Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Nørager/Rørbæk IF

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
111028
Kampfakta
1 31-03-18
Kl. 13:30
Borup IF Nørager/Rørbæk IF Låstrup Stadion 2-1
111033
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 15:00
Nørager/Rørbæk IF Fjelsø Gedsted FF Nørager IF's Anlæg 0-1
111034
3 15-04-18
Kl. 13:30
Hobro IK Nørager/Rørbæk IF Hobro Kunstgræsbane 9-0
111041
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Klejtrup BK Nørager IF's Anlæg 0-2
111045
5 Fr 27-04-18
Kl. 13:30
Eastside Viborg (1) Nørager/Rørbæk IF Houlkærhallen 6-4
111048
6 05-05-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF IK Rosendal Nørager IF's Anlæg 1-6
111051
7 On 09-05-18
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF Nørager/Rørbæk IF Tinghøj Stadion UHT!
111056
8 12-05-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Borup IF Nørager IF's Anlæg 2-3
111061
9 Ma 21-05-18
Kl. 14:00
Fjelsø Gedsted FF Nørager/Rørbæk IF Gedsted Stadion 2-1
111062
10 On 23-05-18
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF Hobro IK Rørbæk Stadion 0-8
111151
Kampfakta
11 02-06-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Nørager/Rørbæk IF Klejtrup Stadion 3-1
111155
12 09-06-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Eastside Viborg (1) Nørager IF's Anlæg HHT!
111158
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Nørager/Rørbæk IF Rosendal Stadion 2-1
111161
14 Fr 22-06-18
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF Doense/Vebbestrup IF Nørager IF's Anlæg 0-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.