DBU Jylland Pokal - M+32 (Oldboys)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
315573
Kampfakta
1 To 09-08-18
Kl. 19:15
Mejrup GU Ljørslev/Ørding IF Mejrup Kultur & Fritidscenter 9-1
315574
Kampfakta
1 12-08-18
Kl. 13:30
Midtals IF Sønderborg FB Augustenborghallen 0-7
314284
1 12-08-18
Kl. 13:30
FC Glesborg Als B Glesborg Skole UHT!
643338
Kampfakta
2 Fr 24-08-18
Kl. 19:00
Give Fremad Stouby GIF Give Stadion 5-2
643339
2 26-08-18
Kl. 13:30
Hammelev SUF Nr. Bjært/Strandhuse IF Hammelev Skole HHT!
643340
2 26-08-18
Kl. 13:30
Team Haderslev KFUM Toftlund IF Kløvermarkens Idrætsanlæg UHT!
643341
2 26-08-18
Kl. 13:30
DTSF Sønderborg FB Aabenraa Stadion UHT!
643342
2 26-08-18
Kl. 13:30
Egen UI Dybbøl IU Guderup Idrætsanlæg HHT!
643336
2 26-08-18
Kl. 13:30
AaB FC Glesborg AaB's Anlæg HHT!
643335
Kampfakta
2 26-08-18
Kl. 16:00
Mejrup GU Skive Seminarium B Mejrup Kultur & Fritidscenter 14-1
643337
2 Ma 27-08-18
Kl. 19:00
Solbjerg IF Fredericia fF Lundbjergvang HHT!
436999
3 09-09-18
Kl. 13:30
Mejrup GU FC Glesborg Mejrup Kultur & Fritidscenter UHT!
437000
3 09-09-18
Kl. 13:30
Dybbøl IU DTSF Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena HHT!
437001
3 09-09-18
Kl. 13:30
Team Haderslev KFUM Nr. Bjært/Strandhuse IF Kløvermarkens Idrætsanlæg HHT!
437007
3 Ma 10-09-18
Kl. 19:00
Fredericia fF Give Fremad Fredericia fF Kunstgræs 4-2
830105
4 23-09-18
Kl. 13:30
Nr. Bjært/Strandhuse IF DTSF Lyshøjskolen 6-1
830106
4 23-09-18
Kl. 13:30
Mejrup GU Fredericia fF Mejrup Kultur & Fritidscenter UHT!
585754
Kampfakta
5 07-10-18
Kl. 17:00
Nr. Bjært/Strandhuse IF Mejrup GU JYSK Park (kunstgræs) 0-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Oversiddere i 1. runde søndag 12. august: AaB - Skive Seminariums B - Fredericia FF - Give Fremad - Nr. Bjært/Strandhuse IF - Solbjerg IF - Stouby GIF - DTSF - Dybbøl IU - Egen UI - Team Haderslev KFUM - Hammelev SUF - Toftlund IF.

Alderskravet er at man skal være fyldt 32 år på spilledagen - dog må der benyttes op til 2 spillere fyldt 30 år på spilledagen.

Spilletiden er 2 x 35 min.
Der spilles med 10 min. udvisning ved advarsel.

I tilfælde af uafgjort efter ordinær spilletid, findes der en vinder i form af straffesparkskonkurrence - 5 spark til hver.

Næste runde afvikles søndag 26. august.