Ungdomspokalen U14 Drenge B (05) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 2
837921
2 21-08-18
Kl. 18:30
Nyråd / Langebæk Alliancen (4) Tingsted (3) Stensved Stadion Resultatformidling
837922
2 21-08-18
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) B. 73, Slagelse (2) Strøbyhallen Resultatformidling
837923
2 21-08-18
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (3) Sorø Freja (2) Sørbyhallen Resultatformidling
837924
2 21-08-18
Kl. 18:30
KBK Hillerød (4) FIF, Hillerød (3) KBK Hillerød Øst-huset Resultatformidling
837925
2 21-08-18
Kl. 18:30
BSF (3) Bagsværd BK (3) Ballerup Idrætspark Resultatformidling
846317
2 21-08-18
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (3) Farum BK (2) Fløng Idrætsanlæg Resultatformidling
846324
2 21-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (3) Kr. Værløse IF (2) Himmelev Idrætspark Resultatformidling
846325
2 21-08-18
Kl. 18:30
LSF (4) Allerød FK (3) Smørum Idrætscenter Resultatformidling
846328
2 21-08-18
Kl. 18:30
Næstved I.F. (3) Solrød FC (2) Næstved Stadion Resultatformidling
846329
2 21-08-18
Kl. 18:30
Espergærde IF (3) IF Skjold Birkerød (2) Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
846330
2 21-08-18
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) RB 1906 (3) Faarevejle Stadion Resultatformidling
846331
2 21-08-18
Kl. 18:30
Værløse BK (2) Helsinge Fodbold (2) Værløse Stadion Resultatformidling
846332
2 21-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Glostrup Idrætspark Resultatformidling
846333
2 21-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (2) Humlebæk BK (2) Ølstykke Stadion Resultatformidling
846334
2 21-08-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Greve Fodbold (2) Herstedøster Stadion Resultatformidling
846335
2 21-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Frem Hellebæk (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 40
FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.