Fjordager Ubberud Stadion - Korup VVS 4-3
890377
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
UTOPIA ( F.K.) FC Broby Munke Mose 0-3
890358
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Vissenbjerg G & IF Tved BK Albani Arena Vissenbjerg 0-2
890373
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Åsum IF Tårup IF Åsum Sportsplads 4-3
890370
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Stjernen BK. Allested U & IF Østbyens Stadion 4-0
890354
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
D.B.F. Venner Ringe BK Ejbyskolen 1-4
890360
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Bogense G & IF Fraugde G & IF Bogense Stadion 4-2
890357
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Bolbro G & IF Faaborg BK & IF Bolbro-Parken 4-0
890368
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
B 67 SUB Ullerslev B 67-Parken 1-3
890375
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Brahesholm BK Tommerup BK Brahesholm/Egemosedam 0-6
890372
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Ebberup IF F.C. Odense Ebberup Hallen (ude) 1-4
890352
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Hårby BK Glamsbjerg IF Haarby Stadion 1-0
890366
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Kauslunde IF Aarup BK Axel Knudsen Park 0-5
890361
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Kerte GF Posten Kerte Stadion 1-0
890374
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
KFUM.s BK Thurø BK af 1920 KFUM-parken 1-0
890362
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Kildemosens BK Marienlyst Kildemosens anlæg 3-7
890382
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Klinte Grindløse FC DSIO Nørreby skole 0-4
890363
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Korup O K S Korup Kultur- & Idrætscenter (ude) 1-3
890367
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Langeskov IF Assens FC Langeskov Stadion 2-1
890380
1 Ti 04-05-10
Kl. 18:45
Langtved SG & IF Højby S & G Langtved Stadion 0-3
890365
1 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Søhus Stige Marstal/Rise Rema 1000 Arena Søhus 4-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218