Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (06) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
610558
1 21-08-18
Kl. 18:30
SB (4) Næstved I.F. (3) SB´s anlæg Resultatformidling
610559
1 21-08-18
Kl. 18:30
Sengeløse GI (4) Kværkeby IF (3) Sengeløse Idrætsanlæg Resultatformidling
610560
1 21-08-18
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (4) IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Stensved Stadion Resultatformidling
610561
1 21-08-18
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (3) BSV af 2016 (3) Sportspladsen i Syd Resultatformidling
610562
1 21-08-18
Kl. 18:30
FFB (4) Nivå-Kokkedal FK (3) Frederikssund Stadion Resultatformidling
610563
1 21-08-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (4) Fløng-Hedehusene (3) Frederiksberg Skole Resultatformidling
610564
1 21-08-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (4) Espergærde IF (3) Hørsholm Idrætspark Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 40
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.