NordicBet LIGA

Esbjerg

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
736724
Kampfakta
1 To 27-07-17
Kl. 18:00
Esbjerg FC Fredericia Blue Water Arena 2-1
736761
Kampfakta
2 06-08-17
Kl. 14:30
Viborg Esbjerg Energi Viborg Arena 0-2
736764
Kampfakta
3 13-08-17
Kl. 13:45
Esbjerg Vejle Blue Water Arena 1-2
736770
Kampfakta
4 20-08-17
Kl. 14:30
Esbjerg Thisted Blue Water Arena 1-2
736778
Kampfakta
5 To 24-08-17
Kl. 18:00
Skive Esbjerg Hancock Arena (Skive) 1-2
736782
Kampfakta
6 27-08-17
Kl. 13:45
Esbjerg Nykøbing FC Blue Water Arena 1-3
738214
Kampfakta
7 03-09-17
Kl. 13:45
Fremad Amager Esbjerg Sundby I P. Opvisn. 1-0
738219
Kampfakta
8 10-09-17
Kl. 13:45
Esbjerg FC Roskilde Blue Water Arena 2-2
738227
Kampfakta
9 17-09-17
Kl. 13:45
Brabrand Esbjerg Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-2
738231
Kampfakta
10 24-09-17
Kl. 13:00
Esbjerg HB Køge Blue Water Arena 1-1
738241
Kampfakta
11 Ma 02-10-17
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Esbjerg Nord Energi Arena 1-3
738468
Kampfakta
13 15-10-17
Kl. 14:30
Vejle Esbjerg Vejle Stadion 1-3
738471
Kampfakta
14 22-10-17
Kl. 14:30
Esbjerg Fremad Amager Blue Water Arena 5-2
738459
Kampfakta
12 On 25-10-17
Kl. 18:30
Esbjerg Viborg Blue Water Arena 0-0
738537
Kampfakta
15 29-10-17
Kl. 14:30
Nykøbing FC Esbjerg CM Arena 0-0
738540
Kampfakta
16 05-11-17
Kl. 14:30
Esbjerg Vendsyssel FF Blue Water Arena 2-4
738549
Kampfakta
17 12-11-17
Kl. 13:45
FC Roskilde Esbjerg Roskilde Idrætspark 0-4
738552
Kampfakta
18 19-11-17
Kl. 14:30
Esbjerg Brabrand Blue Water Arena 4-0
739100
Kampfakta
19 26-11-17
Kl. 14:30
HB Køge Esbjerg Capelli Sport Stadion 3-0
739104
Kampfakta
20 04-03-18
Kl. 13:45
Esbjerg Skive Blue Water Arena 2-0
739112
Kampfakta
21 11-03-18
Kl. 13:45
Esbjerg FC Fredericia Blue Water Arena 2-4
739193
Kampfakta
22 18-03-18
Kl. 13:45
Thisted Esbjerg Thisted Kunstgræsbane 0-3
739388
Kampfakta
24 To 29-03-18
Kl. 13:45
Vendsyssel FF Esbjerg Nord Energi Arena 3-2
739391
Kampfakta
25 Ma 02-04-18
Kl. 13:45
Esbjerg Nykøbing FC Blue Water Arena 5-2
739398
Kampfakta
26 08-04-18
Kl. 13:45
Fremad Amager Esbjerg Sundby I P. Opvisn. 0-1
739403
Kampfakta
27 15-04-18
Kl. 13:45
Esbjerg Thisted Blue Water Arena 2-0
739411
Kampfakta
28 Fr 20-04-18
Kl. 18:00
Brabrand Esbjerg Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-3
739194
Kampfakta
23 Ti 24-04-18
Kl. 18:00
Esbjerg Vejle Blue Water Arena 0-1
739415
Kampfakta
29 29-04-18
Kl. 13:45
FC Fredericia Esbjerg Monjasa Park 1-3
739421
Kampfakta
30 05-05-18
Kl. 15:30
Esbjerg FC Roskilde Blue Water Arena 2-1
739428
Kampfakta
31 12-05-18
Kl. 15:30
Viborg Esbjerg Energi Viborg Arena 0-0
739646
Kampfakta
32 On 16-05-18
Kl. 18:30
Skive Esbjerg Hancock Arena (Skive) 0-1
739650
Kampfakta
33 20-05-18
Kl. 13:45
Esbjerg HB Køge Blue Water Arena 0-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545