8-M+40 (Veteran) Pokal 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
860087
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (2) (2) Hvalsø IF (2) Greve Idræts Center 3-2
Runde 2
860088
2 05-09-18
Kl. 18:15
Ålholm IF (2) Slagslunde-Ganløse IF (1) Ålholmskolen 0-3
860092
2 05-09-18
Kl. 18:15
FIF, Hillerød (1) Hundested IK (1) FIF-Stadion 0-3
860093
2 05-09-18
Kl. 18:15
Espergærde IF (2) Ramløse IF (2) Mørdrup Idrætsanlæg 6-1
860094
2 05-09-18
Kl. 18:15
Jægerspris IK (2) Albertslund IF (1) Møllegårdhallen HHT!
860095
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:15
Himmelev-Veddelev BK (1) Greve Fodbold (1) (1) Himmelev Idrætspark 1-3
860090
2 05-09-18
Kl. 18:15
Torslunde-Ishøj IF (2) BK Vest, Rødovre (1) Ishøj Idrætsplads 1-0
860091
2 05-09-18
Kl. 18:45
FC Hvidovre (2) Karlslunde IF (1) Avedøre Stadion 3-4
860089
2 12-09-18
Kl. 18:00
Glostrup 95 (2) Greve Fodbold (2) (2) Vestskovbanerne 3-4
Runde 3
976473
3 19-09-18
Kl. 18:00
Espergærde IF (2) Greve Fodbold (1) (1) Mørdrup Idrætsanlæg 5-4
976475
3 19-09-18
Kl. 18:00
Greve Fodbold (2) (2) Albertslund IF (1) Greve Idræts Center 7-8
976476
3 21-09-18
Kl. 17:00
Torslunde-Ishøj IF (2) Hundested IK (1) Ishøj Idrætsplads 6-7
976474
Kampfakta
3 24-09-18
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (1) Karlslunde IF (1) KIWI-Park kunstgræs 5-6
Runde 4
552677
4 03-10-18
Kl. 19:00
Vinder af Slagslunde-Ganløse - Karlslunde Espergærde IF (2) Ukendt Resultatformidling
552729
4 03-10-18
Kl. 19:00
Hundested IK (1) Albertslund IF (1) Hundestedhallen Kunstgræs Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
kvartfinaler: 3. runde spilles i uge 38
semifinaler: 4. runde spilles i uge 40

FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk