Ungdomspokalen U15 Drenge (04) 18/19

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
555550
1 Ti 14-08-18
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Næstved I.F. (Øst 1) Stadion Vest Resultatformidling
555551
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) FC Roskilde (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter Resultatformidling
555552
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) HB Køge (Øst 1) NFC Anlæg Nord Resultatformidling
555553
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Nivå-Kokkedal FK (M) Hillerød Stadion Resultatformidling
555645
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Vestia (M)
555646
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Vanløse (M) Virum Stadion Resultatformidling
555647
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) Slagelse B&I (øst 1) Himmelev Idrætspark Resultatformidling
555658
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
FC Lejre (1) Tølløse BK (1) Lejrehallen Resultatformidling
555659
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Fremad Valby (M) Jægersborg BK (øst 1) Valby IP, tribunen Resultatformidling
555660
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 1) Sundby/Fremad A (Øst 1) Greve Idræts Center Resultatformidling
555661
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Ringsted IF (1) NyBolig Park Resultatformidling
555662
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 2) B93 (Øst 1) Jens Jessens Vej Resultatformidling
555540
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Solrød FC (1) AIK 65 Strøby Fodbold (M) Solrød Idrætscenter Resultatformidling
555541
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (M) Skjold (M) Glostrup Idrætspark Resultatformidling
555542
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Værløse BK (1) Ølstykke FC (M) Værløse Stadion Resultatformidling
555543
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Karlslunde IF (1) LSF (Øst 2) Karlslunde Stadion Resultatformidling
555544
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) FC Helsingør (Øst1) Helsinge Stadion Resultatformidling
555545
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) AB (Øst 1) Frederikssund Stadion Resultatformidling
555546
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Nordkysthallen Resultatformidling
555547
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Herlev IF (1) FB (M) Herlev Stadion Resultatformidling
555548
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Frem (1) HIK (Øst 2) Frem, Valby IP Resultatformidling
555549
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Karise IK (3) FK Sydsjælland 05 (1) Karise Stadion Resultatformidling
555523
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Sønderkærskolen Resultatformidling
555524
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
B.1903 (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) B1903 Resultatformidling
555525
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
GVI (M) IF Skjold Birkerød (Øst 2) GVI. Nymosen Resultatformidling
555526
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) A27 (Øst 1) Albertslund Stadion Resultatformidling
555527
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (1) Allerød Fodbold Klub (M) Fredensborg Stadion Resultatformidling
555528
1 To 16-08-18
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Øst 2) Ishøj IF (Øst 1) SuRi Park Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK, KB, Brøndby,Lyngby