Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18 (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
882926
1 15-08-17
Kl. 18:00
FB (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej 0-2
882911
1 15-08-17
Kl. 18:30
Kastrup (Øst 2) Fremad Amager (Øst 1) Røllikevej 3-1
882912
1 15-08-17
Kl. 18:30
Dragør BK (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Dragør Bk 0-10
882925
1 15-08-17
Kl. 18:30
GVI (Øst 1) KB (Øst 1) GVI. Nymosen 7-5
882899
1 15-08-17
Kl. 18:30
Fix (5) Kr. Værløse IF (2) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej UHT!
882913
1 15-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (M) Sundby Bk. (Øst 1) Sundby Idrætspark 2-11
882917
1 15-08-17
Kl. 18:30
AB Tårnby (Øst 2) IF Skjold Birkerød (Øst 1) Vestamager Idrætsanlæg 7-2
882923
1 15-08-17
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 1) B 93 (Øst 1) Jens Jessens Vej 2-1
882905
1 15-08-17
Kl. 18:30
Albertslund IF (1) Skjold (M) Albertslund Stadion 0-1
882924
1 15-08-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Ballerup Idrætspark 1-7
881361
1 15-08-17
Kl. 18:30
Benløse IF (M) Nykøbing FC (Øst 2) Benløsehallen 4-1
881363
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
FFB (M) FC Helsingør (Øst 1) Frederikssund Stadion 1-3
882914
1 15-08-17
Kl. 18:30
Glostrup (1) BK Frem (Øst 2) Østervangsbanerne 8-1
882906
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Greve Idræts Center 0-14
882920
1 15-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) AB (Øst 1) Helsinge Stadion 1-13
882915
1 15-08-17
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) Herfølge BK (Øst 1) Himmelev Idrætspark 1-12
882918
1 15-08-17
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) SuRi Park 1-2
882900
1 15-08-17
Kl. 18:30
Hundested IK (3) IS Skævinge (1) Hundestedhallen 2-4
882916
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (M) BSV af 2016 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 3-2
882898
1 15-08-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Karsemosegård 1-11
882908
1 15-08-17
Kl. 18:30
Køge BK (Øst 2) Næstved I.F. (Øst 1) Køge Stadion 1-3
882907
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Køge Nord FC (1) Solrød FC (Øst 1) Rishøj Stadion 2-3
881362
1 15-08-17
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (3) BK Avarta (M) Sønderkærskolen 0-6
882903
1 15-08-17
Kl. 18:30
Stenløse BK (1) Hillerød Fodbold (M) Stenløse Stadion 3-5
882921
1 15-08-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) Ringsted IF (1) Strøbyhallen 1-6
882919
1 15-08-17
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Tusehallen 1-4
882909
1 15-08-17
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Hvidovre IF (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 3-4
882904
1 15-08-17
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Skovshoved IF (2) Herstedøster Stadion 2-3
882901
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) Ledøje-Smørum Fodbold (Øst 1) Ølstykke Stadion 3-5
882910
1 15-08-17
Kl. 18:30
B 1903 (Øst 1) Værebro IF (Øst 1) B1903 0-1
882922
1 17-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro United (M) Vanløse (Øst 1) Kunst, Ryparken 1-8
882902
1 22-08-17
Kl. 18:30
Brønshøj BK (2) Virum-Sorgenfri BK (1) Tingbjerg I P 2-1
Runde 2
222583
2 28-08-17
Kl. 18:45
Skovshoved IF (2) BK Avarta (M) Skovshoved I P 9-8
222585
2 29-08-17
Kl. 18:30
Fix (5) Skjold (M) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-7
222595
2 29-08-17
Kl. 18:30
Brønshøj BK (2) Hvidovre IF (Øst 1) Tingbjerg I P 3-4
222581
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) Benløse IF (M) Ringsted Stadion 0-2
222590
2 29-08-17
Kl. 18:30
GVI (Øst 1) Værebro IF (Øst 1) GVI. Nymosen 3-4
222587
2 29-08-17
Kl. 18:30
Kastrup (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Røllikevej 1-10
222582
2 29-08-17
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) FC Helsingør (Øst 1) Hillerød Stadion 3-2
222588
2 29-08-17
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Baunehøj Stadion HHT!
222589
2 29-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Solrød Idrætscenter 1-4
222586
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ledøje-Smørum Fodbold (Øst 1) AB (Øst 1) Smørum Idrætscenter 2-3
222584
2 29-08-17
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Sundby Bk. (Øst 1) Lyngby Stadion 6-5
222591
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (M) Farum BK (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 1-6
222593
2 29-08-17
Kl. 18:30
Glostrup (1) FA 2000 (Øst 1) Østervangsbanerne 1-5
222594
2 29-08-17
Kl. 19:30
AB Tårnby (Øst 2) Herfølge BK (Øst 1) Tårnby Stadion 1-3
222580
2 30-08-17
Kl. 18:30
HIK (Øst 1) Vanløse (Øst 1) Kunst, HIK 2-1
222592
2 06-09-17
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Slagelse Stadion Kunst 1-4
Runde 3
280957
3 11-09-17
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) Farum BK (Øst 1) Gentofte Sportspark - kunst 1 0-9
280958
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Hvidovre IF's baner 0-4
280962
3 12-09-17
Kl. 18:00
Benløse IF (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Benløsehallen 1-4
280956
3 12-09-17
Kl. 18:00
AB (Øst 1) HIK (Øst 1) Akademisk Boldklub 2-1
280960
3 12-09-17
Kl. 18:00
Herfølge BK (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Herfølge Stadion 3-2
280963
3 12-09-17
Kl. 18:00
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Lyngby Stadion 1-2
280959
3 12-09-17
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Hillerød Stadion 7-4
280961
3 12-09-17
Kl. 18:00
Skjold (M) Værebro IF (Øst 1) Fælledparken 2-7
Runde 4
559804
4 26-09-17
Kl. 17:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Brøndby Stadion 5-2
559805
4 26-09-17
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Nygårdsvej Idrætsanlæg 1-5
559807
4 05-10-17
Kl. 17:45
Hillerød Fodbold (M) Herfølge BK (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-7
559806
4 10-10-17
Kl. 17:00
Værebro IF (Øst 1) AB (Øst 1) Skovbrynet Skole 4-6
Runde 5
834574
5 02-05-18
Kl. 18:30
AB (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Akademisk Boldklub 0-2
834573
5 02-05-18
Kl. 18:30
Herfølge BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Herfølge Stadion 0-6
Runde 6
243052
6 29-05-18
Kl. 17:00
Farum BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Allerød Idrætspark 4-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 32 kampe

2. runde uge 35  16 kampe

3. runde uge 37 8 kampe

4. runde uge 39 4 kampe

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk