Kvinde-LP 2018/2019

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
961964
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:30
Ringkøbing IF Kjellerup IF Ringkøbing Kunstgræsbane 3-5
962139
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:00
Heimdal Farum BK Kunst, Fælledparken 1-8
962016
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Kildemosens BK Oure Fodbold Akademi Kildemosens anlæg 0-1
962014
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
MG & BK B1913 MG & BK.s anlæg 1-0
962019
1 15-08-18
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse Taastrup FC Stadion Vest UHT!
962132
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
RIF/TOF Herlufsholm GF Toksværd Idrætsplads 0-9
962015
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
FC King George SønderjyskE Veldtofte Idrætspark 0-2
961981
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Toftlund IF Næsby BK Toftlund Stadion 0-3
961980
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Aarhus 1900 IF Lyseng Langenæs Idrætsanlæg 0-3
961865
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Aalborg KFUM AaB Nordjyske Bank Arena (KFUM) 0-2
961866
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Støvring IF Aalborg Freja Støvring Stadion 2-3
962141
1 15-08-18
Kl. 18:30
Allerød FK Oversidder Allerød Idrætspark
962128
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
NFC/VIF RGI-KGB Kvindefodbold NFC Anlæg Syd 3-5
962137
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Bella 1973 Østerbro IF Elverroad Kunstgræs 0-13
961979
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM Christiansbjerg IF JYSK Park (kunstgræs) 3-2
962140
1 15-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Sundby Bk.
961951
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 19:00
Mejrup GU ASA, Aarhus Mejrup Kultur & Fritidscenter 1-5
961978
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 19:00
Hedensted IF BMI Hedensted HM Park Kunstgræsbane 0-1
962138
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:15
Hillerød Fodbold FC Damsø Hillerød Stadion 0-2
962133
Kampfakta
1 23-08-18
Kl. 18:30
KFUM BK Fix Emdrupparken 0-2
Runde 2
646755
Kampfakta
2 12-09-18
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM VSK Aarhus JYSK Park (kunstgræs) 0-18
646747
Kampfakta
2 17-09-18
Kl. 18:30
MG & BK Odense Q MG & BK.s anlæg 3-12
646750
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 16:45
Varde KoldingQ Sydbank Stadion 0-5
646744
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 16:45
BSF B. 93 Ballerup Idrætspark 0-2
646751
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 16:45
AaB FC Thy - ThistedQ AaB's Anlæg 1-4
646753
2 19-09-18
Kl. 16:45
Oversidder IF Lyseng
646749
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 16:45
SønderjyskE Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-1
646743
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:30
Herlufsholm GF Brøndby SEIFFERT ARENA (Kunstgræs) 0-7
646754
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:30
Kjellerup IF ASA, Aarhus Kjellerup Kunstgræsbane 2-0
646752
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:30
Aalborg Freja Fortuna Hjørring Frejaparken 0-8
646748
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi Næsby BK Oure Idrætsskole 0-2
646742
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
RGI-KGB Kvindefodbold Sundby Bk. Røsnæshallen 1-2
646746
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse Allerød FK Stadion Vest Kunstgræs 0-1
646745
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
Farum BK Østerbro IF Right to Dream Park 5-4
646756
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
BMI Vildbjerg Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs) 1-3
646741
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
BK Fix FC Damsø Kunst, Tingbjerg IP 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222