Herre-Landspokal (2006)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
667252
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Eggeslevmagle IF (4) Kværkeby IF (3) Eggeslevmagle Stadion 0-1
667253
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
BVB 2000, Brøndby (5) HTI Sengeløse (4) Brøndby Strand Skole 6-2
667254
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Strøby AIK 65 (4) Såby Fodbold (3) Strøbyhallen 1-2
667255
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
KBK Hillerød (4) Rebæk IF (4) KBK Hillerød Øst-huset 4-1
667256
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Stillinge IF (5) Årby GI (4) Stillinge Centralskole 0-2
667257
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Tømmerup GU (4) Stenlille IF (3) Tømmeruphallen 1-2
667258
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
ØFK 2000 (4) Snekkersten IF (3) Ølstykke Stadion 0-2
667259
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Gundsølille SGIF (4) Taarbæk IF (3) Gundsølillehallen 4-2
667260
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Gundsømagle IF (3) Græsted IF (3) Margretheskolen G-77 3-4
667261
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Gyrstinge IF (5) Vipperød BK (3) Gyrstinge Skole 0-7
667262
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
ØB 90 (5) Helsinge SI (3) Maglehøjskolen 2-12
667263
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Havdrup GI (4) FC Stevns (4) Havdrup Idrætscenter 6-7
667264
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Gørløse SI (4) Søborg SG&I (3) Baunehøj Stadion 3-4
667265
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Nykøbing IF (4) Munkholm FK (3) Kongeengen 0-1
667266
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
FC Parken, Næstved (6) Møns FK (4) Nygårdsvej Idrætsanlæg UHT!
667267
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Rødvig/Sydstevns (4) Mern UIF (3) Sydstevns Stadion 3-6
667268
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Vetterslev-Høm GF (4) Gørlev IF (3) Vetterslev Stadion 4-1
667269
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Vemmelev SGI (4) Fårevejle BK (3) Vemmelevhallen 4-1
667270
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Vallø BK (4) Vor Frue IF (4) Hårlev Stadion 0-3
667271
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Uvelse IF (4) Tikøb IF (3) Uvelse Stadion 0-2
667272
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Tyrkisk KIF (5) Alsønderup SGI (3) Ballerup Idrætspark 4-6
667274
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Kr. Hyllinge IF (4) Svinninge IF (3) Kirke Hyllinge Stadion 2-3
667275
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Bårse IF (4) Toksværd GI (3) Bårse Stadion 5-6
667276
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Ørslev-Bjerge IF (5) Karrebæk IF (4) Kirkeskovskolen 1-6
667277
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Hvidebæk IF (4) Suså IF (3) Hvidebæk Stadion 2-1
667278
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Kr. Helsinge IF (4) Tuse IF (3) Kr. Helsinge Sportsplads 2-5
667279
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
BV02, Slagelse (5) Jyderup BK (3) Slagelse Stadion 0-6
667280
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Hørve IF (4) Slaglille-Bjernede GI (3) Hørve Stadion 4-1
667281
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Grevinge IF (4) Dianalund IF (3) Herrestrup Stadion 4-5
667282
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Rønnebæk IF (5) Buerup-Reerslev IF (4) Rønnebæk Skole 1-3
667283
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Sierslev FC (5) Præstø IF (3) Sierslev Sportsplads 0-3
667284
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Sigerslevøster IF (4) Nødebo IF (4) Sigerslevøster Stadion 0-3
667285
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Kalvehave IF (4) Karise IK (3) Kalvehave Skole 1-4
667286
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
BK 96, Solrød (5) Torpedo Vestegnen (4) Solrød Skole 2-3
667287
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
B. 77, Rødovre (3) T.G. 80 IF (3) Valhøj Skole 2-3
667288
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Ølsted IF (4) FC Hvidovre (4) Ølsted Idrætsanlæg 3-2
667289
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Holte Star Club (4) FIF, Hillerød (3) Rudegård Stadion 1-4
667290
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
FC Ypsilon (4) Viby IF (3) Tåstrup Idrætspark 3-1
667291
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Førslev IF (5) Vejlø GI (3) Førslev Stadion 3-7
667293
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Sct. Jørgens IF (4) Store Heddinge BK (3) Nygårdsvej Idrætsanlæg 2-6
667294
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
IF Delfinen, Tåstrup (5) Hjorten IF (3) Tåstrup Idrætspark 0-3
667295
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Brødeskov IF (4) Albansk IF (3) Brødeskov Stadion 3-2
667296
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Bjæverskov IF "Frem" (3) Lejerbo BK (3) Bjæverskov Stadion 6-5
667297
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Ejby IF 1968 (3) Karlebo IF (3) Ejby Friluftscenter 4-3
667298
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Lynge-Uggeløse IF (3) Islev BK (3) Lyngehallen 7-5
667299
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Slangerup & Omegn IF (4) Rosenhøj BK (3) Slangerup Stadion 1-3
667300
1 Ti 19-04-05
Kl. 18:00
Egevoldens Idræts Club (5) Mladost IF (3) Avedøre Skole 1-3
667292
1 On 20-04-05
Kl. 18:00
BK Vest, Rødovre (4) Værebro BK (4) Nørrekær 3-4
667273
1 On 20-04-05
Kl. 18:00
Vapnagård FK 72 (3) B. 82, Virum (4) Snekkersten Idrætscenter 7-1
700393
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Vor Frue IF (4) M.U.K. (2) Vor Frue Idrætscenter 4-1
700394
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Karise IK (3) Herstedøster IC (2) Karise Skole 1-2
700395
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Tuse IF (3) AB 97 (2) Tusehallen 8-4
700396
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
FC Ypsilon (4) Bjæverskov IF "Frem" (3) Tåstrup Idrætspark 0-3
700397
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (3) Vipperød BK (3) Avedøre Stadion 3-2
700398
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Stenlille IF (3) Tune IF (2) Stenlille Stadion 0-2
700399
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Vetterslev-Høm GF (4) Jyderup BK (3) Vetterslev Stadion 0-3
700400
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Snekkersten IF (3) FIF, Hillerød (3) Snekkersten Idrætscenter 4-0
700401
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Græsted IF (3) Slagslunde-Ganløse IF (2) Græsted Stadion 1-3
700402
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Helsinge SI (3) Skibby IK (2) Helsinge Stadion 1-3
700403
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Annisse IF (2) Ledøje-Smørum Fodbold (2) Annisse Stadion 4-0
700404
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Ølsted IF (4) B. 1973, Herlev (2) Ølsted Idrætsanlæg 0-4
700405
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Nødebo IF (4) Oppe-Sundby IF (3) Nødebo Stadion 6-1
700406
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Toksværd GI (3) Slagelse IK (2) Toksværd Idrætsplads 4-9
700407
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Munkholm FK (3) B. 73, Slagelse (2) Bjergmarksskolen 1-5
700408
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Dianalund IF (3) Jernløse IF (3) Dianalund Stadion 3-4
700409
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Årby GI (4) Trundholm FC (2) Årby Forsamlingshus 0-5
700410
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Karrebæk IF (4) Kværkeby IF (3) Karrebæk Skole 5-3
700411
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Tikøb IF (3) BK Friheden (2) Tikøb Stadion 1-2
700412
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
KBK Hillerød (4) Kvistgård IF (3) KBK Hillerød Øst-huset 1-0
700413
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Store Heddinge BK (3) T.G. 80 IF (3) St. Heddinge Stadion 4-5
700414
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (2) Blovstrød IF (2) Vallensbæk Idrætscenter 1-2
700415
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Rørby-Værslev IF (3) Ringsted IF (2) Rørby Stadion 1-2
700416
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Fuglebjerg/Sandved-Tornemark (2) Raklev GI (2) Grønbro Stadion 1-2
700417
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
FC Stevns (4) Gadstrup IF (2) Hellested Stadion 1-0
700418
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF (3) Melby-Liseleje IF (3) Lyngehallen UHT!
700419
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
FC Parken, Næstved (6) Mern UIF (3) Nygårdsvej Idrætsanlæg 2-5
700420
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Buerup-Reerslev IF (4) Svinninge IF (3) Reerslev Friskole 1-2
700421
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Hvidebæk IF (4) Hvalsø IF (2) Hvidebæk Stadion 2-4
700422
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Gilleleje FK (3) Hareskov IF (2) Nellerupgård Stadion 1-0
700423
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Præstø IF (3) Haslev FC (2) Præstø Stadion 5-2
700424
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Vejlø GI (3) Ejby IF (2) Svenstrup Idrætsefterskole Kunst 4-2
700425
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (4) Gislinge BK (2) Vemmelevhallen 5-0
700426
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Brødeskov IF (4) Frem Hellebæk (3) Brødeskov Stadion 1-3
700427
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
KB 92, Karlslunde (2) Torpedo Vestegnen (4) Holmeagerskolen 3-1
700428
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Hørve IF (4) Såby Fodbold (3) Hørve Stadion 0-6
700429
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Stensved IF (3) Rønnede IF (2) Stensved Stadion 1-3
700430
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Benløse IF (2) Asnæs BK (2) Benløsehallen 4-0
700431
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Alsønderup SGI (3) Espergærde IF (2) Alsønderup Idrætsanlæg 2-3
700432
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Hjorten IF (3) Fløng/Hedehusene (2) Skinderskovgård 2-3
700433
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Gundsølille SGIF (4) Mladost IF (3) Gundsølillehallen 2-4
700434
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Søborg SG&I (3) Hornbæk IF (2) Søborg Idrætsplads 3-2
700435
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
BVB 2000, Brøndby (5) Ejby IF 1968 (3) Brøndby Strand Skole 1-2
700436
2 Ti 03-05-05
Kl. 18:30
Værebro BK (4) Brede IF (3) Skovbrynet Skole 2-0
700437
2 On 04-05-05
Kl. 18:30
Vapnagård FK 72 (3) SB 50 Ishøj (2) Snekkersten Idrætscenter 5-3
703418
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Tuse IF (3) Raklev GI (2) Tusehallen 2-0
703419
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Hvalsø IF (2) Ishøj BK (SS) Hvalsø ny Idrætsplads 2-5
703420
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Bjæverskov IF "Frem" (3) Ørslev GIF (V) (1) Bjæverskov Stadion 2-4
703421
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
FC Stevns (4) Mern UIF (3) Hellested Stadion 2-3
703422
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (3) Hagested/Tuse Næs (1) Avedøre Stadion 2-4
703424
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Tune IF (2) Mørkøv IF (1) Tune Stadion 4-5
703425
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Faxe BK (1) Sorø IF "Freja" (SS) Faxe Stadion 0-4
703428
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Snekkersten IF (3) Hundested IK (1) Snekkersten Idrætscenter 2-0
703429
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Ejby IF 1968 (3) IS Skævinge (1) Ejby Friluftscenter 2-0
703430
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Søborg SG&I (3) Slagslunde-Ganløse IF (2) Søborg Idrætsplads 2-3
703431
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Svinninge IF (3) Skælskør BI (1) Kundby Stadion 0-8
703432
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
KBK Hillerød (4) Gilleleje FK (3) KBK Hillerød Øst-huset 1-3
703433
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Karrebæk IF (4) Præstø IF (3) Karrebæk Skole 1-4
703436
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Såby Fodbold (3) Benløse IF (2) Såbyhallen 2-3
703437
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Skibby IK (2) Rishøj Boldklub (SS) Skibby Stadion 2-3
703441
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Trundholm FC (2) Svebølle BI (1) Nr. Asmindrup Skole 6-4
703442
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Espergærde IF (2) BK Friheden (2) Mørdrup Idrætsanlæg 3-1
703443
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Fløng/Hedehusene (2) Gladsaxe-Hero BK (SS) Hedehusene Idrætspark 2-4
703444
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Frem Hellebæk (3) Fredensborg BI (1) Nordkysthallen 7-8
703415
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Blovstrød IF (2) Taastrup FC (SS) Blovstrød Stadion 2-3
703416
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Herstedøster IC (2) Ringsted IF (2) Herstedøster Stadion 5-2
703446
3 Ti 17-05-05
Kl. 18:45
Jyderup BK (3) Høng GF (1) Jyderup Stadion 0-3
703447
3 On 18-05-05
Kl. 18:45
Mladost IF (3) Allerød Fodbold Klub (SS) Damgårdsparken, Ballerup 0-1
703417
3 On 18-05-05
Kl. 18:45
Rønnede IF (2) Vordingborg IF (1) Rønnedehallen 0-9
703438
3 On 18-05-05
Kl. 18:45
Nødebo IF (4) Annisse IF (2) Nødebo Stadion 1-5
703439
3 On 18-05-05
Kl. 18:45
Vemmelev SGI (4) Herlufsholm GF (1) Vemmelevhallen 0-5
703426
3 On 18-05-05
Kl. 18:45
Værebro BK (4) Hørsholm-Usserød IK (1) Skovbrynet Skole 6-1
703427
3 On 18-05-05
Kl. 18:45
Vapnagård FK 72 (3) B. 1973, Herlev (2) Snekkersten Idrætscenter 2-3
703423
3 To 19-05-05
Kl. 18:45
Lynge-Uggeløse IF (3) Frederikssund IK (SS) Lyngehallen 0-3
703434
3 To 19-05-05
Kl. 18:45
Jernløse IF (3) Vejlø GI (3) Silver Park 6-1
703440
3 To 19-05-05
Kl. 18:45
B. 73, Slagelse (2) KB 92, Karlslunde (2) Stadion Vest 3-1
703445
3 To 19-05-05
Kl. 18:45
Humlebæk BK (SS) Bagsværd BK (1) Humlebæk Stadion 4-3
703414
3 To 19-05-05
Kl. 18:45
Vor Frue IF (4) T.G. 80 IF (3) Vor Frue Idrætscenter 0-4
703435
3 Ti 24-05-05
Kl. 19:00
Slagelse IK (2) Solrød FC (1) Nordhallen 1-2
704174
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Gilleleje FK (3) Herlev IF (Kval) Nellerupgård Stadion 1-3
704175
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Vordingborg IF (1) BK Avarta (DS) Vordingborg Stadion 1-4
704176
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Præstø IF (3) Solrød FC (1) Præstø Stadion 1-4
704177
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (2) Nivå-Kokkedal FK (Kval) Elverroad 1-4
704178
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Mern UIF (3) Albertslund IF (DS) Mern Stadion 0-3
704179
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Benløse IF (2) KFUM BK, Roskilde (DS) Benløsehallen 3-2
704180
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Hagested/Tuse Næs (1) Sorø IF "Freja" (SS) Hagested Idrætsplads 3-6
704182
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) Skovlunde IF (Kval) Herlufsholm Stadion 3-4
704183
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Mørkøv IF (1) Avedøre IF (DS) Mørkøvhallen 8-9
704184
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Trundholm FC (2) Stenløse BK (DS) Nr. Asmindrup Skole 1-4
704185
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub (SS) Helsingør IF (DS) Skovvang Stadion 3-2
704186
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Jernløse IF (3) Ballerup IF (DS) Silver Park 0-1
704187
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Fredensborg BI (1) Boldklubben Søllerød-Vedbæk (DS) Fredensborg Stadion 2-6
704188
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (3) Høng GF (1) Ejby Friluftscenter 2-0
704189
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (2) Taastrup FC (SS) KIWI-Park 2-3
704190
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Annisse IF (2) Herstedøster IC (2) Annisse Stadion 4-2
704191
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Espergærde IF (2) Måløv BK (DS) Mørdrup Idrætsanlæg 2-4
704192
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Værebro BK (4) Birkerød IF "Skjold" (DS) Skovbrynet Skole 1-2
704193
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Tuse IF (3) Skælskør BI (1) Tusehallen 2-1
704194
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Snekkersten IF (3) Greve Fodbold (DS) Snekkersten Idrætscenter 0-6
704195
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero BK (SS) Frederikssund IK (SS) Gladsaxe Stadion 2-4
704196
4 Ti 31-05-05
Kl. 19:00
T.G. 80 IF (3) Humlebæk BK (SS) Selsmoseskolen 0-1
704173
4 On 01-06-05
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (2) Ishøj BK (SS) Stadion Vest 4-3
704181
4 On 01-06-05
Kl. 19:00
Ørslev GIF (V) (1) Rishøj Boldklub (SS) Ørslev Stadion 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366