DBU Pokalen 2018

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
985996
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Båring GF Kauslunde IF Båring GF.s anlæg 2-5
985993
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
ERI FC BiH Odense Rantzausminde Hallen (ude) HHT!
397896
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Humble Ryslinge Humble Stadion (Humblehallen) UHT!
991887
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Kildemosens BK Ubberud IF Kildemosens anlæg 2-1
400169
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Klinte Grindløse FC Marslev G & IF Nørreby skole HHT!
397809
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Korinth IF FC Broby Korinth Hallen (ude) 0-7
400170
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Langeskov IF Munkebo BK Langeskov Stadion 2-3
400164
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Rolfsted IF Strib IF Rolfsted Stadion HHT!
400209
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Rudkøbing BK Aunslev IF Rudkøbing Stadion 7-0
395287
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Skamby Søhus Stige Skamby Stadion 1-4
395549
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Skeby GF Kværndrup BK Skovløkkeskolen HHT!
395550
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. Tved BK Fangel Stadion HHT!
399470
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 Dalby IF Hauge Gruppen Arena 8-1
397891
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Særslev BK SUB Ullerslev Særslev Stadion 0-5
991998
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Søndersø BK KFUM Søndersø Stadion 3-4
400165
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Brylle/Tommerup FC Avrasya Tommerup Stadion 4-0
985992
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
PDIF FIUK, Odense Risingskolen HHT!
395177
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
VB/KRIF Langtved SG & IF Vindinge Sportsplads 9-1
397892
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Stjernen BK Sanderum BK Østbyens Stadion 1-6
400168
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:15
Hospitalets FK ØB. Hospitalets anlæg 1-4
991891
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:45
Ringe BK B.67 Ringe Stadion - Kunstgræsbane 2-1
985994
1 Ti 10-04-18
Kl. 18:45
Gelsted Kerte GF Gelsted Stadion 2-0
400171
1 Ti 10-04-18
Kl. 19:00
Tårup IF KR 70 Frørup Andelskasse Arena UHT!
400167
1 Ti 10-04-18
Kl. 19:30
Nyborg G & IF Allesø GF Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs 1-3
397897
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 20:00
FC Hjallese BBB Hjalleseskolen 1-3
985999
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Drigstrup BK Fjordager IF Drigstrup Sognegård HHT!
985995
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Birkende BK Chang Birkende Stadion HHT!
986029
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
BIF/FHIF Bolbro G & IF Brenderup Stadion 0-3
986006
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Gislev IF S.f.B. Gislev Stadion 2-7
991889
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Herrested - Ørbæk BK Skjoldsparken Herrested Stadion HHT!
991895
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Tåsinge f. B. Ulbølle Stadion 1-5
986001
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Fraugde G & IF Nr. Lyndelse / Søby F.C. Fraugde Stadion 3-1
991892
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
SFF 2015 1 Bogense G & IF Faaborg Stadion 2-0
985998
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Søllinge Sport og Fritid DSIO Søllinge Skole 2-10
985997
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Stenstrup IF Posten Stenstrup Sportsplads 2-5
991900
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Skovby GF Holluf Pile-Tornbjerg IF Skovby Stadion 0-8
991888
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
UCL FC Ejby IK Kroggårdskolen UHT!
986005
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Agedrup-Bullerup BK Åsum IF Agedrup Skole HHT!
991899
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Kirkeby IF FC Odense Kirkeby skole 2-0
986004
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
Bøgebjerg IF Hårslev Bøgebjerghallen 0-5
991893
1 On 11-04-18
Kl. 18:15
BK Vestfyn FC Sydfyn Turup Stadion 5-4
393939
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 18:30
Allested U & IF FC Campus Allested Stadion 5-0
986002
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 20:00
Højby S & G Kerteminde BK Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-4
400166
1 To 12-04-18
Kl. 18:15
Røde Stjerne Thurø BK af 1920 Røde Stjerne - Falen 3-5
395442
1 14-04-18
Kl. 15:10
AC Odense Ommel BK OKSON-Park 14-1
986003
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:15
LFC Family Odense Korup IF OKSON-Park 1-3
986000
1 On 18-04-18
Kl. 20:00
Odense Kick Off FC Øernes Fodsports Forening Hjalleseskolen 1-4
545507
2 Ti 24-04-18
Kl. 18:30
Marslev G & IF KFUM Marslev Idrætsplads 1-2
545467
Kampfakta
2 Ma 30-04-18
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 Tarup/Paarup IF Hauge Gruppen Arena 0-8
545501
2 Ma 30-04-18
Kl. 19:00
AC Odense Ringe BK OKSON-Park 4-6
545471
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
UCL FC Fjordager IF Kroggårdskolen 0-7
545474
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Munkebo BK Tåsinge f. B. Munkebo Hallen 2-4
545476
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
S.f.B. SSV Højfyn S.f.B. Hellegårdsvej 2-0
545468
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Posten Årslev BK Postens anlæg HHT!
545466
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
DSIO Krarup/Espe Fodbold Provstegårdsskolen 1-7
545491
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Skjoldsparken OKS EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken) 0-7
545480
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Allested U & IF B1913 Allested Stadion HHT!
545465
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Assens FC Flemløse/Hårby Assens Stadion 2-3
545497
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Øernes Fodsports Forening FC Broby Brændeskov Stadion HHT!
545469
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
SFF 2015 1 Morud IF Faaborg Stadion 4-2
545470
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Kauslunde IF SUB Ullerslev Axel Knudsen Park 0-5
545475
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
FC BiH Odense BBB Ejbyskolen 7-3
545473
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
BK Vestfyn B 1909 Turup Stadion 0-16
545477
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Thurø BK af 1920 Aarup BK Thurø Stadion 2-5
545479
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 18:15
Tårup IF KRFK Frørup Andelskasse Arena 6-4
545472
Kampfakta
2 Ti 01-05-18
Kl. 19:00
Strib IF Holluf Pile-Tornbjerg IF Strib fritids- & aktivitetscenter 6-3
545503
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Sanderum BK ØB. Vestfalen Stadion 2-3
545493
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Kildemosens BK Otterup B & IK Kildemosens anlæg 2-5
545513
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Korup IF Chang Korup Kultur- & Idrætscenter 2-1
545478
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Kerteminde BK Hårslev Kerteminde Stadion 10-0
545494
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Kirkeby IF Allesø GF Kirkeby skole 2-4
545510
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Humble Søhus Stige Humble Stadion (Humblehallen) 0-8
545490
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Gelsted UTOPIA ( F.K.) Gelsted Stadion 0-9
545495
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Fraugde G & IF Rudkøbing BK Fraugde Stadion HHT!
545512
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Nr. Aaby IK Bolbro-Parken 1-4
545504
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
VB/KRIF Marstal/Rise Vindinge Sportsplads 0-14
545496
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Veflinge G & IF Brylle/Tommerup Veflinge Stadion 2-7
545499
Kampfakta
2 On 02-05-18
Kl. 18:15
Åsum IF Tved BK Åsum Sportsplads 0-10
545511
2 On 02-05-18
Kl. 18:30
Kværndrup BK FIUK, Odense Kværndrup Stadion 2-4
420371
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Søhus Stige ØB. Rema 1000 Arena Søhus 1-12
420360
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Korup IF Fjordager IF Korup Kultur- & Idrætscenter 0-4
420358
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
FC Broby OKS Tømrermester Brian Kej Arena 1-2
420370
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Rudkøbing BK FIUK, Odense Rudkøbing Stadion 1-4
420363
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Strib IF Otterup B & IK Strib fritids- & aktivitetscenter 1-22
420359
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
B 1909 B1913 B.1909s anlæg 2-6
420365
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Allesø GF Kerteminde BK Allesø / Spurvelundsskolen 4-5
420366
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Brylle/Tommerup FC BiH Odense Brylle Fritidscenter 2-5
420364
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Flemløse/Hårby Marstal/Rise Flemløse Stadion 2-5
420354
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
SFF 2015 1 Aarup BK Faaborg Stadion 6-3
420362
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
KFUM Nr. Aaby IK KFUM-parken 1-3
420369
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Årslev BK Tarup/Paarup IF Netplan Arena 2-3
420368
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
SUB Ullerslev Tåsinge f. B. Ullerslev Stadion 1-4
420357
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
UTOPIA ( F.K.) S.f.B. Munke Mose 5-2
420361
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Tved BK Krarup/Espe Fodbold Tved Stadion 4-1
420367
Kampfakta
3 Ti 15-05-18
Kl. 18:15
Tårup IF Ringe BK Frørup Andelskasse Arena 0-1
730887
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
Tved BK B1913 Tved Stadion Resultatformidling
730888
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
UTOPIA ( F.K.) Nr. Aaby IK Munke Mose Resultatformidling
730891
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. Ringe BK SEF Energi Arena Resultatformidling
730883
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
FIUK, Odense OKS Humlehaveskolen Resultatformidling
730890
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
ØB. Fjordager IF Ø.B.s Anlæg Resultatformidling
730884
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
FC BiH Odense Kerteminde BK Ejbyskolen Resultatformidling
730885
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
SFF 2015 1 Otterup B & IK Faaborg Stadion Resultatformidling
730889
4 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
Marstal/Rise Tarup/Paarup IF Marstal Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

Oversiddere 1. runde: 

B1909, B1913, Tarup/Paarup, Otterup, OKS, Årslev, Marstal/Rise, SSV Højfyn, Nr. Aaby, Morud, Krarup/Espe, KRFK, Flemløse/Haarby, Assens, Aarup, Utopia, Veflinge

2. runde

FC Broby møder på udebane vinderen af Odense Kick Off/ØFF

Ringe møder på udebane vinderen af AC Odense/Ommel

Chang møder på udebane vinderen af LFC/Korup