Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
912363
1 15-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (3) Nørrebro United (3) Sundby Idrætspark HHT!
Runde 2
973670
2 29-08-17
Kl. 18:30
Fremad Valby (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Valby IP, tribunen 0-8
944362
2 29-08-17
Kl. 18:30
Vanløse (M) B93 (Øst 1) Vanløse I P 0-5
973669
2 29-08-17
Kl. 18:30
AB Tårnby (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Vestamager Idrætsanlæg 0-8
944359
2 29-08-17
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (M) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Allerød Idrætspark HHT!
944361
2 29-08-17
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Ølstykke FC (M) Virum Stadion 1-0
944363
2 29-08-17
Kl. 18:30
B 1903 (M) LSF (Øst 2) B1903 2-6
944352
2 29-08-17
Kl. 18:30
Frem (2) Nørrebro United (3) Frem, Valby IP HHT!
974012
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (Øst 2) KB (Øst 1) Jægersborg 8-0
973805
2 29-08-17
Kl. 18:30
Kastrup (1) Vallensbæk IF (1) Røllikevej 0-6
944354
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
GVI (M) Hillerød Fodbold (Øst 2) GVI. Nymosen 4-2
974011
2 29-08-17
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) Vestia (M) Skovshoved I P 0-12
974007
2 29-08-17
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) HB Køge (Øst 1) NFC Anlæg Syd 0-3
944356
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) Hvidovre IF (Øst 2) Albertslund Stadion 4-2
973603
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (M) HIK (Øst 1) Avedøre Stadion 0-10
944355
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Ballerup Idrætspark 0-19
944357
2 29-08-17
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) AB (Øst 1) Birkerød Stadion 2-4
944360
2 29-08-17
Kl. 18:30
Glostrup (1) FA 2000 (M) Østervangsbanerne HHT!
944358
2 29-08-17
Kl. 18:30
Græsted IF (2) Frederikssund FB (1) Græsted Stadion 1-5
973606
2 29-08-17
Kl. 18:30
Haslev FC (1) Næstved I.F. (Øst 1) HFC's Klubhus 0-8
973453
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) FC Helsingør (Øst 1) Helsinge Stadion 2-4
973757
2 29-08-17
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (2) Taastrup FC (1) Elverroad 2-5
973605
2 29-08-17
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Himmelev Idrætspark 1-4
973668
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Roskilde Pigefodbold (1) Værløse BK (1) Himmelev Idrætspark 1-4
973604
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Karlslunde IF (M) FC Roskilde (Øst 1) Karlslunde Stadion 0-13
974009
2 29-08-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Farum BK (Øst 1) Karsemosegård HHT!
974008
2 29-08-17
Kl. 18:30
FC Lejre (1) Tølløse BK (1) Lejrehallen 1-2
973667
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (2) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Ringsted Stadion 1-6
973666
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Slagelse B&I (Øst 2) Stadion Vest 2-3
974010
2 29-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Sundby Bk/Fremad Amager (Øst 1) Solrød Idrætscenter 1-4
974006
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ishøj IF (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 2-1
944353
2 29-08-17
Kl. 18:30
BSV af 2016 (2) BK Avarta (M) Rundforbi Stadion 0-2
973671
2 30-08-17
Kl. 18:00
Skjold (M) Dragør BK (Øst 1) Kunst, Ryparken 3-1
Runde 3
281207
3 12-09-17
Kl. 18:00
Værløse BK (1) HIK (Øst 1) Værløse Stadion 0-9
281205
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Slagelse B&I (Øst 2) Lillevang Idrætscenter 1-2
281211
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Jægersborg BK (Øst 2) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Jægersborg 1-0
281206
3 12-09-17
Kl. 18:00
Taastrup FC (1) Vallensbæk IF (1) NyBolig Park 1-2
280999
3 12-09-17
Kl. 18:00
Tølløse BK (1) AB (Øst 1) Tølløse Stadion 0-14
281209
3 12-09-17
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Virum Stadion 0-10
281000
3 12-09-17
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Strøbyhallen 1-8
281001
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Ishøj IF (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 7-1
281208
3 12-09-17
Kl. 18:00
Frederikssund FB (1) Vestia (M) Frederikssund Stadion 0-1
281210
3 12-09-17
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 1) B93 (Øst 1) Helsingør Idrætspark 0-5
281204
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
HB Køge (Øst 1) Sundby Bk/Fremad Amager (Øst 1) Herfølge Stadion 3-1
281003
3 12-09-17
Kl. 18:00
BK Avarta (M) FC Roskilde (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg HHT!
281002
3 12-09-17
Kl. 18:00
Albertslund IF (M) Næstved I.F. (Øst 1) Albertslund Stadion 0-6
281212
3 13-09-17
Kl. 18:00
Skjold (M) Farum BK (Øst 1) Kunst, Ryparken 0-4
281234
3 14-09-17
Kl. 17:30
LSF (Øst 2) FA 2000 (M) Smørum Idrætscenter 5-1
281213
3 20-09-17
Kl. 19:00
GVI (M) Nørrebro United (3) Kunst, GVI. Nymosen HMH
Runde 4
324620
Kampfakta
4 26-09-17
Kl. 17:30
LSF (Øst 2) FC Roskilde (Øst 1) Smørum Idrætscenter 2-3
324619
Kampfakta
4 26-09-17
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (1) Ishøj IF (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst 0-2
324618
4 26-09-17
Kl. 18:15
Vestia (M) HB Køge (Øst 1) Kunst, Bavnehøj IA 2-10
561131
4 26-09-17
Kl. 18:30
Farum BK (Øst 1) B93 (Øst 1) Right to Dream Park 4-3
324621
Kampfakta
4 27-09-17
Kl. 20:00
Jægersborg BK (Øst 2) Slagelse B&I (Øst 2) Gentofte Sportspark, kunst 2 3-5
324624
4 28-09-17
Kl. 19:30
Nørrebro United (3) AB (Øst 1) Kunst, Ryparken HHT!
324622
4 03-10-17
Kl. 19:00
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Lyngby Stadion 4-0
324623
4 09-11-17
Kl. 20:00
HIK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-4
Runde 5
834595
5 18-04-18
Kl. 18:30
Farum BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Farum Park 1-2
834593
Kampfakta
5 18-04-18
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Slagelse Stadion 2-3
834592
Kampfakta
5 18-04-18
Kl. 18:30
Ishøj IF (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 2-0
834594
Kampfakta
5 18-04-18
Kl. 18:30
AB (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Akademisk Boldklub 1-3
Runde 6
450876
6 02-05-18
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Brøndby Stadion 4-1
450878
Kampfakta
6 02-05-18
Kl. 18:30
FC Roskilde (Øst 1) Ishøj IF (Øst 2) Roskilde Idrætspark 0-1
Runde 7
242044
Kampfakta
7 29-05-18
Kl. 17:15
Brøndbyernes IF (Øst 1) Ishøj IF (Øst 2) Farum Park 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 1 kamp ( 63 oversidder)

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

Kvartfinaler 18. april 2018

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk