Ungdomspokalen U15 Piger (03) 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
821778
Kampfakta
1 14-08-17
Kl. 18:30
HB Køge Pigefodbold (2) Greve Fodbold (1) Rishøj Stadion 0-4
821777
1 15-08-17
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Slangerup Stadion 0-2
821780
1 15-08-17
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Solrød FC (1) Spraglehøj Idrætsanlæg 6-1
821775
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Måløv BK (2) FFB (2) Måløv Idrætspark 5-1
821779
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
BSF (2) Herlev IF (1) Ballerup Idrætspark 0-6
821774
1 15-08-17
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (2) Fløng-Hedehusene (2) Sportspladsen i Syd 0-4
821776
1 15-08-17
Kl. 18:30
Haslev FC (2) Ringsted Pigefodbold (2) HFC's Klubhus 1-0
Runde 2
206958
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 15:00
Måløv BK (2) Herlev IF (1) Måløv Idrætspark 1-5
206960
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Tuse IF (1) B. 73, Slagelse (1) Tusehallen HHT!
206953
2 29-08-17
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (1) Snekkersten/Hornbæk (1) Allerød Idrætspark 4-1
206959
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Haslev FC (2) Nykøbing FC (1) HFC's Klubhus 1-9
206956
2 29-08-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (2) Espergærde IF (1) Hørsholm Idrætspark 0-3
206954
2 29-08-17
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (2) Brøndbyernes IF (1) Fløng Idrætsanlæg 3-2
206957
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) Hvidovre IF (1) Greve Idræts Center 3-2
206955
2 29-08-17
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Oversidder
Runde 3
280645
Kampfakta
3 11-09-17
Kl. 19:00
Herlev IF (1) B. 73, Slagelse (1) Herlev Stadion Kunstgræs 0-6
280644
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (1) Jyllinge FC (1) Allerød Idrætspark 7-6
280647
3 27-09-17
Kl. 17:30
Fløng-Hedehusene (2) Greve Fodbold (1) Hedehusene Idrætspark 0-2
280646
Kampfakta
3 04-11-17
Kl. 13:00
Espergærde IF (1) Nykøbing FC (1) Mørdrup Idrætsanlæg 7-8
Runde 4
834567
4 30-04-18
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub (1) B. 73, Slagelse (1) Allerød Idrætspark Resultatformidling
834568
4 02-05-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) Nykøbing FC (1) Greve Idræts Center UHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 7 kampe ( 9 oversidder)

2. runde uge 35  8 kampe

3. runde uge 37 4 kampe

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk