U11 Drenge SU 8-mands (07) Forår (2018)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
842019
Kampfakta
1 Fr 06-04-18
Kl. 17:30
Køge BK Næstved I.F. Køge Stadion 2-3
842021
Kampfakta
1 07-04-18
Kl. 10:00
Herfølge BK Ringsted IF Herfølge Stadion 2-2
842018
1 07-04-18
Kl. 12:30
BSV af 2016 Hørsholm-Usserød IK Vedbæk Stadion Kunst 5-3
842003
1 07-04-18
Kl. 15:45
Lyngby Boldklub 1921 (1) Brøndbyernes IF Lyngby Stadion 5-1
842002
1 08-04-18
Kl. 16:30
Farum BK Slagelse B&I Farum Park 7-0
842020
1 On 11-04-18
Kl. 17:45
RB 1906 Frem Hellebæk Roskilde Idrætspark HMH
842022
2 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF Farum BK Brøndby Stadion 1-3
842026
Kampfakta
2 14-04-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. BSV af 2016 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-4
842027
Kampfakta
2 15-04-18
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK Køge BK Hørsholm Idrætspark 4-6
842028
Kampfakta
2 15-04-18
Kl. 11:00
Ringsted IF RB 1906 Ringsted Stadion 2-4
842023
2 15-04-18
Kl. 11:15
Slagelse B&I Lyngby Boldklub 1921 (1) Slagelse Stadion Kunst 0-1
842025
2 15-04-18
Kl. 12:45
Espergærde IF Lyngby Boldklub 1921 (2) Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs 2-6
842024
Kampfakta
2 15-04-18
Kl. 16:30
B. 1973, Herlev AB Elverroad Kunstgræs 1-5
842004
1 Ti 17-04-18
Kl. 17:30
AB Lyngby Boldklub 1921 (2) Akademisk Boldklub, Kunstgræs 0-10
842154
3 On 18-04-18
Kl. 18:30
BSV af 2016 Køge BK Rundforbi Stadion 5-1
842157
Kampfakta
3 Fr 20-04-18
Kl. 18:00
Frem Hellebæk Ringsted IF Nordkysthallen 3-5
842030
3 Fr 20-04-18
Kl. 18:00
Farum BK Lyngby Boldklub 1921 (1) Farum Park 7-2
842156
Kampfakta
3 21-04-18
Kl. 10:30
RB 1906 Herfølge BK Roskilde Idrætspark 8-3
842152
Kampfakta
3 21-04-18
Kl. 12:00
AB Espergærde IF Akademisk Boldklub 5-3
842155
Kampfakta
3 22-04-18
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK Næstved I.F. Hørsholm Idrætspark 4-2
842151
3 22-04-18
Kl. 11:15
Slagelse B&I Brøndbyernes IF Slagelse Stadion Kunst 2-4
842153
Kampfakta
3 22-04-18
Kl. 13:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) B. 1973, Herlev Lyngby Stadion 1-2
842197
Kampfakta
4 On 25-04-18
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev Brøndbyernes IF Elverroad Kunstgræs 1-7
842196
4 To 26-04-18
Kl. 17:00
Espergærde IF Lyngby Boldklub 1921 (1) Mørdrup Idrætsanlæg 2-5
842236
4 To 26-04-18
Kl. 18:00
Frem Hellebæk Hørsholm-Usserød IK Nordkysthallen 6-2
842235
Kampfakta
4 28-04-18
Kl. 10:30
RB 1906 BSV af 2016 Roskilde Idrætspark 8-2
842250
Kampfakta
4 Ma 30-04-18
Kl. 17:45
Ringsted IF Næstved I.F. Ringsted Stadion 0-3
842253
5 Fr 04-05-18
Kl. 18:00
Farum BK AB Farum Park 12-0
842257
Kampfakta
5 05-05-18
Kl. 11:00
BSV af 2016 RB 1906 Rundforbi Stadion 4-4
842259
Kampfakta
5 05-05-18
Kl. 11:00
Køge BK Herfølge BK Køge Stadion 8-1
842260
Kampfakta
5 05-05-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. Ringsted IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
842256
Kampfakta
5 05-05-18
Kl. 12:00
Brøndbyernes IF B. 1973, Herlev Brøndby Stadion 2-0
842254
Kampfakta
5 06-05-18
Kl. 10:00
Slagelse B&I Lyngby Boldklub 1921 (2) Slagelse Stadion Kunst 2-2
842255
5 06-05-18
Kl. 10:00
Lyngby Boldklub 1921 (1) Espergærde IF Lyngby Stadion 9-3
842258
5 06-05-18
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK Frem Hellebæk Hørsholm Idrætspark 2-1
842276
7 Ti 08-05-18
Kl. 18:00
Farum BK Espergærde IF Farum Park UHT!
842159
4 12-05-18
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) Slagelse B&I Lyngby Stadion 0-12
842005
Kampfakta
1 To 17-05-18
Kl. 18:00
Espergærde IF B. 1973, Herlev Mørdrup Idrætsanlæg 5-1
842158
4 To 17-05-18
Kl. 19:00
AB Farum BK Akademisk Boldklub HHT!
842029
2 19-05-18
Kl. 11:00
Frem Hellebæk Herfølge BK Pedella Park Kunstgræs UHT!
842263
6 26-05-18
Kl. 12:00
Espergærde IF Slagelse B&I Mørdrup Idrætsanlæg 3-2
842262
Kampfakta
6 27-05-18
Kl. 10:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) Farum BK Lyngby Stadion 1-2
842272
Kampfakta
6 27-05-18
Kl. 11:00
Ringsted IF Køge BK Ringsted Stadion 2-2
842264
Kampfakta
6 27-05-18
Kl. 12:15
B. 1973, Herlev Lyngby Boldklub 1921 (1) Elverroad 2-3
842237
Kampfakta
4 On 30-05-18
Kl. 18:00
Herfølge BK Køge BK Herfølge Stadion 0-9
842282
Kampfakta
7 On 30-05-18
Kl. 18:15
B. 1973, Herlev Ringsted IF Elverroad Kunstgræs 1-1
842273
Kampfakta
6 On 30-05-18
Kl. 18:30
RB 1906 Næstved I.F. Roskilde Idrætspark 6-1
842293
Kampfakta
7 02-06-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. RB 1906 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-2
842288
Kampfakta
7 02-06-18
Kl. 12:00
Køge BK Frem Hellebæk Køge Stadion 4-4
842278
7 02-06-18
Kl. 12:00
Brøndbyernes IF Lyngby Boldklub 1921 (2) Brøndby Stadion 8-1
842279
7 03-06-18
Kl. 12:15
Lyngby Boldklub 1921 (1) Hørsholm-Usserød IK Lyngby Stadion 6-2
842300
Kampfakta
8 Ti 05-06-18
Kl. 18:30
Næstved I.F. Køge BK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
842277
7 On 06-06-18
Kl. 18:30
Slagelse B&I AB Slagelse Stadion Kunst 6-0
842296
8 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF Lyngby Boldklub 1921 (1) Brøndby Stadion 2-3
842299
8 10-06-18
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK BSV af 2016 Hørsholm Idrætspark 1-1
842295
8 10-06-18
Kl. 11:15
Slagelse B&I Farum BK Slagelse Stadion Kunst 1-4
842301
Kampfakta
8 10-06-18
Kl. 13:00
Frem Hellebæk RB 1906 Nordkysthallen 0-3
842270
6 Ma 11-06-18
Kl. 17:30
Frem Hellebæk BSV af 2016 Nordkysthallen 2-4
842298
Kampfakta
8 Ma 11-06-18
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev Espergærde IF Elverroad Kunstgræs 4-7
842302
Kampfakta
8 On 13-06-18
Kl. 18:00
Ringsted IF Herfølge BK Ringsted Stadion 8-2
842303
9 Fr 15-06-18
Kl. 18:00
Farum BK Brøndbyernes IF Farum Park 5-3
842310
9 16-06-18
Kl. 10:30
Herfølge BK Frem Hellebæk Herfølge Stadion 1-5
842307
9 16-06-18
Kl. 11:00
BSV af 2016 Næstved I.F. Rundforbi Stadion UHT!
842309
Kampfakta
9 16-06-18
Kl. 11:30
RB 1906 Ringsted IF Roskilde Idrætspark 0-0
842306
9 16-06-18
Kl. 12:00
Espergærde IF Lyngby Boldklub 1921 (2) Mørdrup Idrætsanlæg 7-3
842308
Kampfakta
9 16-06-18
Kl. 12:00
Køge BK Hørsholm-Usserød IK Køge Stadion 4-3
842304
9 17-06-18
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (1) Slagelse B&I Lyngby Stadion 4-1
842285
7 On 20-06-18
Kl. 17:30
BSV af 2016 Herfølge BK Rundforbi Stadion 3-0
842268
6 On 20-06-18
Kl. 18:30
AB Brøndbyernes IF Akademisk Boldklub 2-3
842376
Kampfakta
10 To 21-06-18
Kl. 18:00
Køge BK BSV af 2016 Køge Stadion 7-1
842378
Kampfakta
10 Fr 22-06-18
Kl. 18:00
Herfølge BK RB 1906 Herfølge Stadion 1-8
842375
Kampfakta
10 23-06-18
Kl. 10:00
B. 1973, Herlev Lyngby Boldklub 1921 (2) Elverroad Kunstgræs 2-1
842372
10 23-06-18
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 1921 (1) Farum BK Lyngby Stadion 3-3
842377
Kampfakta
10 23-06-18
Kl. 11:15
Næstved I.F. Hørsholm-Usserød IK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-2
842373
Kampfakta
10 23-06-18
Kl. 12:00
Brøndbyernes IF Slagelse B&I Brøndby Stadion 6-0
842374
10 24-06-18
Kl. 11:00
Espergærde IF AB Mørdrup Idrætsanlæg UHT!
842379
Kampfakta
10 24-06-18
Kl. 11:00
Ringsted IF Frem Hellebæk Ringsted Stadion 4-2
842297
8 Ma 25-06-18
Kl. 18:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) AB Lyngby Stadion 1-2
842271
6 Ma 25-06-18
Kl. 19:00
Herfølge BK Hørsholm-Usserød IK Herfølge Stadion 2-1
842305
Kampfakta
9 To 28-06-18
Kl. 18:00
AB B. 1973, Herlev Akademisk Boldklub 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk de specielle regler

§ 3.2 I rækken må der – uden at det har konsekvenser for sportslige resultater og uden, at der skal ansøges herom – benyttes op til 2 spillere per kamp, der er ældre end den pågældende årgang forudsat at spilleren af egen klub er vurderet som fysisk udfordret.

 § 8.1 Tidsbegrænsede udvisninger ved gule kort anvendes ikke i SU rækkerne.  

§ 10.2 Spilletiden i U11 DR SU rækken er 3x20 minutter. Stillingen efter de 3 halvlege er slutstillingen i kampen

§ 12.1 En ind/udskiftning i SU rækkerne kan foretages mens bolden er i spil (flyvende udskiftning). Ind/udskiftningen skal ske ved midterlinjen.

§ 12.2 Den indskiftede spiller kan ikke indtræde på banen før den spiller, der udskiftes har forladt denne.

§ 12.3 Hvis en spiller forlader banen et andet sted end ved midterlinjen, kan en ny spiller først indskiftes, når spillet er stoppet. 

Læs mere

særregler