Pokalfinale U17 Drenge (00-01) 16/17 (2016)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
880329
1 Ma 15-08-16
Kl. 18:30
B.1908 (3) Herlev IF (2) Sundby Idrætspark 2-6
880331
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (2) Sundby Bk. (Mest) Ejby Stadion 0-7
880333
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Høng GF (3) Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Hønghallen 1-2
880332
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
TFC Odsherred (3) Asnæs BK (1) Nr. Asmindrup Skole UHT !
880334
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Tuse IF (2) Fårevejle BK (1) Tusehallen 1-10
880330
1 On 17-08-16
Kl. 18:30
Dragør BK (2) Albertslund IF (1) Dragør Bk 1-2
Runde 2
409149
2 Ma 29-08-16
Kl. 18:00
Herlev IF (2) Lyngby Boldklub (Liga) Herlev Stadion HHT !
409006
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
VB 1968 (1) FA 2000 (Øst 2) Skovbrynet Skole 0-3
408838
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (1) Ringsted IF (Mest) Stadion Vest 4-0
409001
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Lejerbo BK (2) Hvidovre (Divisionen) Gungehusskolen 1-3
415284
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:00
Fremad Valby (Mest) BSF (Øst 2) Valby IP, tribunen 2-1
409151
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (Mest) Frederikssund FB (Øst 2) Virum Stadion 1-3
409150
2 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) B.93 (Divisionen) Helsinge Stadion Kunstgræs 0-5
415291
2 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) Frem (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-8
415290
2 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Fredensborg BI (1) Vanløse (Øst 2) Fredensborg Stadion, Kunstgræs 1-3
408835
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Næstved I.F. (Divisionen) Skælskør Stadion Kunstgræs 0-12
409152
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Allerød FK (Mest) GVI (Øst 2) Allerød Idrætspark 3-1
409003
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Mest) BK Avarta (Øst 2) Sundby/Kløvermarken 1-4
408836
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Vordingborg IF (Mest) Slagelse B&I (Divisionen) Vordingborg Stadion 0-2
415279
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Ølstykke FC (1) Skovshoved IF (Mest) Ølstykke Stadion HHT !
415289
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Måløv BK (2) FC Helsingør (Øst 1) Måløv Idrætspark HHT !
408997
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
TFC Odsherred (3) Vipperød BK (Øst 2) Nr. Asmindrup Skole HHT !
409140
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev (1) Solrød FC (1) Elverroad UMH
408837
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Herlufsholm GF (Mest) Vemmelev SGI (Øst 2) Herlufsholm Stadion HHT !
415282
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (Mest) BSV/FC Holte (Øst 1) Himmelev Idrætspark 0-6
408839
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Fårevejle BK (1) FC Roskilde (Divisionen) Faarevejle Stadion 1-9
415283
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (1) B 1903 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 0-1
415281
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Karlslunde IF (Mest) AB (Divisionen) Karlslunde Stadion 0-7
409002
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Albertslund IF (1) Kastrup (Øst 1) Albertslund Stadion 1-2
408998
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
Bjæverskov IF "Frem" (3) Greve Fodbold (Øst 1) Bjæverskov Stadion 3-7
409153
2 On 31-08-16
Kl. 18:00
LSF (Mest) FC København (Liga) Smørum Idrætscenter 0-4
415285
2 On 31-08-16
Kl. 19:15
Fremad Amager (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, Sundby Idrætspark 0-15
409005
2 To 01-09-16
Kl. 18:00
Taastrup FC (Mest) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) NyBolig Park 2-0
408999
2 To 01-09-16
Kl. 18:00
Viby IF (1) Holbæk (Divisionen) Viby Idrætsanlæg 0-4
409154
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK (1) HIK (Divisionen) Gladsaxe Stadion 0-5
415280
2 Ti 06-09-16
Kl. 20:00
Glostrup (Øst 2) IF Skjold Birkerød (Øst 1) Glostrup Idrætspark UMH
409000
2 On 07-09-16
Kl. 18:00
Vestia (Mest) HB Køge (Liga) Kunst, Bavnehøj IA 0-4
409004
2 Ma 12-09-16
Kl. 18:00
AB Tårnby (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 0-4
Runde 3
568093
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:30
Kastrup (Øst 1) Hvidovre (Divisionen) Røllikevej 0-8
568104
3 Ti 13-09-16
Kl. 19:00
Vanløse (Øst 2) Frem (Øst 1) Kunst, Vanløse I P 2-3
568099
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
Fremad Valby (Mest) AB (Divisionen) Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
568090
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (1) Slagelse B&I (Divisionen) Stadion Vest Kunstgræs 8-9
568094
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
BK Avarta (Øst 2) HB Køge (Liga) Espelunden Kunstgræs 0-1
568089
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
Vemmelev SGI (Øst 2) Næstved I.F. (Divisionen) Vemmelev Kunstgræs 0-6
568092
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) FC Roskilde (Divisionen) Greve Idræts Center Kunstgræs 2-6
568098
3 On 14-09-16
Kl. 19:00
Allerød FK (Mest) B.93 (Divisionen) Allerød Idrætspark Kunstgræs 2-5
568100
3 To 15-09-16
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 1) BSV/FC Holte (Øst 1) Kunst, B1903 6-5
568091
3 Ma 19-09-16
Kl. 17:30
Vipperød BK (Øst 2) Holbæk (Divisionen) Vipperødhallen 0-3
568103
3 On 21-09-16
Kl. 17:30
FC Helsingør (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Helsingør Idrætspark 0-4
568095
3 On 21-09-16
Kl. 18:30
Taastrup FC (Mest) FA 2000 (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs 1-4
568096
3 On 21-09-16
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) Brøndbyernes IF (Liga) Elverroad Kunstgræs HHT !
568101
3 On 21-09-16
Kl. 19:00
Glostrup (Øst 2) FC København (Liga) Glostrup Idrætspark 0-4
568097
3 On 28-09-16
Kl. 19:30
Frederikssund FB (Øst 2) Lyngby Boldklub (Liga) Slangerup Stadion 1-5
Runde 4
128666
Kampfakta
4 Ti 04-10-16
Kl. 19:00
Hvidovre (Divisionen) Brøndbyernes IF (Liga) Avedøre Stadion Kunstgræs 2-1
128672
4 On 05-10-16
Kl. 18:00
B 1903 (Øst 1) B.93 (Divisionen) Kunst, B1903 3-4
128665
4 On 05-10-16
Kl. 18:00
FA 2000 (Øst 2) AB (Divisionen) Kunst, Jens Jessens Vej 1-4
128668
4 On 05-10-16
Kl. 19:00
Næstved I.F. (Divisionen) Holbæk (Divisionen) Harboe Storhallen 8-7
128671
Kampfakta
4 On 05-10-16
Kl. 19:00
FC Roskilde (Divisionen) Slagelse B&I (Divisionen) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 8-0
Runde 3
568102
3 On 12-10-16
Kl. 18:00
Skovshoved IF (Mest) HIK (Divisionen) Gentofte Sportspark - kunst 1 1-7
Runde 4
128667
Kampfakta
4 Ti 15-11-16
Kl. 19:00
HB Køge (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Køge Stadion 2-4
128669
4 On 23-11-16
Kl. 19:30
Lyngby Boldklub (Liga) FC København (Liga) Lyngby Stadion 3-4
128670
Kampfakta
4 On 30-11-16
Kl. 19:00
Frem (Øst 1) HIK (Divisionen) Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 0-1
Runde 5
900339
Kampfakta
5 Ti 21-03-17
Kl. 17:30
FC Roskilde (Divisionen) FC København (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 0-1
900340
5 Ti 18-04-17
Kl. 18:45
HIK (Divisionen) FC Nordsjælland (Liga) Gentofte Stadion Opv. kunst 3-4
900338
5 Ti 25-04-17
Kl. 18:15
Næstved I.F. (Divisionen) AB (Divisionen) Næstved Stadion 1-4
900337
Kampfakta
5 Ti 25-04-17
Kl. 18:15
Hvidovre (Divisionen) B.93 (Divisionen) Hvidovre IF's baner 1-0
Runde 6
654633
6 Ti 23-05-17
Kl. 18:30
FC Nordsjælland (Liga) FC København (Liga) Right to Dream Park 4-3
654634
6 Ti 23-05-17
Kl. 19:45
Hvidovre (Divisionen) AB (Divisionen) Kæmpernes Arena 4-1
Runde 7
656553
7 On 14-06-17
Kl. 18:00
Hvidovre (Divisionen) FC Nordsjælland (Liga) Frederiksberg IP, kunst 3-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 15. – 18. august (uge 33)
2. runde – 29. august – 1. september (uge 35)
3. runde – 12. – 17. september (uge 37)
4. runde –   3. - 6. oktober (uge 40)
5. runde – 24. april - 27. april '17 (uge 17)
6. runde – 22. maj - 25. maj '17 (uge 21)
7. runde – 6. juni - 9. juni '17 (uge 23)

Pokalfinalen afvikles onsdag den 14. juni 2017, kl. 18:00 på Frederiksberg Stadion, kunst.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst, Division og Liga er oversiddere i runde 1. Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.