Ungdomspokalen U14 Drenge B (05) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 2
846317
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (3) Farum BK (2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs 1-7
846324
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (3) Kr. Værløse IF (2) Himmelev Idrætspark 1-3
846325
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
LSF (4) Allerød FK (3) Smørum Idrætscenter 13-0
846328
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Næstved I.F. (3) Solrød FC (2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 5-2
846329
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Espergærde IF (3) IF Skjold Birkerød (2) Mørdrup Idrætsanlæg 3-0
846330
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) RB 1906 (3) Faarevejle Stadion 5-4
846331
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Værløse BK (2) Helsinge Fodbold (2) Værløse Stadion 3-4
846332
2 21-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Vestskovbanerne HHT!
846333
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (2) Humlebæk BK (2) Ølstykke Stadion 3-5
846334
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Greve Fodbold (2) Herstedøster Stadion 6-4
846335
2 21-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Frem Hellebæk (2)
837922
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) B. 73, Slagelse (2) Strøbyhallen 2-3
837923
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (3) Sorø Freja (2) Sørbyhallen 1-2
837924
2 21-08-18
Kl. 18:30
KBK Hillerød (4) FIF, Hillerød (3) KBK Hillerød Øst-huset UHT!
837925
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 18:30
BSF (3) Bagsværd BK (3) Ballerup Idrætspark 2-1
837921
Kampfakta
2 21-08-18
Kl. 19:00
Nyråd / Langebæk Alliancen (4) Tingsted (3) Stensved Stadion 4-2
Runde 3
706457
Kampfakta
3 04-09-18
Kl. 17:30
Humlebæk BK (2) Frem Hellebæk (2) Humlebæk Stadion 6-1
706451
Kampfakta
3 04-09-18
Kl. 18:15
Nyråd / Langebæk Alliancen (4) Sorø Freja (2) Stensved Stadion 0-8
706453
3 04-09-18
Kl. 18:15
Helsinge Fodbold (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Helsinge Stadion 4-2
706455
3 04-09-18
Kl. 18:15
LSF (4) Espergærde IF (3) Smørum Idrætscenter 2-6
706456
3 05-09-18
Kl. 18:15
Farum BK (2) Herstedøster IC (2) Farum Park 4-6
706454
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:15
KBK Hillerød (4) Kr. Værløse IF (2) KBK Hillerød Øst-huset 0-1
706452
3 05-09-18
Kl. 18:15
BSF (3) Fårevejle BK (3) Ballerup Idrætspark 1-2
706450
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:45
Næstved I.F. (3) B. 73, Slagelse (2) HRJ Arena Kunst 2-6
Runde 4
976464
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 17:45
Espergærde IF (3) Helsinge Fodbold (2) Mørdrup Idrætsanlæg 2-4
976465
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 17:45
Kr. Værløse IF (2) Herstedøster IC (2) Sandet Stadion 4-1
976466
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 17:45
Fårevejle BK (3) B. 73, Slagelse (2) Faarevejle Stadion 0-1
976463
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 18:30
Sorø Freja (2) Humlebæk BK (2) Sorø Stadion, Kunstgræs 2-3
Runde 5
552675
5 02-10-18
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) B. 73, Slagelse (2) Helsinge Stadion Kunstgræs Resultatformidling
552676
5 02-10-18
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Kr. Værløse IF (2) Humlebæk Stadion Kunstgræs Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 40
FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.