2. division, 2div Vest (2015)

Kolding B

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
106332
1 10-08-14
Kl. 13:00
Kolding B Varde Mosevej Sportsplads 4-2
106340
2 16-08-14
Kl. 15:00
Thisted FC Kolding B Sparekassen Thy Arena 4-1
106346
3 24-08-14
Kl. 13:00
Kolding B Kjellerup Mosevej Sportsplads 2-2
106355
4 31-08-14
Kl. 14:00
Næstved Kolding B ProfaGroupPark 4-0
106364
5 07-09-14
Kl. 13:00
Kolding B Ringkøbing Mosevej Sportsplads 0-2
106373
6 13-09-14
Kl. 15:00
Marienlyst Kolding B x 7-0
106381
7 20-09-14
Kl. 15:00
Næsby Kolding B ALPI Arena Næsby 6-0
106389
8 28-09-14
Kl. 13:00
Kolding B Brabrand Mosevej Sportsplads 0-4
106397
9 04-10-14
Kl. 13:00
Skovbakken Kolding B Vejlby/Risskov Centret 3-2
106405
10 12-10-14
Kl. 13:00
Kolding B Jammerbugt FC Mosevej Sportsplads 1-2
106413
11 18-10-14
Kl. 15:00
Odder Kolding B Spektrum Odder 3-1
106421
12 26-10-14
Kl. 13:00
Kolding B FC Svendborg Mosevej Sportsplads 0-0
106429
13 01-11-14
Kl. 14:00
Middelfart Kolding B Middelfart Stadion 4-2
106437
14 09-11-14
Kl. 13:00
Kolding B Kolding IF Mosevej Sportsplads 2-2
106445
15 15-11-14
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Tønder Kolding B BankParken Tønder 6-0
106453
16 29-03-15
Kl. 13:00
Kolding B Marienlyst Mosevej Sportsplads 2-5
106460
17 To 02-04-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Kolding B Alkjær Stadion 2-1
106467
18 Ma 06-04-15
Kl. 13:00
Kolding B Næstved Mosevej Sportsplads 4-2
106474
19 11-04-15
Kl. 13:30
Kjellerup Kolding B Bjergets Idrætsanlæg 6-2
106484
20 19-04-15
Kl. 13:00
Kolding B Thisted FC Mosevej Sportsplads 1-3
106492
21 25-04-15
Kl. 15:00
Varde Kolding B Sydbank Stadion 1-3
106501
22 03-05-15
Kl. 13:00
Kolding B FC Sydvest 05 Tønder Mosevej Sportsplads 1-1
106509
23 Fr 08-05-15
Kl. 19:00
Kolding IF Kolding B Autocentralen Park (Kolding Stadion) 5-0
106517
24 17-05-15
Kl. 13:00
Kolding B Middelfart Mosevej Sportsplads 1-2
106525
25 24-05-15
Kl. 13:00
FC Svendborg Kolding B Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-4
106533
26 31-05-15
Kl. 13:00
Kolding B Odder Mosevej Sportsplads 3-2
106541
27 On 03-06-15
Kl. 19:00
Jammerbugt FC Kolding B Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 2-1
106549
28 07-06-15
Kl. 13:00
Kolding B Skovbakken Mosevej Sportsplads 0-2
106557
29 13-06-15
Kl. 15:00
Brabrand Kolding B Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-3
106565
30 20-06-15
Kl. 15:00
Kolding B Næsby Mosevej Sportsplads 1-7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545

Bemærk:

Play Off kampe om forbliven/nedrykning:
Onsdag den 24. juni kl. 19.00 Nr. 11 Vest - Nr. 11 Øst
Lørdag den 27. juni kl. 15.00 Nr. 11 Øst - Nr. 11 Vest