DBU Pokalen 2018 (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
593666
1 10-04-18
Kl. 18:15
Melby-Liseleje IF (4) Brødeskov IF (3) Hundestedhallen Kunstgræs 0-7
593678
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:15
B91 Slagelse (5) Kr. Helsinge IF (4) Nordhallen 2-1
593679
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:15
Tuse Næs BK (5) Gislinge BK (4) Udby Idrætsplads 0-5
593681
1 10-04-18
Kl. 18:15
Mørkøv IF (3) Jystrup IF (3) Mørkøvhallen 7-8
593715
1 10-04-18
Kl. 18:15
Køge FC (6) Hellested IF (4) Ravnsborghallen HHT!
597425
1 10-04-18
Kl. 18:15
Team-Interros (5) Ballerup BK (3) Målfeltet HHT!
596753
1 10-04-18
Kl. 18:15
VG fodbold (3) Vemmelev SGI (3) Viby Idrætsanlæg 1-3
597340
1 10-04-18
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (5) Nerashté, Ballerup (4) Espelunden Kunstgræs 6-3
596736
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (3) Dalby IF / HFK fodbold (3) KIWI-Park kunstgræs 1-2
593670
1 10-04-18
Kl. 19:15
Ramløse IF (5) IS Skævinge (3) FIF-Stadion 0-11
596744
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 19:30
Himmelev-Veddelev BK (3) Jernløse BK (4) Himmelev Kunstgræsbane 6-0
597595
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 19:30
Tune IF (3) Brøndby Strand IK (3) Tune Stadion Kunstgræs 4-3
593659
1 11-04-18
Kl. 19:00
Kr. Værløse IF (3) Kokkedal Lokal Fodbold (5) Værløse Stadion Kunstgræs 4-1
593676
1 12-04-18
Kl. 18:30
Suså IF (3) Tårnborg IF (5) Herlufmaglehallen 7-1
593953
1 17-04-18
Kl. 18:15
Vetterslev-Høm GF (4) Køge Union (3) Vetterslev Stadion 1-4
593658
1 17-04-18
Kl. 18:30
Hareskov IF (3) Nivå FC (5) Birkevang 2-0
593672
Kampfakta
1 18-04-18
Kl. 18:15
Vestmøn BK (6) Møns FK (4) Fanefjordskolen 0-2
Runde 2
396284
2 24-04-18
Kl. 18:30
Hundige BK (2) Fårevejle BK (2) Hundige Boldfælled UHT!
396161
2 24-04-18
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (3) Humlebæk BK (2) Vejby Idrætsplads 1-3
396163
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Vipperød BK (3) Skibby IK (2) Vipperødhallen 7-5
396169
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (3) Albertslund BS 72 (3) FIF-Stadion 7-5
396170
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Ballerup BK (3) Gladsaxe-Hero BK (2) Ballerup Idrætspark 3-1
396171
2 24-04-18
Kl. 18:30
FC Rudersdal (3) Havdrup GI (3) Vedbæk Stadion 3-0
396173
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
FC Storebælt (2) Ejby IF Fodbold (2) Korsør Gl. Stadion 3-4
396174
2 24-04-18
Kl. 18:30
Dalby IF / HFK fodbold (3) Benløse IF (2) Dalby Stadion 5-0
396175
2 24-04-18
Kl. 18:30
Køge Union (3) Svebølle BI 2016 (3) Asgård Skole 2-0
396176
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (3) ORI-Fodbold (2) Slangerup Stadion 1-3
396184
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Tune IF (3) Gørslev IF (2) Tune Stadion Kunstgræs 1-5
396279
2 24-04-18
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (5) B. 77, Rødovre (2) Nørrekær 1-4
396167
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF (3) Bagsværd BK (2) Lyngehallen 5-2
394171
2 24-04-18
Kl. 18:30
Jystrup IF (3) FS Hashøj (3) Jystrup Stadion 1-0
395961
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
BK Friheden (3) Blovstrød IF (3) Strandmarkens Fritidscenter 3-4
396158
2 24-04-18
Kl. 18:30
Karrebæk IF (3) Hvalsø IF (2) Karrebæk Skole UHT!
396159
2 24-04-18
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (3) Høng GF (2) Vemmelev Kunstgræs 2-4
396166
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Såby Fodbold (3) Brede IF (2) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs 5-6
396164
2 24-04-18
Kl. 19:15
Brødeskov IF (3) Orient GI (3) Brødeskov Stadion Kunst 3-4
396165
2 25-04-18
Kl. 18:30
IS Skævinge (3) Kr. Værløse IF (3) Baunehøj Stadion 6-0
396172
Kampfakta
2 25-04-18
Kl. 18:30
Møns FK (4) AIK 65 Strøby Fodbold (3) Stege Stadion 2-4
396283
Kampfakta
2 25-04-18
Kl. 18:30
Hellested IF (4) Suså IF (3) Hellested Stadion 0-2
396168
Kampfakta
2 25-04-18
Kl. 18:30
B91 Slagelse (5) Gislinge BK (4) Nordhallen 0-9
396160
2 25-04-18
Kl. 18:30
Hørve IF (3) Holbæk United (2) Hørve Stadion HHT!
394172
2 25-04-18
Kl. 18:30
FC Gribskov (5) Hareskov IF (3) Græsted Stadion HHT!
383675
2 25-04-18
Kl. 18:30
Borup IF (3) Rojava (3) Borup Stadion UHT!
396162
Kampfakta
2 26-04-18
Kl. 18:45
Himmelev-Veddelev BK (3) Vallensbæk IF (2) Himmelev Idrætspark 4-3
396280
2 30-04-18
Kl. 18:30
Mladost IF (3) IF Bytoften (3) Damgårdsparken, Ballerup 3-5
Runde 3
336697
3 08-05-18
Kl. 18:30
Jystrup IF (3) Undløse BK (2) Jystrup Stadion 2-3
336690
3 08-05-18
Kl. 19:00
Borup IF (3) B. 73, Slagelse (1) Borup Stadion 2-4
336691
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" (2) Ejby IF Fodbold (2) Bjæverskov Stadion 3-0
336692
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Vipperød BK (3) Høng GF (2) Vipperødhallen 1-3
336694
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Holbæk United (2) Raklev GI (1) Tusehallen 2-4
336696
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Gislinge BK (4) Himmelev-Veddelev BK (3) Gislinge Stadion 3-1
336672
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Orient GI (3) Ballerup BK (3) Islev Skole 0-7
336674
3 08-05-18
Kl. 19:00
VB 1968 (1) Ølstykke FC (1) Skovbrynet Skole 3-2
336676
3 08-05-18
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold (3) B. 77, Rødovre (2) Dalby Stadion 2-4
336677
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
ORI-Fodbold (2) Albertslund IF (1) Oppe-Sundby Stadion 3-1
336678
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
IF Bytoften (3) Måløv BK (2) Gladsaxe stadion Kunstgræs 1-5
336680
3 08-05-18
Kl. 19:00
IS Skævinge (3) Lynge-Uggeløse IF (3) Baunehøj Stadion 3-1
336682
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Brede IF (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Brede Idrætsplads 3-4
336684
Kampfakta
3 08-05-18
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Frederiksværk FK (1) Humlebæk Stadion 5-1
336688
3 08-05-18
Kl. 19:00
Køge Union (3) Holmegaard GB (1) Ellemarkskolens bane UHT!
336689
Kampfakta
3 09-05-18
Kl. 19:00
Karrebæk IF (3) Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Karrebæk Skole 0-5
336685
3 09-05-18
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Skælskør BI (1) Strøbyhallen 4-5
336683
Kampfakta
3 09-05-18
Kl. 19:00
Blovstrød IF (3) Hareskov IF (3) Blovstrød idrætsanlæg 2-3
336681
Kampfakta
3 09-05-18
Kl. 19:00
Rosenhøj BK (2) Værløse (2) Avedøre Stadion 5-1
336673
Kampfakta
3 09-05-18
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) Helsinge Fodbold (1) Vedbæk Stadion 6-5
336687
3 09-05-18
Kl. 19:00
Suså IF (3) Sorø Freja (2) Herlufmaglehallen UHT!
336695
Kampfakta
3 09-05-18
Kl. 19:00
Svogerslev BK (2) Fløng-Hedehusene (2) Svogerslev Idrætspark 14-15
336693
3 09-05-18
Kl. 19:00
Hundige BK (2) Solrød FC (1) Hundige Boldfælled 3-1
336679
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (3) Hundested IK (2) FIF-Stadion 1-6
336675
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 19:00
Grantoftens IF (2) B. 1973, Herlev (1) Grantofteparken 0-2
336686
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 19:00
Gørslev IF (2) Vordingborg IF (2) Gørslev Stadion 1-5
Runde 4
664570
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) ORI-Fodbold (2) Vedbæk Stadion 3-0
664571
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Herstedøster IC (SS) Fredensborg BI (DS) Herstedøster Stadion 5-3
664572
4 22-05-18
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (DS) LSF (DS) Virum Stadion 0-3
664573
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
IS Skævinge (3) Måløv BK (2) Baunehøj Stadion 6-5
664575
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Allerød FK (SS) Avedøre (DS) Allerød Idrætspark 0-2
664576
4 22-05-18
Kl. 19:00
VB 1968 (1) IF Skjold Birkerød (DS) Skovbrynet Skole 1-3
664582
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Ballerup BK (3) Stenløse BK (DS) Ballerup Idrætspark 1-3
664583
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Taastrup FC (DS) Holbæk B&I (DS) Tåstrup Idrætspark 0-5
664590
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Køge Nord FC (SS) Glostrup (SS) Rishøj Stadion 5-0
664591
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" (2) Tuse IF (SS) Bjæverskov Stadion 6-1
664592
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Raklev GI (1) Slagelse B&I (DS) Røsnæshallen 0-7
664593
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (2) Ringsted IF (SS) Hedehusene Idrætspark 0-5
664595
4 22-05-18
Kl. 19:00
Hundige BK (2) TFC Odsherred (DS) Hundige Boldfælled 0-5
664587
Kampfakta
4 22-05-18
Kl. 19:00
Undløse BK (2) KFUM BK, Roskilde (DS) Undløse Stadion 5-4
664588
Kampfakta
4 23-05-18
Kl. 19:00
Høng GF (2) Haslev FC (SS) Hønghallen 1-2
664589
4 23-05-18
Kl. 19:00
Køge Union (3) B. 73, Slagelse (1) Rishøj Stadion Kunst HHT!
664594
4 23-05-18
Kl. 19:00
Gislinge BK (4) Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Gislinge Stadion 1-5
664584
4 23-05-18
Kl. 19:00
Skælskør BI (1) Karlslunde IF (DS) Skælskør Stadion 2-3
664580
4 23-05-18
Kl. 19:00
Hundested IK (2) Rosenhøj BK (2) Hundestedhallen 2-1
664574
4 23-05-18
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Liria FK (SS) Humlebæk Stadion 3-0
664577
4 24-05-18
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (SS) Frederikssund (SS) Lundtofte Idrætsplads 5-4
664579
4 29-05-18
Kl. 18:30
Hareskov IF (3) Herlev (DS) Birkevang 0-8
664578
4 29-05-18
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (2) B. 77, Rødovre (2) Hørsholm Idrætspark 4-0
664581
Kampfakta
4 29-05-18
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) BSF (SS) Elverroad Kunstgræs 0-5
664585
Kampfakta
4 29-05-18
Kl. 19:00
Suså IF (3) Vordingborg IF (2) Herlufmaglehallen 0-1
664586
4 29-05-18
Kl. 19:30
Herlufsholm GF (SS) Ishøj IF (SS) Herlufsholm Stadion UHT!
Runde 5
820407
5 05-06-18
Kl. 19:00
Hundested IK (2) Avedøre (DS) Hundestedhallen 4-2
820413
5 05-06-18
Kl. 19:00
Undløse BK (2) Herlev (DS) Undløse Stadion 0-8
820408
5 06-06-18
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) Køge Nord FC (SS) Vedbæk Stadion 4-3
820401
5 06-06-18
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Karlslunde IF (DS) Stensved Stadion 4-6
820402
5 06-06-18
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Herlufsholm GF (SS) Humlebæk Stadion 2-1
820403
Kampfakta
5 06-06-18
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (1) Holbæk B&I (DS) Stadion Vest 0-4
820404
Kampfakta
5 06-06-18
Kl. 19:00
Haslev FC (SS) Slagelse B&I (DS) HFC's Klubhus 1-5
820406
Kampfakta
5 12-06-18
Kl. 19:00
Vordingborg IF (2) Lundtofte Boldklub (SS) Vordingborg Kunst "Panteren" 3-0
820409
Kampfakta
5 12-06-18
Kl. 19:00
IS Skævinge (3) Bjæverskov IF "Frem" (2) Baunehøj Stadion 1-4
820410
5 12-06-18
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (2) Herstedøster IC (SS) Hørsholm Idrætspark 5-3
820411
Kampfakta
5 12-06-18
Kl. 19:00
Ringsted IF (SS) IF Skjold Birkerød (DS) Ringsted Stadion 1-2
820412
Kampfakta
5 12-06-18
Kl. 19:00
BSF (SS) LSF (DS) Ballerup Idrætspark 1-4
820405
Kampfakta
5 13-06-18
Kl. 19:00
TFC Odsherred (DS) Stenløse BK (DS) Kongeengen 5-6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

2. runde uge 17/18. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 19/20. hold fra S2 og S1 kommer med. Live lodtrækning til 3. runde 26. april kl. 09.00.
4. runde uge 21/22. hold fra SS og DS kommer med. Live lodtrækning til 4. runde 14. maj kl. 11.30.
5. runde uge 23/24. Live lodtrækning til 5. runde 25. maj kl. 12.30.
De 13 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk