DBU Pokalen 2017/18

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res    
Runde 1
997477
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 17:30
Marstal/Rise FC Sydvest 05 Tønder Marstal Stadion 0-1
340657
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:00
Husum Bk. NB Bornholm Kunst, Husumparken 1-0
340655
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:15
Virum-Sorgenfri B 93 Virum Stadion 3-6
340662
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
VB 1968 DMI Skovbrynet Skole 4-1
997519
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Hvidovre Frem Kæmpernes Arena 1-0
340652
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Kastrup Bk. AB Røllikevej 1-4
340654
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Tårnby FF Brønshøj Vestamager Idrætsanlæg 1-2
340661
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
LUIF Holbæk B&I LUIF´s anlæg 0-5
997476
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
B1913 FC Sønderborg Campus Road 4-1
997520
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
LSF GVI Smørum Idrætscenter 7-6
340665
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF Fredensborg BI Ringsted Stadion 0-1
340669
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Herstedøster IC Frem Sakskøbing Herstedøster Stadion 0-1
340663
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Slagelse B&I KFUM BK, Roskilde Slagelse Stadion 3-0
997475
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Krarup/Espe Fodbold Varde Espe Hallen 2-4
997481
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
KRFK Næsby Krogsbølle Stadion 0-3
997473
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Otterup B & IK Marienlyst Nordfyns Bank Arena 3-2
997478
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Tåsinge f. B. Kolding IF SEF Energi Arena 0-5
997474
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Egen UI Middelfart Guderup Idrætsanlæg 2-4
997513
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Hirtshals B Kjellerup IF Schlie Arena 2-3
997486
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Bramming B Agerbæk SF/Starup IF Skjern Bank Arena, Bramming 0-5
997495
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Christiansbjerg IF Aabyhøj IF CIF's Anlæg 2-3
997514
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
Jammerbugt FC Odder Jetsmark Stadion 3-0
997517
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 18:30
RKG Hatting-Torsted Fodbold Klarup Stadion 2-0
340658
Kampfakta
1 Ti 08-08-17
Kl. 19:00
FC Græsrødderne Vanløse Gentofte Stadion Opv. kunst 2-3
997484
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Allesø GF Vejle Allesø/Spurvelundsskolen 0-3
340664
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Rishøj Boldklub Greve Rishøj Stadion 0-6
340668
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
FC Roskilde Nykøbing FC Roskilde Idrætspark 0-1
340659
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Avarta Fremad Amager Espelundens Idrætsanlæg 0-5
340656
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold HIK Helsinge Stadion 0-2
340666
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Herlufsholm GF HB Køge Herlufsholm Stadion 0-5
997493
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM Viborg Søholt Idrætspark 1-3
997496
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
DGL 2000, Aarhus Brabrand Tilst Idrætsanlæg (tst) 0-3
997501
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Linde B VSK Århus Langhøjskolen 0-12
997518
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Nørresundby FB Oversidder Lindholm Høje Stadion
997516
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Hedensted IF Thisted FC Hedensted Stadion 3-2
997515
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Holstebro B Aarhus Fremad Holstebro Idrætspark 0-3
997510
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
VRI Skive NES Park 0-4
997483
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Tarup-Paarup IF Dalum IF Home Tarup Park 1-2
997490
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 18:30
Lystrup IF Vendsyssel FF Lystrup Idrætsanlæg 0-3
997488
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 19:15
FC Fredericia Esbjerg Monjasa Park 4-0
340653
Kampfakta
1 On 09-08-17
Kl. 19:30
Sunred Beach FC CSC Kunst, Ryparken 6-4
340667
Kampfakta
1 Ma 14-08-17
Kl. 19:00
Ølstykke FC Næstved Ølstykke Stadion 1-3
340660
Kampfakta
1 Ti 15-08-17
Kl. 18:15
BSF B. 1973, Herlev Ballerup Idrætspark 3-1
997512
Kampfakta
1 Ti 15-08-17
Kl. 18:15
Birkelse IF Vejgaard B Nordjyske Bank Arena, Birkelse 1-3
Runde 2
167502
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Jammerbugt FC Vejle Jetsmark Stadion 3-1
167497
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Vejgaard B FC Sydvest 05 Tønder Soffy Road 4-3
167500
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Hedensted IF Aarhus Fremad Hedensted Stadion 1-0
167501
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Aabyhøj IF Middelfart Aabyhøj Stadion 3-4
167489
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
BSF Holbæk B&I Ballerup Idrætspark 1-5
167483
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
LSF B 93 Smørum Idrætscenter 1-0
167487
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
VB 1968 Næsby Skovbrynet Skole 1-0
167484
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
B1913 Hvidovre Campus Road 1-3
167478
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Dalum IF OB Lars R. Jacobsen Park. 0-1
167480
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Frem Sakskøbing Greve Inges Auto Park 0-9
167490
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 17:30
Agerbæk SF/Starup IF Randers FC Starup Stadion 2-7
167486
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Slagelse B&I AB Slagelse Stadion 2-1
167495
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 19:00
Kolding IF Hobro Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-1
167496
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 19:00
VSK Århus AGF Ceres Park 1-4
167503
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 17:30
RKG FC Fredericia Klarup Stadion 1-8
167499
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 17:30
Nørresundby FB Skive Lindholm Høje Stadion 2-3
167492
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 17:30
Varde AC Horsens Sydbank Stadion 3-5
167482
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 17:30
Vanløse Fremad Amager Vanløse IP. Opvisn. 1-3
167479
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 19:00
Brønshøj Næstved Tingbjerg I P 0-2
167485
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 19:00
HB Køge Nykøbing FC Castus Park 4-3
167488
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 19:30
Sunred Beach FC Otterup B & IK Kunst, Ryparken 1-5
167481
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 17:15
Fredensborg BI HIK Fredensborg Stadion 1-2
167477
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Husum Bk. FC Helsingør Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 0-3
167498
Kampfakta
2 On 06-09-17
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Brabrand Nord Energi Arena 1-0
167494
Kampfakta
2 To 07-09-17
Kl. 19:30
Viborg AaB Energi Viborg Arena 1-5
Runde 3
285288
Kampfakta
3 Ti 19-09-17
Kl. 16:30
VB 1968 Jammerbugt FC Skovbrynet Skole 0-3
Runde 2
167491
Kampfakta
2 Ti 19-09-17
Kl. 19:00
Kjellerup IF Silkeborg JYSK Park (kunstgræs) 0-6
Runde 3
285287
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 16:30
Næstved HB Køge Euro Outlets Stadion Næstved 1-3
285285
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 16:30
Greve FC Midtjylland Greve Idræts Center 0-7
285284
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 16:30
Hedensted IF Lyngby Hedensted Stadion 1-3
285272
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 16:30
Middelfart AaB Middelfart Stadion 0-2
285279
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 16:30
Otterup B & IK Randers FC Nordfyns Bank Arena 0-2
285280
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 18:15
Skive F.C. København Spar Nord Arena (Skive) 0-3
285282
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 19:00
Slagelse B&I Hobro Slagelse Stadion 1-5
285277
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 19:00
Holbæk B&I AC Horsens SuRi Park 1-0
285273
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 19:00
Hvidovre FC Helsingør Kæmpernes Arena 3-4
285278
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 20:30
LSF Brøndby Brøndby Stadion 1-5
285286
Kampfakta
3 To 21-09-17
Kl. 18:15
Fremad Amager OB Sundby I P. Opvisn. 2-3
285275
Kampfakta
3 To 21-09-17
Kl. 20:30
FC Fredericia AGF Monjasa Park 1-0
285274
3 On 27-09-17
Kl. 16:15
Vejgaard B FC Nordsjælland Soffy Road Resultatformidling
285281
3 On 27-09-17
Kl. 17:30
Vendsyssel FF SønderjyskE Nord Energi Arena Resultatformidling
285276
3 On 11-10-17
Kl. 18:45
HIK Silkeborg Gentofte Stadion Opv. kunst Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545