Pokalfinale U19 Drenge (98-99) 16/17

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
880335
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
B. 82, Virum (1) Østerbro IF (Mest) Fuglsanggårdsskolen 1-2
880339
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Dragør (Mest) Taastrup FC (Mest) Dragør Bk 2-3
880336
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
LSF (1) Rødovre (Mest) Ledøje Idrætscenter 4-0
880342
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
TFC Odsherred (1) Jernløse BK (1) Nr. Asmindrup Skole UHT !
880337
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (2) FB (1) Sportspladsen i Syd 0-2
880341
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Dianalund IF (1) Kalundborg GB (Mest) Dianalund Stadion 2-10
880340
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Skovshoved IF (1) Ølstykke FC (Mest) Skovshoved I P 4-3
Runde 2
415709
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Vestia (Mest) AB (Division) Kunst, Bavnehøj IA 0-7
415704
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Brødeskov IF (1) GVI (Øst 2) Brødeskov Stadion 0-3
415776
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Albertslund IF (1) Hvidovre (Division) Albertslund Stadion 1-8
415689
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Bagsværd BK (1) Vanløse (Øst 1) Bagsværd Stadion 0-5
415699
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Herlev IF (1) Kastrup (Øst 2) Herlev Stadion HHT !
415706
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (1) Helsinge Fodbold (Mest) Hillerød Stadion 1-0
415691
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
IS Skævinge (1) FC Nordsjælland (Ligaen) Baunehøj Stadion 0-25
415703
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Slangerup & OIF (2) B.1903 (Øst 1) Slangerup Stadion 0-11
415702
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri (Øst 2) IF Skjold Birkerød (Øst 1) Virum Stadion 0-2
415698
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Taastrup FC (Mest) Greve Fodbold (Øst 1) NyBolig Park 0-3
415779
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Øst 2) B.1908 (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 8-7
415693
2 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Frederikssund FB (Mest) Frem (Øst 1) Frederikssund Stadion Kunstgræs 1-10
415700
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Værløse BK (Mest) B.93 (Divisionen) Værløse Stadion Kunstgræs 0-4
415778
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
AB Tårnby (Mest) Lyngby Boldklub (Liga) Tårnby Stadion HHT !
415677
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Skælskør B&I (1) Vemmelev SGI (1) Skælskør Stadion 5-1
415701
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Skovshoved IF (1) Brøndbyernes IF (Liga) Skovshoved I P 0-17
415674
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Nakskov (Mest) Vordingborg IF (Øst 2) OK+ stadion HHT !
415708
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Fremad Valby (Mest) BSV/FC Holte (Øst 2) Valby IP, Opvisningsbanen 3-2
415694
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Allerød FK (Øst 1) FC Roskilde (Div) Allerød Idrætspark 2-1
415777
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Østerbro IF (Mest) FC Helsingør (Øst 1) Fælledparken 1-7
415696
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Solrød FC (1) HB Køge (Division) Solrød Idrætscenter 1-9
415695
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Store Heddinge BK (2) LSF (1) St. Heddinge Stadion HHT !
415688
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Svogerslev BK (1) Himmelev-Veddelev (Mest) Svogerslev Idrætspark 1-0
415675
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Lynge-Broby IF (Øst 2) Næstved I.F. (Divisionen) Frederiksberg Skole 3-1
415686
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
TFC Odsherred (1) Ringsted IF (Mest) Nr. Asmindrup Skole 11-12
415679
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Herlufsholm GF (Mest) Slagelse B&I (Øst 1) Herlufsholm Stadion 1-4
415687
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Kalundborg GB (Mest) Holbæk B&I (Øst 1) Munkesø Stadion 2-5
415710
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
BSF (Øst 1) Fremad Amager (Øst 1) Ballerup Idrætspark HHT !
415697
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Rosenhøj BK (1) FA 2000 (Øst 2) Avedøre Stadion 0-1
415685
2 To 01-09-16
Kl. 18:00
Hvalsø-Såby (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Hvalsø ny Idrætsplads 0-4
415705
2 To 01-09-16
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (1) FC København (Ligaen) Hørsholm Idrætspark 4-6
415707
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:00
FB (1) HIK (Div) Jens Jessens Vej 0-8
Runde 3
568186
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
Allerød FK (Øst 1) FC Nordsjælland (Ligaen) Allerød Idrætspark 0-6
568195
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Øst 2) Hvidovre (Division) Vallensbæk Idrætscenter kunst 5-8
568184
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
Ringsted IF (Mest) Holbæk B&I (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs 1-3
568185
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
Frem (Øst 1) Vanløse (Øst 1) Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
568192
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
GVI (Øst 2) B.1903 (Øst 1) Kunst, GVI. Nymosen 1-3
568189
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
Kastrup (Øst 2) Brøndbyernes IF (Liga) Kunst, John Tranums Alle 0-2
568193
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
Fremad Amager (Øst 1) AB (Division) Kunst, Sundby Idrætspark 3-4
568196
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
FC Helsingør (Øst 1) Lyngby Boldklub (Liga) Helsingør Idrætspark 1-6
568188
3 To 15-09-16
Kl. 19:00
LSF (1) FA 2000 (Øst 2) Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane 8-7
568194
3 Ma 19-09-16
Kl. 18:00
HIK (Div) Fremad Valby (Mest) Gentofte Stadion Opv. kunst 6-3
568182
3 On 21-09-16
Kl. 19:00
Skælskør B&I (1) Vordingborg IF (Øst 2) Skælskør Stadion Kunstgræs 5-1
568187
Kampfakta
3 On 21-09-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) HB Køge (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs 1-2
568183
Kampfakta
3 On 21-09-16
Kl. 19:00
Svogerslev BK (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Lillevang Idrætscenter kunst 1-6
Runde 4
128648
4 Ti 04-10-16
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) HIK (Div) Kunst, Vanløse I P 3-2
Runde 3
568181
3 On 05-10-16
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (Øst 2) Slagelse B&I (Øst 1) Frederiksberg Skole, kunstgræs 0-3
Runde 4
128643
4 On 05-10-16
Kl. 19:00
Holbæk B&I (Øst 1) FC Nordsjælland (Ligaen) SuRi Park 1-6
128650
4 On 05-10-16
Kl. 20:00
B.1903 (Øst 1) Hvidovre (Division) Kunst, B1903 5-6
128649
4 Ti 25-10-16
Kl. 19:00
LSF (1) Brøndbyernes IF (Liga) Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane 0-14
128647
Kampfakta
4 On 26-10-16
Kl. 19:00
Skælskør B&I (1) HB Køge (Division) Skælskør Stadion Kunstgræs 1-9
Runde 3
568191
3 On 26-10-16
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) FC København (Ligaen) Hillerød Stadion Kunstgræs 0-7
Runde 4
128646
4 On 26-10-16
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) AB (Division) Slagelse Stadion Kunst 2-1
Runde 3
568190
3 Ti 01-11-16
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (Øst 1) B.93 (Divisionen) Birkerød Stadion Kunstgræs 0-1
Runde 4
128644
4 Ti 08-11-16
Kl. 20:45
B.93 (Divisionen) Lyngby Boldklub (Liga) Kunst, B93 2-0
128645
Kampfakta
4 On 09-11-16
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 1) FC København (Ligaen) Lillevang Idrætscenter 0-8
Runde 5
900332
5 Ti 25-04-17
Kl. 18:00
B.93 (Divisionen) FC Nordsjælland (Ligaen) B 93 Svanemølleanlæg. 0-4
900334
5 On 26-04-17
Kl. 18:30
HB Køge (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Køge Stadion 1-3
900333
Kampfakta
5 On 26-04-17
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) Hvidovre (Division) Slagelse Stadion Kunst 3-1
900331
5 On 10-05-17
Kl. 18:30
Vanløse (Øst 1) FC København (Ligaen) Vanløse IP. Opvisn. 0-6
Runde 6
654631
6 On 24-05-17
Kl. 19:00
FC København (Ligaen) FC Nordsjælland (Ligaen) KB. P.Bangsvej HHT !
654632
6 On 31-05-17
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF (Liga) Slagelse B&I (Øst 1) Brøndby Stadion 7-1
Runde 7
656528
7 On 14-06-17
Kl. 20:00
FC Nordsjælland (Ligaen) Brøndbyernes IF (Liga) Frederiksberg IP, kunst 2-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 15. – 18. august (uge 33)
2. runde – 29. august – 1. september (uge 35)
3. runde – 12. – 17. september (uge 37)
4. runde – 3. - 6. oktober (uge 40)
5. runde – 24. april - 27. april '17 (uge 17)
6. runde – 22. maj - 25. maj '17 (uge 21)
7. runde – 6. juni - 9. juni '17 (uge 23)

Pokalfinalen afvikles onsdag den 14. juni 2017, kl. 20:00 på Frederiksberg Stadion, kunst.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst, Division og Liga er oversiddere i runde 1. Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.