Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (05) 17/18 (2018)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
822827
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
KBK Hillerød (3) Albertslund IF (3) KBK Hillerød Øst-huset UHT!
822828
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Herlev IF (2) Jægersborg 0-8
822829
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Frederikssund FB (3) Farum BK (2) Frederikssund Stadion 1-4
822831
Kampfakta
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Højby IF (3) Tuse IF (2) Nordskolen, afd. Højby 0-5
822830
Kampfakta
1 26-08-17
Kl. 11:30
Ringsted Pigefodbold (3) Køge Nord FC (3) Ringsted Stadion 3-0
190861
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Tuse IF (2) Svogerslev BK (2) Tusehallen 1-12
190862
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Ringsted Pigefodbold (3) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Ringsted Stadion 4-3
190863
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (2) Snekkersten IF (Øst) Hørsholm Idrætspark HHT!
190864
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) BSF (Øst) Greve Idræts Center 0-7
190865
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (1) Hillerød GI Damer (Øst) Birkerød Stadion UHT!
190867
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) Hornbæk IF (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg HHT!
190868
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
KBK Hillerød (3) Farum BK (2) KBK Hillerød Øst-huset 0-4
206933
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Herlev IF (2) Fremad Valby (1) Herlev Stadion 7-6
206934
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Jyllinge FC (2) Allerød Fodbold Klub (Øst) Spraglehøj Idrætsanlæg 0-5
206935
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Hvalsø IF (2) Lynge-Broby IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads 1-3
206936
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Hvidovre IF (1) HIK (Øst) Avedøre Skole 1-3
206938
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (1) Herlufsholm GF (Øst) Stadion Vest 2-4
206939
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Dragør BK (2) B 93 (Øst) Dragør Bk 0-18
206940
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
AB Tårnby (1) Sundby Bk. (Øst) Vestamager Idrætsanlæg 4-2
206937
2 To 31-08-17
Kl. 19:00
Solrød FC (1) Roskilde Pigefodbold (Øst) Solrød Idrætscenter 3-2
190866
2 On 06-09-17
Kl. 18:00
BSV af 2016 (2) FC Damsø (1) Rundforbi Stadion 0-3
280710
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
B 93 (Øst) Herlufsholm GF (Øst) B 93 Svanemølleanlæg. 4-0
280711
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
AB Tårnby (1) Allerød Fodbold Klub (Øst) Vestamager Idrætsanlæg 3-5
280742
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Svogerslev BK (2) Birkerød IF "Skjold" (1) Svogerslev Idrætspark 3-6
280707
Kampfakta
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (3) Farum BK (2) Ringsted Stadion 1-4
280708
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Herlev IF (2) Solrød FC (1) Herlev Stadion 0-3
280705
3 On 20-09-17
Kl. 17:45
FC Damsø (1) HIK (Øst) Kunst, Vanløse I P 0-2
280706
Kampfakta
3 Ti 03-10-17
Kl. 17:30
Hornbæk IF (Øst) Snekkersten IF (Øst) Pedella Park 4-3
280709
Kampfakta
3 Ti 24-10-17
Kl. 18:00
Lynge-Broby IF (1) BSF (Øst) Frederiksberg Skole 4-3
834561
4 On 18-04-18
Kl. 18:30
B 93 (Øst) HIK (Øst) B 93 Svanemølleanlæg. 6-1
834562
Kampfakta
4 On 18-04-18
Kl. 18:30
Farum BK (2) Hornbæk IF (Øst) Farum Park 0-4
834563
4 On 18-04-18
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Birkerød IF "Skjold" (1) Solrød Idrætscenter 4-1
834564
Kampfakta
4 On 18-04-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Allerød Fodbold Klub (Øst) Frederiksberg Skole 4-2
450820
5 On 02-05-18
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Lynge-Broby IF (1) Solrød Idrætscenter 0-6
450874
Kampfakta
5 On 02-05-18
Kl. 18:30
Hornbæk IF (Øst) B 93 (Øst) Pedella Park 1-7
420248
Kampfakta
6 Ti 29-05-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) B 93 (Øst) Birkerød Stadion 1-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 5 kampe ( 27 oversidder)

2. runde uge 35  16 kampe

3. runde uge 37 8 kampe

Kvartfinaler 18. april 2018

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk