DBU Pokalen 2018 (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
854680
Kampfakta
1 11-04-18
Kl. 17:45
ØKF FC Græsrødderne Kløvermarken 2-3
854674
Kampfakta
1 12-04-18
Kl. 19:30
SSB Valby Bk. Kunst, Bavnehøj IA 2-0
854675
1 17-04-18
Kl. 18:00
Amalie Deportivo Montecristo Kløvermarken 4-1
854667
Kampfakta
1 17-04-18
Kl. 18:00
KFB Bk. Skjold Kløvermarken 2-1
854668
1 17-04-18
Kl. 18:00
FC ESPM Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 0-7
854671
Kampfakta
1 17-04-18
Kl. 18:00
CSC HB Kløvermarken 3-0
854672
Kampfakta
1 17-04-18
Kl. 18:00
Sønderbro Fight FC Udfordringen Kløvermarken 5-4
854682
1 17-04-18
Kl. 18:00
AC Iben FC Nyhavn Valby IP, Gl. Afdeling 1-3
854684
1 17-04-18
Kl. 18:00
FC Bold og Lajs Rikken FC Kløvermarken HHT!
854686
1 17-04-18
Kl. 18:00
Uganda Danish Cranes Bk. Vestia Valby IP, Gl. Afdeling 5-3
854666
1 17-04-18
Kl. 19:00
Husum Bk. KFUM Kunst, Husumparken 2-1
854679
1 17-04-18
Kl. 19:30
B.1950 Nørrebro FF Kunst, Ryparken 0-2
854687
1 18-04-18
Kl. 18:00
Bk. Hekla FK6K Kløvermarken 0-5
854688
1 18-04-18
Kl. 18:00
Volvox FK Prespa Lersøparken 0-7
854689
Kampfakta
1 18-04-18
Kl. 18:00
Zahle Zebras Østerbro IF Valby IP, Gl. Afdeling HMH
854662
1 18-04-18
Kl. 18:00
NV FK Herman BK Fix Rådvadsvej HHT!
854663
1 18-04-18
Kl. 18:00
Arctos FC Randoms Kløvermarken 2-4
854669
Kampfakta
1 18-04-18
Kl. 18:00
Sundby Bk. FB Sundby/Kløvermarken 3-2
854670
1 18-04-18
Kl. 18:00
Oversidder BK Rødovre
854673
1 18-04-18
Kl. 18:30
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst 0-7
854676
1 18-04-18
Kl. 19:00
F.C. Babylon IF Føroyar Kunst, Mimersparken 1-10
854681
1 18-04-18
Kl. 19:30
Hajduk SPuL Bk. Olympia 1921 Kunst, Ryparken 1-2
854685
1 19-04-18
Kl. 18:00
Oversidder AC Sorana
854683
Kampfakta
1 19-04-18
Kl. 18:00
Bk. Pioneren Bk. Sommersol Vigerslevparken 10-2
854677
Kampfakta
1 19-04-18
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
854678
1 19-04-18
Kl. 18:00
CIK Sunred Beach FC Kløvermarken 0-3
854665
Kampfakta
1 19-04-18
Kl. 18:00
Bk. Hellas FC Siv Engdraget 7-6
854664
Kampfakta
1 19-04-18
Kl. 20:00
PI Fodbold Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen 0-8
Runde 2
163687
2 01-05-18
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 Sunred Beach FC Kløvermarken 2-6
163688
2 01-05-18
Kl. 18:30
Amalie Nørrebro United Kløvermarken 1-4
163702
2 01-05-18
Kl. 18:30
Argon FK FC Culpa Kløvermarken 0-10
164207
2 01-05-18
Kl. 18:30
NFC FC Ludo Kløvermarken 2-3
164299
Kampfakta
2 01-05-18
Kl. 18:30
CSC B.1960 Kløvermarken 0-1
163689
2 01-05-18
Kl. 19:00
Husum Bk. Østerbro IF Kunst, Husumparken 2-3
164399
2 01-05-18
Kl. 20:15
AC Sorana Jægersborg Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken HHT!
163700
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:00
Rikken FC FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
163690
2 02-05-18
Kl. 18:30
FK6K BK Rødovre Kløvermarken 4-1
163741
2 02-05-18
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. Copenhagen Calcio Lersøparken 1-3
164400
Kampfakta
2 02-05-18
Kl. 18:30
BF Sydhavnen Sønderbro Fight Frem, Valby IP 4-3
164206
2 02-05-18
Kl. 19:00
Amager FF Bk. Hellas Kunst, John Tranums Alle 6-2
164159
2 02-05-18
Kl. 19:30
Bk. Heimdal FK Prespa Kunst, Fælledparken 3-4
164391
2 02-05-18
Kl. 19:30
Nørrebro Bk. Bk. Stefan Kunst, Ryparken 2-1
164392
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 18:30
SC Amager Bk. Pioneren Kløvermarken 2-3
163701
2 03-05-18
Kl. 18:30
Nøddealliancen Dragør Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 3-2
164202
2 03-05-18
Kl. 18:30
FC Nanoq BK Fix Valby IP, Gl. Afdeling 1-7
163683
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 20:00
SSB KFB Kunst, Bavnehøj IA 1-2
163692
Kampfakta
2 07-05-18
Kl. 20:15
FC Græsrødderne Sundby Bk. Gentofte Sportspark Opv. kunst 8-0
164402
Kampfakta
2 08-05-18
Kl. 18:30
Egedal Boldklub Olympiakos København Valby IP, Gl. Afdeling 1-0
164398
2 08-05-18
Kl. 19:30
Bk. Viktoria Union Kunst, Fælledparken 1-3
163694
Kampfakta
2 09-05-18
Kl. 18:30
FC Nyhavn Tårnby FF Kløvermarken 1-4
164425
2 09-05-18
Kl. 18:30
Uganda Danish Cranes CBS Sport Valby IP, Gl. Afdeling HMH
Runde 3
423664
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 18:30
Fremad Valby FC Nordhavn Valby IP, tribunen 4-1
Runde 2
164188
2 15-05-18
Kl. 18:30
Real l' Hôpital IF Føroyar Kløvermarken HHT!
Runde 3
423699
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 18:30
B.1960 Sunred Beach FC Grønnemosen 3-0
423702
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 18:30
Copenhagen Calcio Tårnby FF Kløvermarken 0-11
423706
3 15-05-18
Kl. 18:30
FC Culpa Nørrebro United Valby IP, Gl. Afdeling 5-1
423693
Kampfakta
3 15-05-18
Kl. 18:45
Nøddealliancen Jægersborg Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 7-6
Runde 2
163691
Kampfakta
2 15-05-18
Kl. 20:00
Nørrebro FF FC Randoms Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-3
Runde 3
423668
3 16-05-18
Kl. 18:30
BF Sydhavnen GVI Frem, Valby IP 0-1
423670
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 18:30
FC Ludo FA 2000 Valby IP, Gl. Afdeling 0-12
423678
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 18:30
KFB Østerbro IF Kløvermarken 5-3
423617
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 18:30
Amager FF Vanløse IF John Tranums Alle 3-1
423618
3 16-05-18
Kl. 18:30
Egedal Boldklub B.1908 Kløvermarken 0-3
423704
3 16-05-18
Kl. 18:30
FK6K Union Kløvermarken 0-7
423697
Kampfakta
3 16-05-18
Kl. 19:30
Nørrebro Bk. Bk. Pioneren Kunst, Ryparken 0-3
423616
3 17-05-18
Kl. 18:30
BK Fix Kastrup Bk Gadelandet 1-5
423666
Kampfakta
3 22-05-18
Kl. 18:30
AB Tårnby FC Randoms Tårnby Stadion 2-0
423685
3 22-05-18
Kl. 20:30
CBS Sport FK Prespa Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
423694
Kampfakta
3 24-05-18
Kl. 20:00
FC Græsrødderne IF Føroyar Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-3
Runde 4
743482
Kampfakta
4 05-06-18
Kl. 18:30
Bk. Pioneren GVI Vigerslevparken 1-3
743484
4 05-06-18
Kl. 18:30
Nøddealliancen B.1908 Valby IP, Gl. Afdeling 0-2
743483
Kampfakta
4 06-06-18
Kl. 18:30
Amager FF Fremad Valby John Tranums Alle 0-1
743486
Kampfakta
4 06-06-18
Kl. 18:30
Tårnby FF FA 2000 Vestamager Idrætsanlæg 4-2
743488
Kampfakta
4 06-06-18
Kl. 18:30
KFB Union Kløvermarken 2-4
743487
Kampfakta
4 12-06-18
Kl. 18:30
B.1960 AB Tårnby Grønnemosen 1-3
743485
4 12-06-18
Kl. 18:30
FC Culpa CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen 1-7
743489
4 12-06-18
Kl. 20:15
IF Føroyar Kastrup Bk Kunstbane 2, Kløvermarken 5-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde - 16. - 19. april 2018 (uge 16)
2. runde 
- 30. april - 3. maj 2018 (uge 18)
3. runde 
- 14. - 17. maj 2018 (uge 20)
4. runde 
- 4. - 7. juni 2018 (uge 23)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende. 

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Bemærk, at der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.

DBU København skal aflevere 8 hold til DBUs landsdækkende pokalturnering.