Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (06) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
811068
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:00
Fredensborg BI (1) FC Helsingør (Øst) Fredensborg Stadion 1-4
811069
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Allerød FK (1) Farum BK (Øst) Allerød Idrætspark 5-2
811067
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hareskov IF (1) GVI (1) Birkevang 18-0
836125
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Dragør BK (1) Sundby Bk.(Øst) Dragør Bk 0-7
836126
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Vanløse (1) Greve Fodbold (Øst) Vanløse I P 1-13
811064
1 15-08-18
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) Sorø Freja (2) Tølløse Stadion 9-1
811065
1 15-08-18
Kl. 18:30
Køge Nord FC (3) Oversidder Rishøj Stadion
811071
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (2) Bagsværd BK (1) Hørsholm Idrætspark 1-3
811092
Kampfakta
1 16-08-18
Kl. 18:00
Raklev GI (2) Tuse IF (Øst) Røsnæshallen 3-7
811066
1 20-08-18
Kl. 19:00
Herfølge BK (3) Solrød FC (2) Herfølge Stadion HHT!
811070
1 21-08-18
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (1) HIK (1) Birkerød Stadion UMH
Runde 2
646786
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst) BSF (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg 3-2
646787
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Køge Nord FC (3) Solrød FC (2) Rishøj Stadion 1-5
646789
Kampfakta
2 28-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst) Brøndbyernes IF (Øst) Greve Idræts Center 6-1
646790
2 28-08-18
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (1) Sundby Bk.(Øst) Birkerød Stadion HHT!
646791
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) Ringsted Pigefodbold (Øst) Bagsværd Stadion 0-4
646792
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Allerød FK (1) B93 (Øst) Allerød Idrætspark 2-9
646785
Kampfakta
2 03-09-18
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) Tuse IF (Øst) Tølløse Stadion 4-2
646788
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:30
Hareskov IF (1) FA 2000 (Øst) Birkevang 3-2
Runde 3
865608
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:00
Hareskov IF (1) Ringsted Pigefodbold (Øst) Birkevang 0-2
865609
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:00
Tølløse BK (2) Greve Fodbold (Øst) Tølløse Stadion 1-3
865610
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst) Sundby Bk.(Øst) Mørdrup Idrætsanlæg 11-3
865611
3 10-11-18
Kl. 12:00
Solrød FC (2) B93 (Øst) Solrød Idrætscenter HHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversiddere 1 runde: BSF, Brøndby, Ringsted D, B 93 og FA 2000

Der påsættes dommere fra 2.runde

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00