Ungdomspokalen U14 Drenge (05) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
383310
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 17:15
Vallensbæk IF (M) FB (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst 3-0
383311
1 14-08-18
Kl. 18:30
Måløv BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Måløv Idrætspark 0-7
383312
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (1) A 27 (Øst 1) Gladsaxe Stadion 0-5
383313
1 14-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (2) BK Frem (M) Glostrup Idrætspark HHT!
383307
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) FC Helsingør (Øst 1) Birkerød Stadion 7-6
383308
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M) AB (Øst 1) Frederiksværk Stadion 0-5
383309
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
BSF (1) FFB (M) Ballerup Idrætspark 0-1
383315
1 14-08-18
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Stadion 0-3
383316
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Tuse IF (M) Tåstrup Idrætspark 9-10
383317
1 14-08-18
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (1) LSF (Øst 1) Allerød Idrætspark 1-6
383318
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
B 1903 (Øst 2) FA 2000 (Øst 1) B1903 0-5
383320
1 14-08-18
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) HUI/BSV (Øst 2) Skovshoved I P HHT!
383321
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Ølstykke FC (M) Hillerød Stadion 0-4
383322
1 14-08-18
Kl. 18:30
Høng GF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Hønghallen 0-5
383323
1 14-08-18
Kl. 18:30
Vanløse (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Vanløse I P 1-4
383325
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Køge Nord FC (M) Næstved I.F. (Øst 1) Rishøj Stadion 0-12
383326
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Ringsted Stadion 5-2
383327
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Greve Fodbold (Øst 2) Virum Stadion 0-2
383328
1 14-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Himmelev-Veddelev BK (M)
383329
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Solrød FC (M) HIK (Øst 1) Solrød Idrætscenter 5-4
383367
1 14-08-18
Kl. 18:30
GVI (Øst 2) Fremad A/Sundby Boldklub/B1908 (Øst 1) GVI. Nymosen 6-3
383368
1 14-08-18
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Øst 1) HB Køge (Øst 2) SuRi Park 1-2
383324
1 14-08-18
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (1) Stenløse BK (M) Karsemosegård 1-4
383319
1 14-08-18
Kl. 19:00
Bagsværd BK (1) Skjold (M) Bagsværd Stadion 3-0
383305
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. (M) BK Union (Øst 2) Tingbjerg I P 2-3
383306
1 15-08-18
Kl. 18:00
Vestia (1) Nørrebro United (M) Kunst, Bavnehøj IA 0-7
383314
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:00
BK Avarta (1) KFUM (1) Espelundens Idrætsanlæg 3-4
Runde 2
646247
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
BK Union (Øst 2) LSF (Øst 1) Kunst, Genforeningspladsen 0-3
646250
2 28-08-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Næstved I.F. (Øst 1) Ringsted Stadion 0-1
646251
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Øst 2) AB (Øst 1) Avedøre Stadion Kunstgræs 0-4
646252
2 28-08-18
Kl. 18:30
FFB (M) FA 2000 (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-5
646253
2 28-08-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) BK Frem (M) Birkerød Stadion 0-6
646254
2 28-08-18
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) FC Roskilde (Øst 1) Bagsværd Stadion 0-10
646257
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
HUI/BSV (Øst 2) A 27 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 1-4
646258
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) KB (Øst 1) Ølstykke Stadion 0-5
646259
2 28-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Himmelev Idrætspark 0-9
646260
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Greve Idræts Center 1-9
646261
2 28-08-18
Kl. 18:30
GVI (Øst 2) B93 (Øst 1) GVI. Nymosen 1-6
646262
2 28-08-18
Kl. 18:30
KFUM (1) Nørrebro United (M) Emdrupparken 2-1
646256
2 29-08-18
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 1-9
646249
2 30-08-18
Kl. 18:45
Nykøbing FC (Øst 1) Slagelse B&I (Øst 1) Zoo Banen (11 mands kunst) 2-3
646255
2 03-09-18
Kl. 18:30
Tuse IF (M) Stenløse BK (M) Tusehallen 4-6
646248
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:30
Solrød FC (M) HB Køge (Øst 2) Solrød Idrætscenter 4-0
Runde 3
866681
3 11-09-18
Kl. 18:00
AB (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Akademisk Boldklub 4-0
866683
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:00
A 27 (Øst 1) LSF (Øst 1) Tårnby Stadion 4-3
866685
3 11-09-18
Kl. 18:00
Slagelse B&I (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Slagelse Stadion 4-0
866678
3 11-09-18
Kl. 18:00
Stenløse BK (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Stenløse Stadion 0-12
866684
3 11-09-18
Kl. 19:00
B93 (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Kunst, B93 0-5
866680
3 12-09-18
Kl. 17:45
KB (Øst 1) Farum BK (Øst 1) KB. P.Bangsvej 1-3
866682
3 12-09-18
Kl. 18:00
BK Frem (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Frem, Valby IP 3-5
866679
Kampfakta
3 17-09-18
Kl. 18:00
KFUM (1) Solrød FC (M) Emdrupparken 1-10
Runde 4
401831
4 25-09-18
Kl. 17:30
AB (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Akademisk Boldklub 7-6
401832
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 17:30
Solrød FC (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter 2-7
401647
4 25-09-18
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Slagelse Stadion 6-7
401830
4 24-11-18
Kl. 16:00
Farum BK (Øst 1) A 27 (Øst 1) Farum Park Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK, KB, Brøndby, B 93 og FC Roskilde

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00