Ungdomspokalen U14 Piger (05) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
610571
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Herlev IF (2) Husum Bk (1) Herlev Stadion 2-5
610580
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst2) FC Helsingør (Øst1) Ølstykke Stadion 5-3
610574
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 17:45
Nykøbing FC (1) HB Køge pigefodbold (Øst2) NFC Anlæg Nord 1-0
610572
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:00
HIK (Øst2) Farum BK (Øst1) Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-11
610568
1 15-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) Brøndbyernes IF (Øst1) Greve Idræts Center HHT!
610575
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold BSF (Øst1) Hillerød Stadion 0-6
610576
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (Øst2) Herlufsholm GF (Øst1) Stadion Vest 2-6
610578
1 15-08-18
Kl. 18:30
Taastrup FC (2) Solrød FC (Øst2) Tåstrup Idrætspark HMH
610579
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) FA 2000 (1) Jægersborg 1-2
610582
1 15-08-18
Kl. 18:30
Sundby Bk. (1) KFUM (1) Sundby/Kløvermarken UHT!
610583
1 15-08-18
Kl. 18:30
Oversidder B93 (Øst1)
610570
1 15-08-18
Kl. 18:30
B 1908 Roskilde Pigefodbold (Øst1) Sundby Idrætspark HHT!
610577
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Øst2) Fremad Valby (Øst1) Hvidovre IF's baner 0-2
610569
1 20-08-18
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Jyllinge FC (2) Helsinge Stadion 0-13
610573
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (2) Allerød Fodbold Klub (Øst2) Birkerød Stadion 0-5
610581
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Hvalsø IF (2) Lynge-Broby IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads 0-2
Runde 2
646893
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst2) B93 (Øst1) Ølstykke Stadion 1-3
646895
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Nykøbing FC (1) Herlufsholm GF (Øst1) NFC Anlæg Nord 2-0
646896
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Fremad Valby (Øst1) BSF (Øst1) Valby IP, tribunen 2-5
646899
2 28-08-18
Kl. 18:30
Jyllinge FC (2) Brøndbyernes IF (Øst1) Spraglehøj Idrætsanlæg 0-6
646900
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Sundby Bk. (1) Allerød Fodbold Klub (Øst2) Sundby/Kløvermarken 0-5
646897
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 19:00
Farum BK (Øst1) Solrød FC (Øst2) Farum Park 7-0
646898
Kampfakta
2 30-08-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Frederiksberg Skole 0-2
646892
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
Husum Bk (1) FA 2000 (1) Gadelandet 2-1
Runde 3
865617
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Øst2) Roskilde Pigefodbold (Øst1) Allerød Idrætspark 2-3
865616
Kampfakta
3 13-09-18
Kl. 19:00
Nykøbing FC (1) Brøndbyernes IF (Øst1) NFC Anlæg Syd 2-4
865618
3 02-10-18
Kl. 17:15
Husum Bk (1) BSF (Øst1) Gadelandet Resultatformidling
865615
3 21-11-18
Kl. 18:45
Farum BK (Øst1) B93 (Øst1) Farum Park Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversiddere 1 runde:B 93 medmindre der kommer eftertilmelding.

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00