Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (06) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
610560
Kampfakta
1 21-08-18
Kl. 17:45
Langebæk Alliancen (4) IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Stensved Stadion 2-5
610561
Kampfakta
1 21-08-18
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (3) BSV af 2016 (3) Sportspladsen i Syd 1-6
610562
1 21-08-18
Kl. 18:30
FFB (4) Nivå-Kokkedal FK (3) Frederikssund Stadion HHT!
610563
1 21-08-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (4) Fløng-Hedehusene (3) Frederiksberg Skole 1-5
610564
1 21-08-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (4) Espergærde IF (3) Hørsholm Idrætspark HMH
610558
1 21-08-18
Kl. 18:30
SB (4) Næstved I.F. (3) SB´s anlæg UHT!
610559
Kampfakta
1 21-08-18
Kl. 18:30
Sengeløse GI (4) Kværkeby IF (3) Sengeløse Idrætsanlæg 3-4
Runde 2
706323
2 04-09-18
Kl. 18:15
Espergærde IF (3) BSV af 2016 (3) Mørdrup Idrætsanlæg 9-2
706325
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
Fløng-Hedehusene (3) Holbæk B&I (2) Hedehusene Idrætspark 5-7
706326
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
Kværkeby IF (3) Havdrup GI (2) Kværkeby Stadion 2-3
706327
2 04-09-18
Kl. 18:15
SB (4) Rønnede IF (3) SB´s anlæg HHT!
706328
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Køge Nord FC (2) Bjæverskov Stadion 0-4
706329
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
Store Merløse IF (3) Vemmelev SGI (3) St. Merløse Idrætsplads 8-0
706330
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Solrød FC (2) Strøbyhallen 3-2
706331
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (3) Borup IF (2) Stadion Vest UHT!
706332
2 04-09-18
Kl. 18:15
Farum BK (2) BSF (2) Farum Park UHT!
706333
2 04-09-18
Kl. 18:15
Hillerød Fodbold (3) Helsinge Fodbold (2) Hillerød Stadion 6-7
706334
2 04-09-18
Kl. 18:15
Karlslunde IF (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Karlslunde Stadion 0-2
706335
2 04-09-18
Kl. 18:15
LSF (3) Måløv BK (2) Smørum Idrætscenter 0-6
706336
2 04-09-18
Kl. 18:15
IS Skævinge (2) Ålholm IF (2) Baunehøj Stadion 0-6
706337
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
Gladsaxe-Hero BK (2) Albertslund IF (2) Gladsaxe Stadion 2-4
706338
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (3) Jyllinge FC (2) Slangerup Stadion 2-1
706324
2 06-09-18
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) IF Skjold Birkerød (2) Karsemosegård Kunstgræs 3-1
Runde 3
976527
Kampfakta
3 16-09-18
Kl. 10:00
Havdrup GI (2) Køge Nord FC (2) Havdrup Idrætscenter 1-4
976526
Kampfakta
3 18-09-18
Kl. 18:00
Måløv BK (2) Helsinge Fodbold (2) Måløv Idrætspark 1-3
976521
3 18-09-18
Kl. 18:00
Espergærde IF (3) Slangerup & Omegn IF (3) Mørdrup Idrætsanlæg 7-1
976522
Kampfakta
3 18-09-18
Kl. 18:00
Rønnede IF (3) Store Merløse IF (3) Rønnedehallen 2-4
976523
3 18-09-18
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (2) Farum BK (2) Himmelev Idrætspark 4-1
976524
3 18-09-18
Kl. 18:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Ålholm IF (2) Karsemosegård 0-5
976528
Kampfakta
3 18-09-18
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (3) Holbæk B&I (2) Stadion Vest Kunstgræs 2-7
976525
3 24-09-18
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Albertslund IF (2) Strøbyhallen 9-10
Runde 4
552672
4 02-10-18
Kl. 19:00
Espergærde IF (3) Helsinge Fodbold (2) Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs Resultatformidling
552673
4 02-10-18
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (2) Holbæk B&I (2) Himmelev Kunstgræsbane Resultatformidling
552674
4 04-11-18
Kl. 11:30
Ålholm IF (2) Vinder af AIK Strøby - Albertslund IF Ålholmskolen Resultatformidling
552671
4 04-11-18
Kl. 11:30
Store Merløse IF (3) Køge Nord FC (2) St. Merløse Idrætsplads Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 40
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.