Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (06) 18/19

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
378656
1 Ma 13-08-18
Kl. 17:00
B 1908 (M) Sundby Bk.(Øst 1) Sundby Idrætspark Resultatformidling
378657
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Brønshøj BK (Øst 2) B 1903 (Øst 1) Tingbjerg I P Resultatformidling
378658
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Frederiksberg Skole Resultatformidling
378659
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1) Solrød FC (Øst 1) Bjæverskov Stadion Resultatformidling
378660
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Østerbro IF (Øst 2) GVI (Øst 1) Fælledparken Resultatformidling
378661
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej Resultatformidling
378662
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Fremad Amager (Øst 1) LSF (Øst 1) Sundby Idrætspark Resultatformidling
378663
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Øst 1)
986135
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Bagsværd BK (1) Albertslund Stadion Resultatformidling
986136
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Greve Idræts Center Resultatformidling
986137
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Jyllinge FC (M) FFB (Øst 2) Spraglehøj Idrætsanlæg Resultatformidling
986138
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (M) Vallensbæk IF (Øst 1) Lillevang Idrætscenter Resultatformidling
986139
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Dragør (M) AB Tårnby (1) Dragør Bk Resultatformidling
986140
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Hvidovre IF's baner Resultatformidling
986141
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Øst 2) KB (Øst 1) Karlslunde Stadion Resultatformidling
986142
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Stadion Resultatformidling
986143
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
MB (2) Næstved I.F. (Øst 1) MB's anlæg Resultatformidling
986144
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Borup IF (Øst 2) Herfølge BK (Øst1) Borup Stadion Resultatformidling
378642
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Værløse BK (1) Herstedøster Stadion Resultatformidling
378643
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
BK Avarta (1) Vanløse (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg Resultatformidling
378644
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Idræt (1) Ringsted IF (M) Hedehusene Idrætspark Resultatformidling
378645
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
BK Frem (M) B93 (Øst 1) Frem, Valby IP Resultatformidling
378646
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) AB (Øst 1) Birkerød Stadion Resultatformidling
378647
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (3) Hundested IK (1) Karsemosegård Resultatformidling
378648
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (3) Gladsaxe-Hero BK (Øst 2) Fredensborg Stadion Resultatformidling
378649
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
BSF (Øst 2) FC Helsingør (Øst 1) Ballerup Idrætspark Resultatformidling
378650
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Himmelev Idrætspark Resultatformidling
378651
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) BSV af 2016 (Øst1) Hørsholm Idrætspark Resultatformidling
378652
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Skovshoved IF (Øst 2) Skjold (Øst 2) Skovshoved I P Resultatformidling
378653
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (2) Fremad Valby (Øst 1) Østervangsbanerne Resultatformidling
378654
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) FC Roskilde (Øst 1) Ølstykke Stadion Resultatformidling
378655
1 On 15-08-18
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Husum Bk (2) Jægersborg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK

Der påsættes dommere fra 2.runde