7éren Pokal (Herrer)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
865185
1 Ti 03-04-18
Kl. 19:30
Brønshøj Bk. Valby Bk. Kunst, Tingbjerg IP 2-4
865367
1 On 04-04-18
Kl. 18:00
Valby Bk. 2 Skjold 2 Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
865374
1 On 04-04-18
Kl. 19:30
Sundby Bk. FB 7 Kunst, Sundby/Kløvermarken HHT!
865368
Kampfakta
1 On 04-04-18
Kl. 21:00
FB 9 FB 14 Kunst, Jens Jessens Vej 0-1
865186
Kampfakta
1 On 04-04-18
Kl. 21:00
FB 16 FB 5 Kunst, Jens Jessens Vej 2-7
865371
1 On 04-04-18
Kl. 21:00
Bispebjerg Bk. KFB (2) Kunst, Ryparken 8-1
865373
Kampfakta
1 To 05-04-18
Kl. 19:30
Nørrebro United Deportivo Cobayas Kunst, Ryparken 1-2
865389
1 To 05-04-18
Kl. 19:30
B 1950 2 Volvox 2 Kunst, Ryparken 3-2
865370
Kampfakta
1 Fr 06-04-18
Kl. 18:30
Vestia FB 17 Kunst, Bavnehøj IA 1-4
865387
1 On 11-04-18
Kl. 18:00
FC Hermanos Nørrebro United 4 Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
865388
1 To 12-04-18
Kl. 20:15
HIK FB 4 Kunst, HIK 4-2
865369
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
KFB (1) Nørrebro United 3 Kløvermarken 5-1
865375
Kampfakta
1 On 18-04-18
Kl. 18:30
Tårnby FF 2 B 1950 Vestamager Idrætsanlæg 3-1
865386
Kampfakta
1 22-04-18
Kl. 12:00
CIK FB 8 Kløvermarken 3-2
865372
Kampfakta
1 22-04-18
Kl. 13:30
Team 2. Sal KB 2 Kløvermarken 4-3
302037
2 Ma 30-04-18
Kl. 20:00
HIK FB 5 Kunst, HIK 2-1
301977
2 On 02-05-18
Kl. 17:45
Nørrebro United 4 KFB (1) Kunst, Mimersparken 4-5
302324
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:00
Deportivo Cobayas Sønderbro Fight Kløvermarken 10-2
302842
2 On 02-05-18
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 2 Amager FF Kløvermarken 6-0
302840
2 On 02-05-18
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. B 1950 2 Lersøparken 7-3
302846
2 On 02-05-18
Kl. 20:00
Nørrebro United 2 Kalas IF Kunst, Nørrebroparken 2-3
302837
2 To 03-05-18
Kl. 18:00
Viktoria Team 2. Sal Fælledparken 2-3
302838
2 To 03-05-18
Kl. 19:00
KFB 3 Valby Bk. 2 Kløvermarken 0-1
301523
2 To 03-05-18
Kl. 19:30
FB 17 CIK Jens Jessens Vej UMH
302845
2 To 03-05-18
Kl. 19:30
FB 7 Fremad Valby Jens Jessens Vej 2-5
302848
2 Ma 07-05-18
Kl. 18:30
Tårnby FF 2 MY Vestamager Idrætsanlæg UHT!
302839
2 Ti 08-05-18
Kl. 19:00
Byens Baglår FC Real Copenhagen Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
302841
2 Ma 14-05-18
Kl. 20:30
KB 3 (2) FB 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej UHT!
302847
2 Ma 14-05-18
Kl. 20:30
KB FB Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-4
302843
2 Ti 15-05-18
Kl. 21:00
FB 14 FA 2000 Kunst, Jens Jessens Vej 2-9
302844
2 To 17-05-18
Kl. 19:30
B 1950 3 Valby Bk. Kunst, Ryparken 1-7
586949
3 On 30-05-18
Kl. 21:00
FA 2000 HIK Jens Jessens Vej 3-4
586952
3 Ti 05-06-18
Kl. 19:00
Valby Bk. Deportivo Cobayas Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
586954
3 To 07-06-18
Kl. 18:30
Tårnby FF 2 Sønderbro Fight 2 Vestamager Idrætsanlæg 4-3
586950
3 To 07-06-18
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. Valby Bk. 2 Lersøparken 3-4
586947
3 On 13-06-18
Kl. 19:00
Team 2. Sal Fremad Valby Kløvermarken 5-2
586948
3 On 13-06-18
Kl. 19:00
KFB (1) Kalas IF Kløvermarken 3-0
586951
3 To 14-06-18
Kl. 19:15
FB 17 FB Kunst, Jens Jessens Vej 2-4
586953
3 Ti 19-06-18
Kl. 19:00
KB 3 (2) Byens Baglår FC Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-8
679666
4 Ti 14-08-18
Kl. 19:15
FB Byens Baglår FC Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
679665
4 On 15-08-18
Kl. 19:00
Valby Bk. Team 2. Sal Valby IP, tribunen Resultatformidling
679667
4 On 15-08-18
Kl. 22:00
Tårnby FF 2 KFB (1) Vestamager Idrætsanlæg Resultatformidling
679664
4 To 16-08-18
Kl. 20:15
HIK Valby Bk. 2 Gentofte Sportspark - kunst 1 Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

1. runde - 3. - 22. april
2. runde 
- 30. april - 18. maj
3. runde 
- 28. maj - 17. juni
4. runde 
- 13. august - 2. september
Semifinaler 
- 10. - 30. september

Finale - afvikles fredag den 26. oktober 2018, kl. 18:30 på Frederiksberg IP, kunst.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende. 

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.

Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration v/Martin Munk på munk@dbukoebenhavn.dk