Ungdomspokalen U16 Piger (03) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
891114
1 14-08-18
Kl. 18:30
KBK Hillerød (2) FHF (2) KBK Hillerød Øst-huset UHT!
Runde 2
891128
2 21-08-18
Kl. 18:30
HIK (Øst2) Vestia (1) Gentofte Sportspark - kunst 1 7-1
891129
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Tune IF (2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Tune Stadion 0-25
891130
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst2) Sundby Bk.(Øst1) Greve Idræts Center 0-3
891117
2 22-08-18
Kl. 18:30
Dianalund IF (1) HB Køge pigefodbold (Øst2) Dianalund Stadion 0-12
891118
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Tuse IF (1) B. 73, Slagelse (Øst1) Tusehallen 2-3
891119
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Præstø IF (2) Nykøbing FC (Øst2) Præstø Stadion 1-5
891120
2 22-08-18
Kl. 18:30
Køge Nord FC (2) Herlufsholm GF (Øst2) Rishøj Stadion 0-11
891121
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Haslev FC (2) Lynge-Broby IF (2) HFC's Klubhus 1-5
891122
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Dragør BK (1) B93 (Øst1) Kunst, Dragør Bk. 0-17
891123
2 22-08-18
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Farum BK (Øst1) Spraglehøj Idrætsanlæg HHT!
891124
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (Øst2) Brøndbyernes IF (Øst1) Allerød Idrætspark 0-4
891125
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
FA 2000 (1) BSF (Øst1) Jens Jessens Vej 0-4
891126
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst2) FC Damsø (Øst1) Mørdrup Idrætsanlæg 3-0
891127
2 22-08-18
Kl. 18:30
Fremad Valby (1) Ølstykke FC (Øst2) Valby IP, tribunen UHT!
891115
2 22-08-18
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) KBK Hillerød (2) Frederikssund Stadion 6-3
891116
2 23-08-18
Kl. 18:30
TGB (2) Holmegaard GB (1) TGB´s anlæg UHT!
Runde 3
706631
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:00
TGB (2) Nykøbing FC (Øst2) TGB´s anlæg 0-7
706632
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:00
Fremad Valby (1) FC Helsingør (Øst2) Valby IP, tribunen 0-8
706633
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:00
Frederikssund FB (1) BSF (Øst1) Frederikssund Stadion 2-1
706634
3 05-09-18
Kl. 18:00
Sundby Bk.(Øst1) B93 (Øst1) Sundby/Kløvermarken 0-4
706635
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:00
HB Køge pigefodbold (Øst2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Herfølge Stadion 1-7
706636
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 18:00
Lynge-Broby IF (2) B. 73, Slagelse (Øst1) Frederiksberg Skole 0-2
706638
Kampfakta
3 05-09-18
Kl. 20:00
HIK (Øst2) Farum BK (Øst1) Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-3
706637
Kampfakta
3 06-09-18
Kl. 18:00
Herlufsholm GF (Øst2) Brøndbyernes IF (Øst1) Harboe Storhallen 0-6
Runde 4
997785
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 17:45
Frederikssund FB (1) FC Helsingør (Øst2) Frederikssund Stadion 0-2
997784
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst2) B. 73, Slagelse (Øst1) NFC Anlæg Syd 5-3
997783
4 26-10-18
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Øst1) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Brøndby Stadion Resultatformidling
997781
4 31-10-18
Kl. 18:30
Farum BK (Øst1) B93 (Øst1) Farum Park Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 34
3. runde uge 36
4. runde uge 38

Semifinaler uge 18 2019
Finale 28. maj 2019

Oversiddere 1 runde:Alle på nær 2 hold.

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00