Serie 1 , Pulje 1 (2014)

Espergærde IF

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
643369
1 17-08-13
Kl. 14:00
Espergærde IF Frederiksværk Fodbold klub Mørdrup Idrætsanlæg 1-3
643371
2 On 21-08-13
Kl. 18:30
Jyllinge FC Espergærde IF Spraglehøj Idrætsanlæg 2-2
643382
3 24-08-13
Kl. 12:00
Espergærde IF Grønne Stjerne Mørdrup Idrætsanlæg 4-2
643387
4 31-08-13
Kl. 16:00
Brede IF Espergærde IF Brede Idrætsplads 5-3
643395
5 07-09-13
Kl. 14:00
Espergærde IF S.C. Egedal Mørdrup Idrætsanlæg 4-2
643403
6 Ti 10-09-13
Kl. 18:00
AB Espergærde IF Akademisk Boldklub 1-3
643408
7 21-09-13
Kl. 14:00
Espergærde IF Herlev IF Mørdrup Idrætsanlæg 4-0
643413
8 28-09-13
Kl. 13:30
BK Friheden Espergærde IF Strandmarkens Fritidscenter 2-2
643421
9 05-10-13
Kl. 14:00
Espergærde IF Femhøj IF Mørdrup Idrætsanlæg 1-1
643429
10 12-10-13
Kl. 15:00
Lundtofte Boldklub Espergærde IF Lundtofte Idrætsplads 1-5
643434
11 19-10-13
Kl. 14:00
Espergærde IF BSV Mørdrup Idrætsanlæg 6-0
643445
12 26-10-13
Kl. 15:30
Helsinge Fodbold Espergærde IF Helsinge Stadion 2-0
643447
13 02-11-13
Kl. 14:00
Espergærde IF Gladsaxe-Hero BK Mørdrup Idrætsanlæg 1-1
643460
Kampfakta
14 06-04-14
Kl. 13:30
Frederiksværk Fodbold klub Espergærde IF Frederiksværk Stadion 2-2
643467
15 12-04-14
Kl. 14:00
Espergærde IF Jyllinge FC Mørdrup Idrætsanlæg 6-0
643470
16 To 17-04-14
Kl. 13:00
Grønne Stjerne Espergærde IF Langbjergskolen 3-5
643480
17 Ma 21-04-14
Kl. 13:00
Espergærde IF Brede IF Mørdrup Idrætsanlæg 2-3
643486
18 26-04-14
Kl. 12:00
S.C. Egedal Espergærde IF Stenløse Stadion 2-3
643493
19 03-05-14
Kl. 14:00
Espergærde IF AB Mørdrup Idrætsanlæg 3-2
643496
20 10-05-14
Kl. 12:00
Herlev IF Espergærde IF Herlev Stadion 0-1
643558
21 17-05-14
Kl. 14:00
Espergærde IF BK Friheden Mørdrup Idrætsanlæg 2-1
643605
22 24-05-14
Kl. 15:00
Femhøj IF Espergærde IF Femhøj Stadion 1-7
643612
23 31-05-14
Kl. 14:00
Espergærde IF Lundtofte Boldklub Mørdrup Idrætsanlæg 9-1
643621
24 To 05-06-14
Kl. 18:30
BSV Espergærde IF Vedbæk Stadion 0-0
643624
Kampfakta
25 Fr 13-06-14
Kl. 19:00
Espergærde IF Helsinge Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg 2-3
643687
26 21-06-14
Kl. 15:00
Gladsaxe-Hero BK Espergærde IF Gladsaxe Stadion 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:

Finale
Onsdag den 25. juni kl. 19.00 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1