Ungdomspokalen U14 Piger (04) 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
822015
1 16-08-17
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) HB Køge pigefodbold (1) Tølløse Stadion HHT!
822016
1 16-08-17
Kl. 18:30
Dragør BK (1) B 1908 (1) Dragør Bk 1-4
822017
1 16-08-17
Kl. 18:30
FA 2000 (1) Vestia (1) Jens Jessens Vej 2-0
Runde 2
822025
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst) Sundby Bk. (Øst) Greve Idræts Center 1-4
822020
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
HB Køge pigefodbold (1) Næstved I.F. (Øst) Herfølge Stadion 0-2
822021
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
Roskilde Pigefodbold (Øst) Hvalsø IF (Øst) Himmelev Idrætspark 5-7
822024
2 30-08-17
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst) B93 (Øst) Ølstykke Stadion 0-3
822022
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
HSV (Hillerød Syd-Vest) (1) Espergærde IF (Øst) Brødeskov Stadion 3-10
822019
2 30-08-17
Kl. 18:30
FA 2000 (1) HIK (Øst) Jens Jessens Vej 2-6
822018
2 30-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (1) Hvidovre IF (Øst) Sundby Idrætspark 0-5
822023
2 30-08-17
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (Øst) Brøndbyernes IF (Øst) Allerød Idrætspark 4-1
Runde 3
280649
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Øst) Hvalsø IF (Øst) Allerød Idrætspark 4-0
280651
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Espergærde IF (Øst) Hvidovre IF (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg 4-1
280648
3 12-09-17
Kl. 18:00
Næstved I.F. (Øst) HIK (Øst) Næstved Stadion 1-4
280650
3 13-09-17
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Øst) B93 (Øst) Kunst, Sundby/Kløvermarken 0-3
Runde 4
834565
4 02-05-18
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (Øst) HIK (Øst) Allerød Idrætspark Resultatformidling
834566
4 02-05-18
Kl. 18:30
Espergærde IF (Øst) B93 (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 3 kampe ( 13 oversidder)

2. runde uge 35  8 kampe

3. runde uge 37 4 kampe

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk