U12 Drenge SU 8-mands (06) Forår (2018)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
452971
1 07-04-18
Kl. 10:00
Køge BK RB 1906 Køge Stadion 7-3
143794
1 07-04-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. Slagelse B&I Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-2
392969
1 07-04-18
Kl. 11:30
Borup IF Holmegaard GB Borup Stadion 5-5
143749
1 08-04-18
Kl. 09:00
Ølstykke FC BSV af 2016 KIWI-Park kunstgræs 7-1
392470
1 08-04-18
Kl. 10:30
Hørsholm-Usserød IK Himmelev-Veddelev BK Hørsholm Idrætspark 7-0
392965
Kampfakta
1 08-04-18
Kl. 11:00
Gladsaxe-Hero BK AB Gladsaxe Stadion UMH
703192
1 08-04-18
Kl. 11:15
Farum BK (1) Lyngby Boldklub 1921 Farum Park 7-3
392968
1 08-04-18
Kl. 11:30
BK Avarta Solrød FC Espelunden Kunstgræs 0-3
392469
1 08-04-18
Kl. 14:00
LSF Holbæk B&I Smørum Idrætscenter HMH
363833
2 Fr 13-04-18
Kl. 19:00
AB Farum BK (2) Akademisk Boldklub, Kunstgræs 5-3
407304
2 14-04-18
Kl. 08:45
Lyngby Boldklub 1921 Brøndbyernes IF Lyngby Stadion 2-2
407305
2 14-04-18
Kl. 10:00
Vallensbæk IF Farum BK (1) Vallensbæk Idrætscenter 0-6
545812
2 14-04-18
Kl. 10:00
RB 1906 Ølstykke FC Roskilde Idrætspark 3-6
883794
Kampfakta
2 14-04-18
Kl. 10:00
Nivå-Kokkedal FK BK Avarta Karsemosegård 5-3
407306
2 14-04-18
Kl. 11:00
BSV af 2016 Køge BK Rundforbi Stadion 1-4
576555
2 14-04-18
Kl. 12:00
Nykøbing FC Hørsholm-Usserød IK NFC Anlæg Syd 2-1
553494
2 15-04-18
Kl. 10:00
Slagelse B&I LSF Slagelse Stadion Kunst 5-3
883795
2 15-04-18
Kl. 10:30
Solrød FC Borup IF Solrød Idrætscenter 3-3
545813
2 15-04-18
Kl. 12:00
Holbæk B&I Næstved I.F. SuRi Park 4-2
891932
Kampfakta
3 On 18-04-18
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK Farum BK (2) Gladsaxe Stadion 2-1
891933
3 To 19-04-18
Kl. 19:00
AB Solrød FC Akademisk Boldklub 4-4
890285
3 21-04-18
Kl. 10:00
Brøndbyernes IF Farum BK (1) Brøndby Stadion 2-4
890286
3 21-04-18
Kl. 10:00
Vallensbæk IF Lyngby Boldklub 1921 Vallensbæk Idrætscenter 6-4
891931
3 21-04-18
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK Nykøbing FC Himmelev Idrætspark 4-0
891927
3 21-04-18
Kl. 11:45
RB 1906 BSV af 2016 Roskilde Idrætspark 8-1
891935
3 21-04-18
Kl. 12:00
Holmegaard GB Nivå-Kokkedal FK Holmegårdhallen 6-0
891929
3 22-04-18
Kl. 10:00
Slagelse B&I Holbæk B&I Slagelse Stadion Kunst 4-0
890287
3 22-04-18
Kl. 11:00
Køge BK Ølstykke FC Køge Stadion 3-0
891928
3 22-04-18
Kl. 12:00
Næstved I.F. LSF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-2
892853
4 On 25-04-18
Kl. 18:00
Ølstykke FC Farum BK (1) Ølstykke Stadion Kunstgræs 1-4
892859
Kampfakta
4 On 25-04-18
Kl. 18:30
Holmegaard GB Gladsaxe-Hero BK Holmegårdhallen 2-3
892993
Kampfakta
4 To 26-04-18
Kl. 17:30
BK Avarta Farum BK (2) Espelunden Kunstgræs 2-5
892854
4 To 26-04-18
Kl. 18:00
BSV af 2016 Lyngby Boldklub 1921 Rundforbi Stadion 2-2
892851
4 To 26-04-18
Kl. 18:00
Køge BK Brøndbyernes IF Køge Stadion 1-7
891930
3 To 26-04-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK Herfølge BK Hørsholm Idrætspark 3-2
892860
4 28-04-18
Kl. 10:30
Nivå-Kokkedal FK AB Karsemosegård 4-2
892857
4 28-04-18
Kl. 13:00
Herfølge BK Slagelse B&I Herfølge Stadion 3-1
892858
4 29-04-18
Kl. 12:15
Nykøbing FC Holbæk B&I NFC Anlæg Syd 2-0
392471
1 Ti 01-05-18
Kl. 18:00
Herfølge BK Nykøbing FC Herfølge Stadion 1-2
892856
4 Ti 01-05-18
Kl. 18:45
Himmelev-Veddelev BK LSF Himmelev Idrætspark 1-2
892994
4 On 02-05-18
Kl. 19:30
Solrød FC BSF Solrød Idrætscenter 2-1
893048
5 05-05-18
Kl. 10:00
Brøndbyernes IF RB 1906 Brøndby Stadion 5-0
893220
5 05-05-18
Kl. 10:00
Farum BK (2) Borup IF Farum Park 4-1
893221
Kampfakta
5 05-05-18
Kl. 10:00
BSF Holmegaard GB Ballerup Idrætspark 5-2
893052
5 05-05-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. Himmelev-Veddelev BK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-0
893055
5 06-05-18
Kl. 10:00
Holbæk B&I Hørsholm-Usserød IK SuRi Park 5-1
893054
5 06-05-18
Kl. 12:00
LSF Herfølge BK Smørum Idrætscenter 6-0
893051
5 06-05-18
Kl. 14:00
Lyngby Boldklub 1921 Køge BK Lyngby Stadion 6-1
893057
5 On 09-05-18
Kl. 18:30
AB BK Avarta Akademisk Boldklub 4-2
893053
5 12-05-18
Kl. 11:15
Slagelse B&I Nykøbing FC Slagelse Stadion Kunst 3-1
392966
1 13-05-18
Kl. 11:30
Farum BK (2) BSF Farum Park 3-2
542074
8 13-05-18
Kl. 11:30
Solrød FC BK Avarta Solrød Idrætscenter 4-3
893056
Kampfakta
5 On 16-05-18
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK Nivå-Kokkedal FK Gladsaxe Stadion 5-3
892855
4 To 17-05-18
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK Næstved I.F. Hørsholm Idrætspark 6-0
893049
5 On 23-05-18
Kl. 17:30
Vallensbæk IF Ølstykke FC Vallensbæk Idrætscenter 1-0
524451
Kampfakta
2 To 24-05-18
Kl. 18:00
BSF Gladsaxe-Hero BK Ballerup Idrætspark 1-3
893233
6 To 24-05-18
Kl. 19:00
AB Holmegaard GB Akademisk Boldklub HMH
893229
6 Fr 25-05-18
Kl. 18:00
Herfølge BK Næstved I.F. Herfølge Stadion 4-1
893225
6 26-05-18
Kl. 10:00
Køge BK Farum BK (1) Køge Stadion 0-5
893226
6 26-05-18
Kl. 10:00
RB 1906 Lyngby Boldklub 1921 Roskilde Idrætspark 1-3
893232
6 26-05-18
Kl. 10:00
Farum BK (2) BK Avarta Farum Park 9-4
893228
6 26-05-18
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK Holbæk B&I Himmelev Idrætspark 4-3
893231
Kampfakta
6 26-05-18
Kl. 11:30
Borup IF Gladsaxe-Hero BK Borup Stadion 2-6
893230
6 26-05-18
Kl. 12:00
Nykøbing FC LSF NFC Anlæg Syd 0-2
893224
6 26-05-18
Kl. 12:30
BSV af 2016 Vallensbæk IF Rundforbi Stadion 0-6
893227
6 27-05-18
Kl. 10:30
Hørsholm-Usserød IK Slagelse B&I Hørsholm Idrætspark 5-1
893223
6 27-05-18
Kl. 11:00
Ølstykke FC Brøndbyernes IF Ølstykke Stadion Kunstgræs 1-5
893234
6 27-05-18
Kl. 11:30
Solrød FC Nivå-Kokkedal FK Solrød Idrætscenter 1-4
315294
2 Ti 29-05-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK Herfølge BK Himmelev Idrætspark 0-2
891934
Kampfakta
3 On 30-05-18
Kl. 18:30
Borup IF BSF Borup Stadion 4-3
536552
7 On 30-05-18
Kl. 19:00
Holmegaard GB Solrød FC Holmegårdhallen 4-2
826187
1 To 31-05-18
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF Vallensbæk IF Brøndby Stadion 7-2
534118
7 Fr 01-06-18
Kl. 18:00
LSF Hørsholm-Usserød IK Smørum Idrætscenter 3-1
540018
8 02-06-18
Kl. 08:45
Lyngby Boldklub 1921 Farum BK (1) Lyngby Stadion 1-2
531877
7 02-06-18
Kl. 10:00
Vallensbæk IF Køge BK Vallensbæk Idrætscenter 3-0
531875
7 02-06-18
Kl. 10:30
Brøndbyernes IF BSV af 2016 Brøndby Stadion 6-2
534119
7 02-06-18
Kl. 11:00
Gladsaxe-Hero BK BK Avarta Gladsaxe Stadion UHT!
534095
Kampfakta
7 02-06-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. Nykøbing FC Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 5-0
534135
7 02-06-18
Kl. 11:30
Borup IF AB Borup Stadion 3-1
531883
7 02-06-18
Kl. 13:00
Lyngby Boldklub 1921 Ølstykke FC Lyngby Stadion 2-4
531893
7 03-06-18
Kl. 10:00
Slagelse B&I Himmelev-Veddelev BK Slagelse Stadion Kunst 0-3
534094
7 03-06-18
Kl. 10:00
Holbæk B&I Herfølge BK SuRi Park 4-0
540017
8 On 06-06-18
Kl. 18:00
Vallensbæk IF Brøndbyernes IF Vallensbæk Idrætscenter 3-1
543247
9 On 06-06-18
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK Nykøbing FC Hørsholm Idrætspark 4-1
531879
Kampfakta
7 On 06-06-18
Kl. 19:00
RB 1906 Farum BK (1) Roskilde Idrætspark 1-2
540518
8 09-06-18
Kl. 10:00
RB 1906 Køge BK Roskilde Idrætspark HMH
542072
8 09-06-18
Kl. 10:00
BSF Farum BK (2) Ballerup Idrætspark 4-5
542124
Kampfakta
8 09-06-18
Kl. 11:00
Holmegaard GB Borup IF Holmegårdhallen 4-3
540575
8 09-06-18
Kl. 11:00
BSV af 2016 Ølstykke FC Rundforbi Stadion HHT!
541576
Kampfakta
8 09-06-18
Kl. 12:00
Nykøbing FC Herfølge BK NFC Anlæg Syd 0-1
540576
8 10-06-18
Kl. 10:00
Slagelse B&I Næstved I.F. Slagelse Stadion Kunst 1-4
541035
8 10-06-18
Kl. 13:00
Holbæk B&I LSF SuRi Park 1-5
893050
5 On 13-06-18
Kl. 17:15
Farum BK (1) BSV af 2016 Farum Park 8-2
892852
4 On 13-06-18
Kl. 18:00
RB 1906 Vallensbæk IF Roskilde Idrætspark 0-5
535810
7 To 14-06-18
Kl. 18:00
BSF Nivå-Kokkedal FK Ballerup Idrætspark UMH
543264
9 Fr 15-06-18
Kl. 18:00
Herfølge BK Himmelev-Veddelev BK Herfølge Stadion 4-9
543575
9 16-06-18
Kl. 10:00
Farum BK (2) AB Farum Park 1-2
543185
9 16-06-18
Kl. 10:00
Køge BK BSV af 2016 Køge Stadion 1-0
542169
9 16-06-18
Kl. 10:00
Brøndbyernes IF Lyngby Boldklub 1921 Brøndby Stadion 1-8
541750
Kampfakta
8 16-06-18
Kl. 11:00
Nivå-Kokkedal FK Gladsaxe-Hero BK Karsemosegård 0-2
543505
9 16-06-18
Kl. 11:00
Holmegaard GB BSF Holmegårdhallen HHT!
543187
9 16-06-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. Holbæk B&I Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 5-3
543599
9 16-06-18
Kl. 12:00
BK Avarta Nivå-Kokkedal FK Espelundens Idrætsanlæg HHT!
543186
9 17-06-18
Kl. 11:00
Ølstykke FC RB 1906 Ølstykke Stadion 3-2
541546
8 17-06-18
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK Hørsholm-Usserød IK Himmelev Idrætspark 5-1
543184
9 17-06-18
Kl. 12:00
Farum BK (1) Vallensbæk IF Farum Park 3-5
543208
9 17-06-18
Kl. 12:00
LSF Slagelse B&I Smørum Idrætscenter 2-2
558469
10 On 20-06-18
Kl. 18:00
Ølstykke FC Køge BK Ølstykke Stadion 5-0
525360
9 On 20-06-18
Kl. 18:30
Borup IF Solrød FC Borup Stadion 7-2
559187
Kampfakta
10 To 21-06-18
Kl. 18:30
Holbæk B&I Slagelse B&I SuRi Park 1-1
559190
10 Fr 22-06-18
Kl. 18:00
BK Avarta Himmelev-Veddelev BK Espelundens Idrætsanlæg HHT!
559189
10 Fr 22-06-18
Kl. 18:30
Herfølge BK Hørsholm-Usserød IK Herfølge Stadion 3-1
559191
10 23-06-18
Kl. 10:00
Farum BK (2) Borup IF Farum Park 6-5
559192
Kampfakta
10 23-06-18
Kl. 10:00
BSF AB Ballerup Idrætspark 10-0
559180
10 23-06-18
Kl. 11:00
BSV af 2016 RB 1906 Rundforbi Stadion 3-1
558371
10 23-06-18
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 1921 Vallensbæk IF Lyngby Stadion 4-1
558174
10 23-06-18
Kl. 12:00
Farum BK (1) Brøndbyernes IF Farum Park 3-3
559181
10 23-06-18
Kl. 12:00
LSF Næstved I.F. Smørum Idrætscenter 1-2
559343
Kampfakta
10 24-06-18
Kl. 11:30
Solrød FC Gladsaxe-Hero BK Solrød Idrætscenter 1-3
594019
10 On 27-06-18
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK Holmegaard GB Karsemosegård HMH
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk de specielle regler

§ 3.2 I rækken må der – uden at det har konsekvenser for sportslige resultater og uden, at der skal ansøges herom – benyttes op til 2 spillere per kamp, der er ældre end den pågældende årgang forudsat at spilleren af egen klub er vurderet som fysisk udfordret.

 § 8.1 Tidsbegrænsede udvisninger ved gule kort anvendes ikke i SU rækkerne.  

§ 10.1 Spilletiden i U12 DR SU rækken er 3x20 minutter. Stillingen efter de 3 halvlege er slutstillingen i kampen

§ 12.1 En ind/udskiftning i SU rækkerne kan foretages mens bolden er i spil (flyvende udskiftning). Ind/udskiftningen skal ske ved midterlinjen.

§ 12.2 Den indskiftede spiller kan ikke indtræde på banen før den spiller, der udskiftes har forladt denne.

§ 12.3 Hvis en spiller forlader banen et andet sted end ved midterlinjen, kan en ny spiller først indskiftes, når spillet er stoppet. 

Læs mere

 Særregler