Ekstra Bladet Cup (2011)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
934746
1 Ma 09-08-10
Kl. 18:30
Egen UI Marienlyst Guderup Idrætsanlæg 0-1
934747
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
KFUM.s BK Varde KFUM-parken 0-10
934736
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Ringkøbing IF Tjørring Alkjær Stadion 2-1
934739
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Aarhus Fremad Brabrand Riisvangen Stadion 1-2
934731
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Aars IK Blokhus FC Aars Stadion 0-2
934732
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Frederikshavn fI Hobro Empire Stadium 1-4
934733
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Hirtshals B Birkelse IF Schlie Arena 3-1
934742
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Viborg Sdrm. IK Skive Liseborgcentret 0-2
934743
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
IF Lyseng Skovbakken Lyseng Idrætspark 0-1
934750
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Ringe BK Aabenraa BK Ringe Stadion 0-4
934753
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
DSIO FC Fyn Provstegårdsskolen 1-5
934755
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Frem Sakskøbing Næstved Inges Auto Park 2-5
934760
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK B. 1973, Herlev Gladsaxe Stadion 5-3
934761
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Elite 3000, Helsingør AB Helsingør Stadion 4-3
934762
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
GVI Nordvest FC GVI. Nymosen 0-3
934758
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Herlufsholm GF Lolland-Falster Alliancen Herlufsholm Stadion 0-1
934745
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
BPI Kolding FC Santrol Arena 0-9
934766
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Stenløse Avarta Stenløse Stadion 2-1
934768
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Avedøre Søllerød-Vedbæk Avedøre Stadion 4-1
934769
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Brønshøj Allerød Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 7-1
934771
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold HIK Helsinge Stadion 1-6
934775
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK Vanløse Virum Stadion 1-4
934777
1 Ti 10-08-10
Kl. 18:30
FA 2000 Bk. Fremad Valby Jens Jessens Vej 3-4
934773
1 On 11-08-10
Kl. 18:00
Bk. Fremad Amager Hvidovre Sundby Idrætspark 0-1
934774
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Kastrup Greve Røllikevej 5-3
934772
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
LSF Svebølle Smørum Idrætscenter 1-3
934770
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
BGA B.93 Glostrup Idrætspark 0-2
934776
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
AB Tårnby NB Bornholm Tårnby Stadion. Opvisn. 0-1
934765
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Herlev B 1908 Herlev Stadion 0-4
934759
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Birkerød FC Roskilde Birkerød Stadion 3-2
934763
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
FB Skjold Frederiksberg IP, kunst 2-1
934756
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Døllefjelde Musse FC Vestsjælland DMI´s anlæg 0-12
934757
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Nakskov HB Køge OK+ stadion 0-5
934751
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
FC Broby Ø.B. FC Broby Arena 5-6
934752
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Kværndrup BK FC Svendborg Kværndrup Stadion 2-4
934744
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Kjellerup Viborg Bjergets Idrætsanlæg 0-2
934734
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Aalborg Chang Thisted Chang's Baner 1-3
934730
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Skagen IK FC Hjørring Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) 1-4
934740
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Funder GF Viby IF Funder EL-VVS Service Arena 2-6
934741
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Bjerringbro IF FC Skanderborg Bjerringbro Idrætspark 1-6
934737
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Lemvig GF Odder Lemvig Stadion 2-4
934748
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Næsby FC Fredericia ALPI Arena Næsby 2-3
934749
1 On 11-08-10
Kl. 18:30
Otterup Vejle Nordfyns Bank Arena 2-3
934738
1 To 12-08-10
Kl. 18:30
Grindsted GIF Lystrup IF Lynghallen 2-4
934735
1 To 12-08-10
Kl. 18:30
Holstebro AGF Holstebro Idrætspark 1-4
934754
1 To 12-08-10
Kl. 18:30
Bolbro G & IF Vinding SF Bolbro-Parken 6-4
934764
1 To 12-08-10
Kl. 18:30
Jægersborg BK Frem Jægersborg UHT!
934767
1 Ti 17-08-10
Kl. 18:30
Tuse IF Værløse Tusehallen 3-2
831027
2 Ti 24-08-10
Kl. 17:00
NB Bornholm HIK Nexø Stadion 0-1
831028
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Marienlyst B 1908 Marienlystcentret 2-1
831031
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Birkerød Brønshøj Birkerød Stadion 1-4
831013
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Hirtshals B Skive Schlie Arena 2-4
831015
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Bolbro G & IF FC Hjørring Bolbro-Parken 0-5
831016
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Ringkøbing IF Viborg Alkjær Stadion 0-3
831018
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Ø.B. Thisted Ø.B.s Anlæg 1-3
831019
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Aabenraa BK Hobro Aabenraa Stadion 1-4
831020
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Lystrup IF Varde Lystrup Enge 0-5
831033
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Tuse IF B.93 Tusehallen 0-2
831009
2 Ti 24-08-10
Kl. 18:00
Blokhus FC AaB Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 0-3
831010
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Brabrand AC Horsens Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-4
831007
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Skovbakken Randers FC Vejlby/Risskov Centret 1-4
831034
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
FB FC Svendborg Frederiksberg IP, kunst 2-3
831030
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Bk. Fremad Valby Nordvest FC Valby IP, tribunen 2-5
831017
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Viby IF Kolding FC Viby Idrætspark 3-1
831014
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Odder AGF Spektrum Odder 0-1
831032
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Elite 3000, Helsingør FC Vestsjælland Helsingør Stadion 1-3
831023
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Avedøre Lolland-Falster Alliancen Avedøre Stadion 3-1
831024
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK Næstved Gladsaxe Stadion 0-1
831025
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Svebølle HB Køge Svebølle Stadion 2-4
831026
2 On 25-08-10
Kl. 18:00
Kastrup Stenløse Røllikevej 6-5
831029
2 On 25-08-10
Kl. 18:30
Jægersborg BK Hvidovre Jægersborg 0-1
831012
2 On 25-08-10
Kl. 19:00
FC Fredericia SønderjyskE Monjasa Park 4-0
831021
2 On 25-08-10
Kl. 20:00
FC Fyn Lyngby Odense Atletikstadion 0-1
831011
2 On 25-08-10
Kl. 20:45
Vejle Silkeborg Vejle Stadion 2-4
831008
2 To 26-08-10
Kl. 18:00
FC Skanderborg FC Midtjylland Zitcom Stadion 1-3
831022
2 To 26-08-10
Kl. 18:00
Vanløse FC Nordsjælland Vanløse IP. Opvisn. 0-5
375870
3 On 15-09-10
Kl. 19:30
B.93 Silkeborg Østerbro Stadion 0-5
375871
3 On 22-09-10
Kl. 16:00
Viby IF FC København Viby Idrætspark 1-4
375873
3 On 22-09-10
Kl. 16:30
Hobro Viborg DS Arena 0-1
375874
3 On 22-09-10
Kl. 16:30
Brønshøj Hvidovre Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 0-1
375863
3 On 22-09-10
Kl. 16:30
Avedøre FC Midtjylland Avedøre Stadion 2-3
375864
3 On 22-09-10
Kl. 16:30
FC Svendborg Esbjerg Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-3
375861
3 On 22-09-10
Kl. 18:00
Varde Brøndby Sydbank Stadion 4-2
375872
3 On 22-09-10
Kl. 18:00
Thisted HB Køge Sparekassen Thy Arena 1-3
375875
3 On 22-09-10
Kl. 19:00
AGF Skive Ceres Park 6-3
375862
3 On 22-09-10
Kl. 19:00
Næstved AaB ProfaGroupPark 0-1
375868
3 On 22-09-10
Kl. 19:00
Kastrup Lyngby Tårnby Stadion 1-2
375869
3 On 22-09-10
Kl. 19:00
Nordvest FC Randers FC SuRi Park 1-5
375865
3 On 22-09-10
Kl. 19:00
FC Vestsjælland AC Horsens Slagelse Stadion 2-6
375866
3 On 22-09-10
Kl. 19:00
Marienlyst OB Nature Energy Park 0-2
375867
3 To 23-09-10
Kl. 17:30
FC Hjørring FC Nordsjælland Nord Energi Arena 0-1
375876
3 On 29-09-10
Kl. 19:00
HIK FC Fredericia Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-2
370968
4 Ti 26-10-10
Kl. 18:00
HB Køge FC Midtjylland Capelli Sport Stadion 0-4
370971
4 On 27-10-10
Kl. 15:30
Varde AGF Sydbank Stadion 0-1
370964
4 On 27-10-10
Kl. 18:00
Viborg AaB Energi Viborg Arena 5-6
370969
4 On 27-10-10
Kl. 19:00
FC Fredericia Randers FC Monjasa Park 1-2
370970
4 On 27-10-10
Kl. 19:00
Hvidovre Lyngby Kæmpernes Arena 6-7
370965
4 On 27-10-10
Kl. 20:00
FC København AC Horsens Telia Parken 2-4
370966
4 To 28-10-10
Kl. 18:00
Esbjerg Silkeborg Blue Water Arena 2-0
370967
4 To 28-10-10
Kl. 20:00
OB FC Nordsjælland Nature Energy Park 2-3
484303
5 Ti 09-11-10
Kl. 19:00
AaB Esbjerg Aalborg Portland Park 0-2
484302
5 On 10-11-10
Kl. 18:30
AGF FC Midtjylland Ceres Park 0-1
484301
5 To 11-11-10
Kl. 18:00
Randers FC Lyngby Randers Stadion 3-0
484304
5 To 11-11-10
Kl. 20:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 0-1
487482
6 On 27-04-11
Kl. 18:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 1-2
487481
6 To 28-04-11
Kl. 18:00
FC Nordsjælland Randers FC Farum Park 1-0
487483
6 On 04-05-11
Kl. 18:00
Randers FC FC Nordsjælland Randers Stadion 0-0
487484
6 To 05-05-11
Kl. 18:00
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 5-7
193853
7 22-05-11
Kl. 18:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Telia Parken 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222