DBU Pokalen 2016 (2016)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
360849
1 20-04-16
Kl. 18:00
ØsterN Boldklub (S4) Slagelse B&I (SS) Nørrekær 0-5
360844
1 20-04-16
Kl. 18:15
Blistrup SI (S6) Gundsømagle IF (S5) Gribskovhallen Kunstgræs UHT!
360848
Kampfakta
1 20-04-16
Kl. 18:15
Torslunde-Ishøj IF (S5) United All Stars (S5) Ishøj Idrætsplads 1-3
360845
1 20-04-16
Kl. 18:15
Ballerup BK (S5) Røde Stjerne BK (S4) Ballerup Idrætspark 3-4
360839
1 20-04-16
Kl. 18:15
Gørlev IF (S5) Kalundborg Bombers (S4) Gørlevhallen 6-4
360846
1 20-04-16
Kl. 18:15
Gundsølille SGIF (S5) Lejerbo BK (S5) Gundsølillehallen 6-5
360841
1 20-04-16
Kl. 18:15
IF 62, Dalmose (S5) Stillinge IF (S4) Dalmosehallen 7-2
360842
1 20-04-16
Kl. 18:15
Ravnsborg FC (S5) Karise IK (S4) Ravnsborghallen 2-11
360843
Kampfakta
1 20-04-16
Kl. 18:15
Lellinge IF (S5) Dalby G&IF/Rønnede IF (S4) Lellinge Stadion 3-4
360847
1 20-04-16
Kl. 18:15
Nødebo IF (S6) KBK Hillerød (S5) Nødebo Stadion 1-3
Runde 2
257911
2 03-05-16
Kl. 18:30
New City, Hvidovre (S4) Røde Stjerne BK (S4) Frihedens Idrætscenter 0-3
257790
2 03-05-16
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF (S4) Mosede BK (S3) KIWI-Park 6-7
257910
2 03-05-16
Kl. 18:45
Kokkedal BK (S4) Femhøj IF (S3) Egedalsbanen 4-3
257898
Kampfakta
2 04-05-16
Kl. 18:30
IF 62, Dalmose (S5) Bjæverskov IF "Frem" (S3) Dalmosehallen 1-6
257909
Kampfakta
2 04-05-16
Kl. 18:30
Halskov Fodbold (S4) Mørkøv IF (S3) Korsør Gl. Stadion 0-3
257787
2 04-05-16
Kl. 18:30
Kr. Helsinge IF (S4) Holbæk United (S3) Kr. Helsinge Sportsplads 1-2
257902
2 04-05-16
Kl. 18:30
Kværkeby IF (S4) Store Heddinge BK (S3) Kværkeby Stadion 2-3
257907
2 04-05-16
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (S4) Hjorten IF (S3) Melby Stadion 0-4
257912
2 04-05-16
Kl. 18:30
Ramløse IF (S4) Alsønderup SG&I (S4) Ramløsehallen UHT!
257903
2 04-05-16
Kl. 18:30
KBK Hillerød (S5) FGK (S3) KBK Hillerød Øst-huset 2-3
257900
2 04-05-16
Kl. 18:30
IF Bytoften (S4) Hundige BK (S3) Gladsaxe skole 3-1
257792
Kampfakta
2 04-05-16
Kl. 18:30
Gundsølille SGIF (S5) SBV 09 (S3) Gundsølillehallen 1-5
257908
2 04-05-16
Kl. 18:30
Gørlev IF (S5) Slagelse B&I (SS) Gørlevhallen 0-7
257901
2 04-05-16
Kl. 18:30
Team AS Fodbold (S3) FC Storebælt (S3) Slaglille Sportsplads HHT!
257788
2 04-05-16
Kl. 18:30
United All Stars (S5) Rojava (S4) Lyngholmskolen 0-3
257905
Kampfakta
2 04-05-16
Kl. 18:30
Torveparkens SK (S4) Islev BK (S4) Mørkhøj Skole 6-4
257789
2 04-05-16
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (S3) Fløng-Hedehusene (S3) Vemmelevhallen 4-1
257906
Kampfakta
2 04-05-16
Kl. 18:30
Blistrup SI (S6) Humlebæk BK (S3) Nellerupgård Stadion Kunstgræs 1-13
257904
Kampfakta
2 04-05-16
Kl. 18:45
Havdrup GI (S3) Nerashté, Ballerup (S3) Havdrup Idrætscenter 4-3
257913
2 04-05-16
Kl. 19:00
Hellested IF (S4) Møns FK (S4) Hellested Stadion 0-2
257899
2 10-05-16
Kl. 18:30
Karise IK (S4) Rosenhøj BK (S3) Karise Stadion 2-4
257791
2 11-05-16
Kl. 19:00
Dalby G&IF/Rønnede IF (S4) Mladost IF (S3) Rønnedehallen 4-6
Runde 3
327356
Kampfakta
3 17-05-16
Kl. 19:00
Store Heddinge BK (S3) Såby Fodbold (S2) St. Heddinge Stadion UHT!
327346
3 17-05-16
Kl. 19:00
Ølstykke FC (S2) Orient GI (S2) Ølstykke Stadion 3-2
327357
3 17-05-16
Kl. 19:00
Kokkedal BK (S4) Slangerup & Omegn IF (S2) Egedalsbanen 4-3
327354
3 17-05-16
Kl. 19:00
Hvalsø IF (S2) FC Gribskov (S1) Hvalsø ny Idrætsplads 2-1
327042
Kampfakta
3 17-05-16
Kl. 19:00
FC Storebælt (S3) Vemmelev SGI (S3) Korsør Gl. Stadion 5-6
327360
3 17-05-16
Kl. 19:00
Røde Stjerne BK (S4) Hjorten IF (S3) Roskilde IC (Darup) 7-6
327355
Kampfakta
3 17-05-16
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre (S1) Herstedøster IC (S1) Valhøj Skole 5-1
327039
3 17-05-16
Kl. 19:00
Måløv BK (S2) Gladsaxe-Hero BK (S1) Måløv Idrætspark 3-2
327040
Kampfakta
3 17-05-16
Kl. 19:00
Mosede BK (S3) Lundtofte Boldklub (S2) Mosede-skolen 0-1
327351
3 17-05-16
Kl. 19:00
Rojava (S4) Raklev GI (S2) Nygårdsvej Idrætsanlæg 0-1
327350
Kampfakta
3 17-05-16
Kl. 19:00
Jyderup BK (S2) Høng GF (S1) Jyderup Stadion 8-7
327359
3 17-05-16
Kl. 19:00
IF Bytoften (S4) Solrød FC (S1) Gladsaxe skole 2-4
327343
3 17-05-16
Kl. 19:00
Albertslund IF (S2) Ejby IF Fodbold (S2) Albertslund Stadion 3-1
327349
3 17-05-16
Kl. 19:00
Rosenhøj BK (S3) Dalby IF / HFK fodbold (S2) Avedøre Stadion 2-1
327344
3 17-05-16
Kl. 19:00
Brødeskov IF (S2) Værløse (S2) Brødeskov Stadion 6-4
327347
3 17-05-16
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (S2) Hundested IK (S1) Frederiksværk Stadion 2-1
328334
3 18-05-16
Kl. 18:30
Fuglebjerg/Sandved-Tornemark (S2) Asnæs BK (S2) Grønbro Stadion 4-0
327353
3 18-05-16
Kl. 19:00
Snekkersten IF (S2) Grønne Stjerne (S2) Snekkersten Idrætscenter 3-2
328339
3 18-05-16
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S1) Slagelse B&I (SS) Stadion Vest 0-2
327358
Kampfakta
3 18-05-16
Kl. 19:00
FGK (S3) Bjæverskov IF "Frem" (S3) Lyngholmskolen 1-5
328338
3 18-05-16
Kl. 19:00
Møns FK (S4) Karrebæk IF (S2) Stege Stadion 0-3
328336
3 18-05-16
Kl. 19:00
SBV 09 (S3) IS Skævinge (S2) Enghøjskolen HHT!
328335
3 18-05-16
Kl. 19:00
Sorø Freja (S2) Slagelse IK (S1) Sorø Stadion 8-7
327345
3 18-05-16
Kl. 19:00
Vordingborg IF (S2) Præstø IF (S2) Vordingborg Stadion UHT!
327348
Kampfakta
3 18-05-16
Kl. 19:00
Torveparkens SK (S4) Bagsværd BK (S2) Mørkhøj Skole 2-7
327352
3 18-05-16
Kl. 19:00
BK Friheden (S2) Ishøj BK (S1) Strandmarkens Fritidscenter 0-1
328333
Kampfakta
3 18-05-16
Kl. 19:00
Mørkøv IF (S3) Gørslev IF (S2) Mørkøvhallen 1-8
328332
3 18-05-16
Kl. 19:00
Ramløse IF (S4) Humlebæk BK (S3) Ramløsehallen 2-3
327041
3 18-05-16
Kl. 19:00
Mladost IF (S3) Benløse IF (S2) Damgårdsparken, Ballerup 0-5
328337
Kampfakta
3 25-05-16
Kl. 19:00
Havdrup GI (S3) Holbæk United (S3) Havdrup Idrætscenter 4-3
Runde 4
430326
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Gørslev IF (S2) Liria FK (SS) Gørslev Stadion 2-4
430321
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Haslev FC (SS) Ringsted (SS) HFC's Klubhus 5-1
430323
4 31-05-16
Kl. 19:00
Jyderup BK (S2) Benløse IF (S2) Jyderup Stadion 5-2
430316
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (SS) VB 1968 (SS) Helsinge Stadion 4-5
430538
4 31-05-16
Kl. 19:00
Humlebæk BK (S3) Allerød FK (DS) Humlebæk Stadion 0-2
437163
4 31-05-16
Kl. 19:00
Albertslund IF (S2) Avedøre (DS) Albertslund Stadion 0-5
430553
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" (S3) Herlev (DS) Bjæverskov Stadion 0-4
430301
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Hvalsø IF (S2) Snekkersten IF (S2) Hvalsø ny Idrætsplads 3-0
430322
4 31-05-16
Kl. 19:00
Kalundborg GB (DS) Greve (DS) Munkesø Stadion 0-2
430317
4 31-05-16
Kl. 19:00
Røde Stjerne BK (S4) Frederikssund (SS) Roskilde IC (Darup) 4-3
430313
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre (S1) Glostrup (SS) Valhøj Skole 6-5
430303
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Måløv BK (S2) TFC Odsherred (SS) Måløv Idrætspark 4-3
430556
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
Raklev GI (S2) FC Lejre (SS) Røsnæshallen 3-2
430312
4 31-05-16
Kl. 19:00
BSV (DS) Fredensborg BI (DS) Vedbæk Stadion 1-3
430536
4 31-05-16
Kl. 19:00
Vemmelev SGI (S3) Karlslunde IF (SS) Vemmelevhallen 1-3
430555
4 31-05-16
Kl. 19:00
Ishøj BK (S1) IF Skjold Birkerød (SS) Strandgårdsskolen 5-7
430327
4 31-05-16
Kl. 19:00
Sorø Freja (S2) Brede IF (SS) Sorø Stadion 6-5
430318
4 31-05-16
Kl. 19:00
Fuglebjerg/Sandved-Tornemark (S2) LSF (DS) Grønbro Stadion 0-5
430534
Kampfakta
4 31-05-16
Kl. 19:00
IS Skævinge (S2) BSF (SS) Baunehøj Stadion 0-5
430311
4 01-06-16
Kl. 19:00
Store Heddinge BK (S3) Ølstykke FC (S2) St. Heddinge Stadion 0-4
430549
4 01-06-16
Kl. 19:00
Taastrup FC (DS) Tuse IF (DS) Tåstrup Idrætspark 3-1
430552
Kampfakta
4 01-06-16
Kl. 19:00
Vordingborg IF (S2) Stenløse BK (SS) Vordingborg Stadion 0-6
430328
4 01-06-16
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (DS) Virum-Sorgenfri (DS) Lillevang Idrætscenter 5-0
430554
4 01-06-16
Kl. 19:00
Kokkedal BK (S4) Solrød FC (S1) Egedalsbanen 0-5
430528
Kampfakta
4 01-06-16
Kl. 19:00
Bagsværd BK (S2) Brødeskov IF (S2) Bagsværd Stadion 4-2
430319
4 01-06-16
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (S2) FC Øresund (SS) Frederiksværk Stadion 3-0
430320
Kampfakta
4 01-06-16
Kl. 19:00
Havdrup GI (S3) Rosenhøj BK (S3) Havdrup Idrætscenter 2-3
430315
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (SS) Hillerød Fodbold (DS) Herlufsholm Stadion 2-0
430302
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (S2) Karrebæk IF (S2) Lundtofte Idrætsplads 2-0
430314
4 07-06-16
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (SS) Slagelse B&I (SS) Elverroad Kunstgræs 0-4
Runde 5
620084
5 14-06-16
Kl. 19:00
Ølstykke FC (S2) IF Skjold Birkerød (SS) Ølstykke Stadion 0-2
620088
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Sorø Freja (S2) Måløv BK (S2) Sorø Stadion 1-2
620082
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Slagelse B&I (SS) KFUM BK, Roskilde (DS) Slagelse Stadion 3-4
620086
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Solrød FC (S1) Fredensborg BI (DS) Solrød Idrætscenter 1-3
620080
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (S2) Taastrup FC (DS) Lundtofte Idrætsplads 5-6
620087
5 14-06-16
Kl. 19:00
Karlslunde IF (SS) Liria FK (SS) Karlslunde Stadion 3-2
620077
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Raklev GI (S2) Herlufsholm GF (SS) Røsnæshallen 0-1
620083
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Jyderup BK (S2) Allerød FK (DS) Jyderup Stadion 2-1
620079
Kampfakta
5 14-06-16
Kl. 19:00
Haslev FC (SS) Herlev (DS) HFC's Klubhus 1-2
620081
5 14-06-16
Kl. 19:00
Greve (DS) Avedøre (DS) Greve Idræts Center 0-2
620078
5 15-06-16
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (S2) Stenløse BK (SS) Frederiksværk Stadion 5-4
620085
Kampfakta
5 15-06-16
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre (S1) BSF (SS) Valhøj Skole 0-1
620076
5 21-06-16
Kl. 19:00
Røde Stjerne BK (S4) Rosenhøj BK (S3) Lillevang Idrætscenter 1-4
620075
Kampfakta
5 21-06-16
Kl. 19:00
Hvalsø IF (S2) LSF (DS) Hvalsø ny Idrætsplads 2-8
620099
Kampfakta
5 21-06-16
Kl. 19:15
Bagsværd BK (S2) VB 1968 (SS) Bagsværd Stadion 2-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

2. runde uge 18. hold fra S4 og S3 kommer med.
3. runde uge 20. hold fra S2 og S1 kommer med.
4. runde uge 22. hold fra SS og DS kommer med.
5. runde uge 24/25. De 15 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk