Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Borup IF

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
111028
Kampfakta
1 31-03-18
Kl. 13:30
Borup IF Nørager/Rørbæk IF Låstrup Stadion 2-1
111031
2 07-04-18
Kl. 15:15
Eastside Viborg (1) Borup IF Overlund kunststofbane 3-1
111036
3 14-04-18
Kl. 15:30
Borup IF Fjelsø Gedsted FF Låstrup Stadion 0-3
111040
4 21-04-18
Kl. 16:00
IK Rosendal Borup IF Rosendal Stadion 2-0
111042
5 28-04-18
Kl. 15:15
Hobro IK Borup IF Hobro Kunstgræsbane 10-1
111047
Kampfakta
6 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Borup IF Doense/Vebbestrup IF Låstrup Stadion 0-5
111052
Kampfakta
7 To 10-05-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Borup IF Klejtrup Stadion 4-1
111056
8 12-05-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Borup IF Nørager IF's Anlæg 2-3
111059
9 Ma 21-05-18
Kl. 13:00
Borup IF Eastside Viborg (1) Låstrup Stadion 2-2
111064
10 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
Fjelsø Gedsted FF Borup IF Gedsted Stadion 2-0
111150
11 02-06-18
Kl. 15:30
Borup IF IK Rosendal Låstrup Stadion UHT!
111152
12 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Borup IF Hobro IK Låstrup Stadion 0-4
111157
Kampfakta
13 16-06-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF Borup IF Tinghøj Stadion 7-0
111162
Kampfakta
14 24-06-18
Kl. 11:00
Borup IF Klejtrup BK Låstrup Stadion 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.