Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
849570
1 15-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) IS Skævinge (1) Helsinge Stadion 3-0
849571
1 16-08-17
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Herlufsholm GF (1) Stensved Stadion 2-5
849572
1 16-08-17
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (3) Ringsted IF (1) Vemmelev Kunstgræs HHT!
849573
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:30
Måløv BK (1) BSF (1) Måløv Idrætspark 1-2
849574
1 16-08-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Allerød Fodbold Klub (1) Karsemosegård 5-4
849575
1 16-08-17
Kl. 18:30
BK Frem (2) Herlev IF (1) Frem, Valby IP 3-2
849566
1 16-08-17
Kl. 18:30
Fix (4) Rosenhøj BK (2) Gadelandet 3-2
849567
1 16-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Jyllinge FC (2) Jægersborg 4-2
849568
1 16-08-17
Kl. 18:30
Fremad Valby (2) Vallensbæk IF (2) Valby IP, tribunen 3-4
849569
1 16-08-17
Kl. 18:30
Havdrup GI (2) Fløng-Hedehusene (1) Havdrup Idrætscenter 1-3
Runde 2
215167
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Tingsted (1) Herlufsholm GF (1) Tingsted stadion 4-1
215173
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) NFC Anlæg Nord 3-0
215174
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
Gislinge BK (1) FC Roskilde (Øst 1) Gislinge Stadion 2-7
215176
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (2) Svogerslev BK (1) Vallensbæk Idrætscenter 2-10
215168
2 30-08-17
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (M) FB (M) Gladsaxe Stadion 4-0
215169
2 30-08-17
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) FC København (Øst 1) Birkerød Stadion 2-0
215170
2 30-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Greve Idræts Center 0-4
215171
2 30-08-17
Kl. 18:30
Ålholm IF (1) FC Helsingør (Øst 1) Ålholmskolen 0-2
215172
2 30-08-17
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) HUI/BSV (Øst 2) Hillerød Stadion 0-12
212950
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
Fix (4) Vestia (1) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-7
212952
2 30-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (Øst 2) A 27 (Øst 1) Sundby Idrætspark 7-2
212953
2 30-08-17
Kl. 18:30
Jernløse/Undløse bk (1) B. 73, Slagelse (M) Jernløse-hallen 0-5
212954
2 30-08-17
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) Taastrup FC (M) Himmelev Idrætspark 0-7
213030
2 30-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) Slagelse B&I (Øst 2) Ringsted Stadion 1-8
213031
2 30-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Frederikssund FB (M) Helsinge Stadion 0-12
213032
2 30-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Nivå-Kokkedal FK (1) Jægersborg 3-4
215152
2 30-08-17
Kl. 18:30
Store Lyngby IF (1) Ølstykke FC (M) St. Lyngby Stadion 1-2
215153
2 30-08-17
Kl. 18:30
FC Jonstrup (1) FA 2000 (Øst 2) Jonstrupvangvej 1-8
215154
2 30-08-17
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (1) Karlslunde IF (M) Hedehusene Idrætspark 0-5
215155
2 30-08-17
Kl. 18:30
Vanløse (Øst 2) AB (Øst 1) Vanløse I P 1-2
215159
2 30-08-17
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) B 1903 (Øst 1) Virum Stadion 0-1
215160
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
BSF (1) Herstedøster IC (1) Ballerup Idrætspark 6-1
215161
2 30-08-17
Kl. 18:30
BK Frem (2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Frem, Valby IP 0-6
215162
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
BK Union (1) LSF (Øst 2) Kunst, Genforeningspladsen 1-2
215163
2 30-08-17
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Tingbjerg I P 0-4
215164
2 30-08-17
Kl. 18:30
GVI (M) HIK (Øst 1) GVI. Nymosen 1-6
215165
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
Bagsværd BK (M) BK Avarta (Øst 2) Bagsværd Stadion 2-0
215166
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
Skovshoved IF (1) BK Skjold (M) Skovshoved I P 1-2
215175
2 03-09-17
Kl. 11:00
Solrød FC (1) Hvidovre IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter HHT!
215156
Kampfakta
2 05-09-17
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Lillevang Idrætscenter 1-2
215157
2 06-09-17
Kl. 18:15
Hundested IK (M) Farum BK (Øst 1) Hundestedhallen 0-8
215158
2 06-09-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (M) B93 (Øst 1) Ballerup Idrætspark HHT!
Runde 3
281248
3 13-09-17
Kl. 17:45
AB (Øst 1) B 1903 (Øst 1) Akademisk Boldklub 2-1
281249
3 13-09-17
Kl. 17:45
Frederikssund FB (M) HIK (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-2
281250
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 17:45
BK Skjold (M) FC Helsingør (Øst 1) Fælledparken 1-3
281252
3 13-09-17
Kl. 17:45
FA 2000 (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej 1-8
281254
3 13-09-17
Kl. 17:45
Nivå-Kokkedal FK (1) HUI/BSV (Øst 2) Karsemosegård 0-6
281261
3 13-09-17
Kl. 17:45
Gladsaxe-Hero BK (M) Hvidovre IF (Øst 1) Gladsaxe Stadion 4-1
281262
3 13-09-17
Kl. 17:45
Holbæk B&I (Øst 1) HB Køge (Øst 1) SuRi Park 2-4
281247
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 18:00
Vestia (1) Farum BK (Øst 1) Kunst, Bavnehøj IA 0-14
281256
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 18:15
Karlslunde IF (M) Nykøbing FC (Øst 1) Karlslunde Stadion 0-5
281251
3 13-09-17
Kl. 18:45
Bagsværd BK (M) Ølstykke FC (M) Bagsværd Stadion 2-1
281259
Kampfakta
3 18-09-17
Kl. 17:45
B. 73, Slagelse (M) LSF (Øst 2) Stadion Vest 1-0
281257
3 18-09-17
Kl. 19:00
Tingsted (1) B 1908 (Øst 2) Tingsted stadion 1-6
281253
3 19-09-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (Øst 2) B93 (Øst 1) Birkerød Stadion Kunstgræs 0-2
281255
Kampfakta
3 19-09-17
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Slagelse Stadion Kunst 0-1
281260
Kampfakta
3 20-09-17
Kl. 17:45
BSF (1) FC Roskilde (Øst 1) Ballerup Idrætspark 0-5
281258
Kampfakta
3 20-09-17
Kl. 18:00
Svogerslev BK (1) Taastrup FC (M) Svogerslev Idrætspark 1-4
Runde 4
365212
4 26-09-17
Kl. 18:30
Bagsværd BK (M) HB Køge (Øst 1) Bagsværd Stadion Kunstgræs 0-1
365213
4 27-09-17
Kl. 17:30
Farum BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Farum Park 4-0
365219
4 27-09-17
Kl. 17:30
Gladsaxe-Hero BK (M) HUI/BSV (Øst 2) Gladsaxe Stadion 2-7
365214
4 27-09-17
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) B 1908 (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs 2-4
365221
4 03-10-17
Kl. 20:00
HIK (Øst 1) AB (Øst 1) Gentofte Sportspark - kunst 1 2-1
365211
Kampfakta
4 04-10-17
Kl. 19:00
FC Roskilde (Øst 1) B93 (Øst 1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 5-4
365218
4 11-10-17
Kl. 17:00
FC Helsingør (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Pedella Park Kunstgræs 0-1
365220
Kampfakta
4 15-11-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Nykøbing FC (Øst 1) Stadion Vest 1-0
Runde 5
834618
5 18-04-18
Kl. 18:30
HB Køge (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Herfølge Stadion Resultatformidling
834619
5 18-04-18
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Stadion Vest Resultatformidling
834620
5 18-04-18
Kl. 18:30
B 1908 (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Sundby Idrætspark Resultatformidling
834621
5 18-04-18
Kl. 18:30
HUI/BSV (Øst 2) HIK (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 10 kampe ( 54 oversidder)

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

Kvartfinaler 18. april 2018

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk