Ungdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
553582
1 14-08-17
Kl. 19:00
FC Storebælt (2) Herlufsholm GF (M) Korsør Gl. Stadion HHT!
553581
1 16-08-17
Kl. 19:00
FFB (M) FB (M) Frederikssund Stadion 6-2
553580
1 16-08-17
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (1) Skjold (M) Slangerup Stadion 1-5
553579
1 16-08-17
Kl. 19:00
Svogerslev BK (1) Dragør (1) Svogerslev Idrætspark UHT!
Runde 2
222606
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Avarta (Øst 2) FA 2000 (Øst 2) Espelundens Idrætsanlæg 3-2
222610
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) AB (Division) Kunst, Vanløse I P 0-2
222605
2 30-08-17
Kl. 18:00
Skovshoved IF (M) Værløse BK (Øst 2) Skovshoved I P 3-8
222614
2 30-08-17
Kl. 18:00
Vestia (M) FC Roskilde (Division) Kunst, Bavnehøj IA 1-9
222617
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:00
Nykøbing FC (Øst 1) Næstved (Division) Anlæg syd (21) 1-0
222619
2 30-08-17
Kl. 18:00
Vemmelev SGI (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Vemmelev Kunstgræs 3-1
222608
2 30-08-17
Kl. 18:00
Rosenhøj BK (1) Skjold (M) Avedøre Stadion HHT!
222615
2 30-08-17
Kl. 18:00
Bagsværd BK (1) FFB (M) Bagsværd Stadion 2-5
222613
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (Øst 2) GVI (Øst 2) Birkerød Stadion 8-7
222612
2 30-08-17
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (M) LSF (Øst 2) Hillerød Stadion 1-8
222599
2 30-08-17
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev (Øst 2) Vallensbæk IF (Øst 1) Himmelev Idrætspark 3-2
222618
2 30-08-17
Kl. 18:00
Hundested IK (1) TFC Odsherred (M) Hundestedhallen 2-5
222600
2 30-08-17
Kl. 18:00
Karlslunde IF (M) Hvidovre IF (Division) Karlslunde Stadion 0-14
222607
2 30-08-17
Kl. 18:00
BSV/FC Holte (Øst 1) HIK (Division) Vedbæk Stadion 1-5
222611
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:00
B. 82, Virum (1) Hørsholm-Usserød IK (M) Fuglsanggårdsskolen 3-2
222616
2 30-08-17
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (M) B 1903 (Øst 1) Virum Stadion 1-6
222650
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1) Herlufsholm GF (M) Skælskør Stadion 0-6
222609
2 30-08-17
Kl. 18:15
Jægersborg BK (1) Stenløse BK (1) Jægersborg 0-11
222597
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:15
AB Tårnby (Øst 1) Frem (Øst 1) Tårnby Stadion 1-4
222596
2 30-08-17
Kl. 18:30
Fremad Amager (Øst 1) HB Køge (Division) Kunst, Sundby Idrætspark 1-4
222651
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 19:00
Raklev GI (1) Ringsted IF (M) Røsnæshallen 0-2
222598
2 30-08-17
Kl. 19:00
Solrød FC (1) Kastrup (Øst 2) Solrød Idrætscenter 2-3
222602
2 30-08-17
Kl. 22:00
Oversidder Greve Fodbold (Øst 1)
222601
Kampfakta
2 31-08-17
Kl. 18:00
Svogerslev BK (1) Albertslund-Glostrup (1) Svogerslev Idrætspark 1-2
222621
Kampfakta
2 31-08-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Holbæk (Division) Stadion Vest 2-5
222620
Kampfakta
2 05-09-17
Kl. 18:00
Vipperød BK (1) Slagelse B&I (Øst 1) Vipperødhallen 0-3
222603
2 06-09-17
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 1) B.93 (Division) Snekkersten Idrætscenter 6-5
Runde 3
280587
3 12-09-17
Kl. 17:30
Værløse BK (Øst 2) FC København (Liga) Værløse Stadion 0-9
280592
3 12-09-17
Kl. 17:45
FFB (M) FC Roskilde (Division) Frederikssund Stadion 1-7
280591
3 12-09-17
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (Øst 2) B 1903 (Øst 1) Birkerød Stadion Kunstgræs 1-3
280585
3 13-09-17
Kl. 17:30
B. 82, Virum (1) AB (Division) Fuglsanggårdsskolen 0-4
280581
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 17:30
TFC Odsherred (M) Lyngby (Liga) Vig Idrætscenter 3-7
280586
3 13-09-17
Kl. 17:30
LSF (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Smørum Idrætscenter 0-3
280589
3 13-09-17
Kl. 19:00
Kastrup (Øst 2) HB Køge (Division) Kunst, John Tranums Alle 0-6
280584
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 19:00
Albertslund-Glostrup (1) Greve Fodbold (Øst 1) Albertslund Stadion Kunstgræs 1-4
280582
3 13-09-17
Kl. 19:00
Vemmelev SGI (M) Nykøbing FC (Øst 1) Vemmelev Kunstgræs 2-6
280595
3 13-09-17
Kl. 19:30
Skjold (M) HIK (Division) Kunst, Fælledparken 0-5
Runde 2
222604
2 14-09-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) B. 1973, Herlev (1) Helsinge Stadion UHT!
Runde 3
280583
3 14-09-17
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev (Øst 2) Hvidovre IF (Division) Himmelev Kunstgræsbane 1-4
280593
Kampfakta
3 19-09-17
Kl. 17:30
Herlufsholm GF (M) Slagelse B&I (Øst 1) Herlufsholm Stadion 1-2
280590
Kampfakta
3 20-09-17
Kl. 18:00
Frem (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) Valby IP. Stadion 2-4
280594
3 20-09-17
Kl. 19:00
Ringsted IF (M) Holbæk (Division) Ringsted Stadion Kunstgræs 2-6
280588
3 20-09-17
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (M) FC Helsingør (Øst 1) Helsinge Stadion Kunstgræs 1-6
280596
3 04-10-17
Kl. 19:00
Stenløse BK (1) Avarta (Øst 2) Stenløse Stadion Kunstgræs 1-3
Runde 4
366629
4 04-10-17
Kl. 19:15
Nykøbing FC (Øst 1) Lyngby (Liga) Zoo Banen (11 mands kunst) 1-5
366626
Kampfakta
4 05-10-17
Kl. 18:00
B 1903 (Øst 1) FC Roskilde (Division) Kunst, B1903 0-3
366631
Kampfakta
4 10-10-17
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) Hvidovre IF (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs 2-3
366627
4 10-10-17
Kl. 19:00
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga) Akademisk Boldklub 1-4
366633
4 11-10-17
Kl. 19:00
FC Helsingør (Øst 1) FC København (Liga) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs 1-3
366628
4 17-10-17
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) HIK (Division) Espelunden Kunstgræs 2-1
366632
4 18-10-17
Kl. 18:00
HB Køge (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Køge Stadion 0-2
366630
Kampfakta
4 22-10-17
Kl. 13:00
Slagelse B&I (Øst 1) Holbæk (Division) Slagelse Stadion Kunst 5-4
Runde 5
853111
5 21-03-18
Kl. 18:00
FC Roskilde (Division) Hvidovre IF (Division) Roskilde Idrætspark Kunstgræs Resultatformidling
853113
5 21-03-18
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 1) Lyngby (Liga) Slagelse Stadion Kunst Resultatformidling
853114
5 21-03-18
Kl. 22:00
Avarta (Øst 2) Brøndbyernes IF (Liga) Espelundens Idrætsanlæg Resultatformidling
853112
5 21-03-18
Kl. 22:00
FC Nordsjælland (Liga) FC København (Liga) Farum Park Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 14. – 17. august (uge 33)
2. runde – 28. august – 31. august (uge 35)
3. runde – 11. – 14. september (uge 37)
4. runde – 2. - 5. oktober (uge 40)
5. runde – marts 2018 (1/4 finaler)
6. runde – april 2018 (semifinaler)
7. runde – 30. maj 2018, kl. 20:00, Frederiksberg IP, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.