Ungdomspokalen U15 Drenge (04) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
555550
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Næstved I.F. (Øst 1) Stadion Vest 0-2
555551
1 15-08-18
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) FC Roskilde (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 1-2
555552
1 15-08-18
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Skovbanen (11 mands kunst) 0-2
555553
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Nivå-Kokkedal FK (M) Hillerød Stadion UMH
555645
1 15-08-18
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (M) Vestia (M) Langbjergskolen 6-2
555658
1 15-08-18
Kl. 18:30
FC Lejre (1) Tølløse BK (1) Lejrehallen 5-0
555659
1 15-08-18
Kl. 18:30
Fremad Valby (M) Jægersborg BK (øst 1) Valby IP, tribunen 1-4
555660
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 1) Sundby/Fremad A (Øst 1) Greve Idræts Center 2-1
555523
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Avedøre Stadion 2-3
555524
1 15-08-18
Kl. 18:30
B.1903 (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) B1903 0-3
555525
1 15-08-18
Kl. 18:30
GVI (M) IF Skjold Birkerød (Øst 2) GVI. Nymosen 1-2
555526
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) A27 (Øst 1) Albertslund Stadion 0-3
555540
1 15-08-18
Kl. 18:30
Solrød FC (1) AIK 65 Strøby Fodbold (M) Solrød Idrætscenter 1-3
555541
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (M) Skjold (M) Glostrup Idrætspark 0-4
555542
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Værløse BK (1) Ølstykke FC (M) Værløse Stadion 4-5
555543
1 15-08-18
Kl. 18:30
Karlslunde IF (1) LSF (Øst 2) Karlslunde Stadion 2-7
555544
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) FC Helsingør (Øst1) Helsinge Stadion 1-6
555545
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) AB (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-20
555546
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Nordkysthallen 0-4
555547
1 15-08-18
Kl. 18:30
Herlev IF (1) FB (M) Herlev Stadion HHT!
555548
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Frem (1) HIK (Øst 2) Frem, Valby IP 6-5
555549
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Karise IK (3) FK Sydsjælland 05 (1) Karise Stadion 0-7
555662
1 15-08-18
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 2) B93 (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej 1-5
555661
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 19:00
Ringsted IF (1) Taastrup FC (1) Ringsted Stadion Kunstgræs 1-0
555528
Kampfakta
1 16-08-18
Kl. 19:00
Holbæk B&I (Øst 2) Ishøj IF (Øst 1) SuRi Park 2-5
555646
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Vanløse (M) Virum Stadion 6-5
555527
1 22-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (1) Allerød Fodbold Klub (M) Fredensborg Stadion 0-5
555647
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (M) Slagelse B&I (Øst 1) Himmelev Idrætspark 2-5
Runde 2
645895
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:00
FB (M) Skjold (M) Jens Jessens Vej 2-4
645896
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
LSF (Øst 2) AB (Øst 1) Smørum Idrætscenter 4-7
645897
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Lillevang Idrætscenter 0-7
645898
2 29-08-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) FC Helsingør (Øst1) Birkerød Stadion 0-4
645899
2 29-08-18
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (M) Jægersborg BK (øst 1) Langbjergskolen 1-2
645900
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
A27 (Øst 1) B93 (Øst 1) Dragør Bk 3-2
645901
2 29-08-18
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Farum BK (Øst 1) Hillerød Stadion 0-18
645902
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
FK Sydsjælland 05 (1) Ringsted IF (1) Lov Stadion 5-3
645903
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Virumgård kunstgræsbane 4-3
645904
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Frem (1) Ishøj IF (Øst 1) Frem, Valby IP 1-4
645905
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) FC København (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 4-2
645891
2 29-08-18
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (M) HB Køge (Øst 1) Strøbyhallen 0-8
645892
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Slagelse Stadion 2-1
645893
2 29-08-18
Kl. 18:30
FC Lejre (1) FC Roskilde (Øst 1) Lejrehallen 0-6
645894
2 29-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Ølstykke Stadion 0-7
645890
2 05-09-18
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (M) Greve Fodbold (Øst 1) Allerød Idrætspark 2-3
Runde 3
866475
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF (Øst 1) FC Helsingør (Øst1) Brøndby Stadion 5-1
866477
3 12-09-18
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Greve Idræts Center 1-7
866479
3 12-09-18
Kl. 18:00
FC Roskilde (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Roskilde Idrætspark 0-4
866480
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 18:00
A27 (Øst 1) Jægersborg BK (øst 1) Dragør Bk 1-3
866473
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Ishøj IF (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 4-5
866476
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 19:30
Skjold (M) Slagelse B&I (Øst 1) Kunst, Fælledparken 1-4
866474
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 17:45
Virum-Sorgenfri BK (1) FK Sydsjælland 05 (1) Virum Stadion 3-2
866478
Kampfakta
3 20-09-18
Kl. 18:30
AB (Øst 1) HB Køge (Øst 1) Akademisk Boldklub, Kunstgræs 2-0
Runde 4
400051
4 26-09-18
Kl. 17:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Virum Stadion 1-3
400052
Kampfakta
4 26-09-18
Kl. 17:30
Jægersborg BK (øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Jægersborg 1-2
400053
Kampfakta
4 26-09-18
Kl. 17:30
Ishøj IF (Øst 1) Slagelse B&I (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 3-2
400054
4 26-09-18
Kl. 17:30
AB (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Akademisk Boldklub 0-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK, KB, Brøndby,Lyngby

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00