Kvinde LP 2018/19 - Øst

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
988829
1 18-04-18
Kl. 18:30
BK Avarta (2) Medicinernes Boldklub (2) Espelundens Idrætsanlæg 1-6
988831
1 18-04-18
Kl. 18:30
Dianalund IF (2) FC Storebælt (2) Dianalund Stadion 2-10
988828
1 18-04-18
Kl. 18:30
IF Bytoften (2) PI Fodbold (2) Gladsaxe Stadion 1-4
988830
1 18-04-18
Kl. 18:30
Fremad Amager (2) Dragør BK (2) Sundby Idrætspark UHT!
Runde 2
988839
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:00
Husum Bk (1) Medicinernes Boldklub (2) Kunst, Husumparken 4-1
988850
2 02-05-18
Kl. 18:30
Stenhus IK (1) B 73 Slagelse (SS) Stenhus gymnasium&HF 0-1
988847
2 02-05-18
Kl. 18:30
Fremad Amager (2) KFUM (KS) Sundby Idrætspark 4-7
988843
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
AC Iben (1) Fix (KS) Valby IP, Gl. Afdeling 0-11
988841
2 02-05-18
Kl. 18:30
PI Fodbold (2) Albertslund BS 72 (1) Valby IP, tribunen 3-6
988862
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
AB Tårnby (KS) Roskilde Pigefodbold (SS) Vestamager Idrætsanlæg 3-2
988840
2 02-05-18
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) HSV (Hillerød Syd-Vest) (2) Helsinge Stadion HHT!
988855
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
HB Køge pigefodbold (1) NFC/VIF (SS) Herfølge Stadion 0-3
988857
2 02-05-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (1) KFB (KS) Herstedøster Stadion UHT!
988848
2 02-05-18
Kl. 18:30
FC Storebælt (2) RIF/TOF (1) Korsør Gl. Stadion 2-3
988846
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
ØKF (1) CBS Sport (Øst) Kløvermarken 0-1
988852
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
Føroyar (KS) FB (Øst) Kløvermarken 0-2
988851
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
Fårevejle BK (SS) RGI-KGB Kvindefodbold (Øst) Faarevejle Stadion 0-2
988845
2 02-05-18
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub (SS) Fremad Valby (KS) Lyngby Stadion UMH
988863
2 02-05-18
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF (2) Skjold (KS) Lyngehallen HHT!
988854
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (1) Farum BK (Øst) Melby Stadion 0-15
988859
2 02-05-18
Kl. 18:30
FC Hornsherred (1) Hillerød (Øst) Skibby Stadion HHT!
988858
2 02-05-18
Kl. 18:30
Solrød FC (SS) Bella1973 (SS) Solrød Idrætscenter 4-6
988849
2 02-05-18
Kl. 18:30
PSV Sydsjælland (2) Lynge-Broby IF (1) Køng Idrætsplads HHT!
988860
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
Svogerslev BK (2) Taastrup FC (SS) Svogerslev Idrætspark 2-5
988861
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (SS) Allerød Fodbold Klub (Øst) Ølstykke Stadion 1-2
988842
2 02-05-18
Kl. 19:15
Bagsværd BK (1) Hvidovre IF (1) Bagsværd Stadion UHT!
988853
2 02-05-18
Kl. 19:30
FA 2000 (2) VLI (1) Kunst, Jens Jessens Vej UMH
988856
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 18:30
GVI (1) Heimdal (KS) GVI. Nymosen 3-4
988844
2 03-05-18
Kl. 18:30
Espergærde IF (1) Fredensborg BI (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg 0-7
988864
2 03-05-18
Kl. 19:30
Nørrebro United (1) Tårnby FF (KS) Kunst, Ryparken UMH
Runde 3
423183
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 19:00
HSV (Hillerød Syd-Vest) (2) Farum BK (Øst) Brødeskov Stadion 0-16
423182
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (1) NFC/VIF (SS) Sportspladsen i Syd 2-3
423168
3 16-05-18
Kl. 18:30
KFUM (KS) CBS Sport (Øst) Emdrupparken 4-2
423169
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 18:30
Skjold (KS) Allerød Fodbold Klub (Øst) Fælledparken 1-4
423170
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 18:30
AB Tårnby (KS) Fix (KS) Vestamager Idrætsanlæg 1-3
423166
3 16-05-18
Kl. 19:15
Lyngby Boldklub (SS) Fredensborg BI (Øst) Lyngby Stadion HHT!
423167
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 19:15
Bagsværd BK (1) Hillerød (Øst) Bagsværd Stadion 1-12
423173
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 19:30
FA 2000 (2) B 73 Slagelse (SS) Kunst, Jens Jessens Vej 2-7
423181
3 17-05-18
Kl. 19:30
Nørrebro United (1) RIF/TOF (1) Kunst, Ryparken 7-8
423174
Kampfakta
3 23-05-18
Kl. 18:30
Bella1973 (SS) FB (Øst) Elverroad Kunstgræs 3-2
423175
Kampfakta
3 23-05-18
Kl. 19:00
Husum Bk (1) Taastrup FC (SS) Kunst, Husumparken 3-4
423171
Kampfakta
3 24-05-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (1) RGI-KGB Kvindefodbold (Øst) Herstedøster Stadion 0-3
423172
3 24-05-18
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (1) Heimdal (KS) Frederiksberg Skole, kunstgræs 6-7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Livelodtrækning til 3. runde på DBU Sjælland Facebook 3. maj kl. 13.00 

1. runde 4 kampe 18.4.18

2. runde 26 kampe 2.5.18

3. runde 13 kampe 16.5.18

Herefter 13 hold videre til DBUs 1.runde

Kampene kan rykkes indbyrdes med modstander til næstfølgende spilleuge eller afvikles på tidligere datoer.

Der påsættes dommere til kampene.

I tilfælde af uafgjort afvikles der straffesparkskonkurrence efter gældende regler.