8-mands Kvindesenior Pokal 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
860096
1 22-08-18
Kl. 18:30
BSF (1) Greve Strandby GS-03 (M) Ballerup Idrætspark HHT!
860097
1 22-08-18
Kl. 18:30
Næstved I.F. (1) DMI (1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg HHT!
860098
1 22-08-18
Kl. 18:30
Tølløse BK (1) Fløng-Hedehusene (M) Tølløse Kunstgræsbane 1-11
860099
1 22-08-18
Kl. 18:30
Frederikssund IK (1) Allerød FK (M) Frederikssund Stadion 0-6
860100
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Hornbæk/Snekkersten (1) Farum BK (M) Pedella Park 1-4
860101
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Svogerslev BK (1) BK Vest, Rødovre (1) Svogerslev Idrætspark 2-0
860102
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder HB Køge pigefodbold (M)
860103
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Tingsted (1)
Runde 2
706470
2 03-09-18
Kl. 18:00
Tingsted (1) DMI (1) Tingsted stadion 9-8
706473
Kampfakta
2 03-09-18
Kl. 18:15
Allerød FK (M) Farum BK (M) Allerød Idrætspark 2-3
706472
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:15
Fløng-Hedehusene (M) HB Køge pigefodbold (M) Hedehusene Idrætspark 2-1
706471
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:30
Greve Strandby GS-03 (M) Svogerslev BK (1) Hundige Boldfælled 0-2
Runde 3
976477
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 18:00
Svogerslev BK (1) Farum BK (M) Svogerslev Idrætspark 2-4
976478
3 24-04-19
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (M) Tingsted (1) Hedehusene Idrætspark Resultatformidling
Runde 4
547000
4 28-05-19
Kl. 19:00
Vinder af Fløng-Hedehusene - Tingsted Farum BK (M) Ukendt Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
semifinaler: 3. runde spilles i uge 38
FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk