Serie 1 , Pulje 1 (2017)

Espergærde IF

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
185300
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 14:00
Espergærde IF Frem Hellebæk Mørdrup Idrætsanlæg 1-4
185405
2 20-08-16
Kl. 13:30
Ølstykke FC Espergærde IF Ølstykke Stadion 2-3
185408
3 Ti 23-08-16
Kl. 18:30
Espergærde IF Brede IF Mørdrup Idrætsanlæg 5-0
185415
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 15:30
Fredensborg BI Espergærde IF Fredensborg Stadion 1-4
185421
5 03-09-16
Kl. 14:00
Espergærde IF Grønne Stjerne Mørdrup Idrætsanlæg 2-2
185494
6 10-09-16
Kl. 15:30
Oversidder Espergærde IF
185495
7 17-09-16
Kl. 11:30
BK Avarta Espergærde IF Espelundens Idrætsanlæg 1-2
185505
Kampfakta
8 24-09-16
Kl. 14:00
Espergærde IF Lundtofte Boldklub Mørdrup Idrætsanlæg 1-2
185510
9 01-10-16
Kl. 15:30
Hørsholm-Usserød IK Espergærde IF Hørsholm Idrætspark 2-2
185527
10 08-10-16
Kl. 14:00
Espergærde IF VB 1968 Mørdrup Idrætsanlæg 2-2
185533
Kampfakta
11 Ti 11-10-16
Kl. 19:15
Herstedøster IC Espergærde IF Glostrup Idrætspark 3-0
185549
12 22-10-16
Kl. 14:00
Espergærde IF Gladsaxe-Hero BK Mørdrup Idrætsanlæg 0-4
185587
13 29-10-16
Kl. 13:30
B. 77, Rødovre Espergærde IF Valhøj Skole 3-1
185711
Kampfakta
14 08-04-17
Kl. 16:00
Frem Hellebæk Espergærde IF Nordkysthallen 1-3
185716
Kampfakta
15 To 13-04-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Ølstykke FC Mørdrup Idrætsanlæg 3-1
185721
Kampfakta
16 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Brede IF Espergærde IF Brede Idrætsplads 0-1
185840
Kampfakta
17 22-04-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Fredensborg BI Mørdrup Idrætsanlæg 2-3
185848
18 29-04-17
Kl. 16:00
Grønne Stjerne Espergærde IF Langbjergskolen 1-0
185871
19 06-05-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
185882
20 Ti 09-05-17
Kl. 19:00
Espergærde IF BK Avarta Mørdrup Idrætsanlæg 0-3
185887
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 13:00
Lundtofte Boldklub Espergærde IF Lundtofte Idrætsplads 3-0
185898
22 20-05-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Hørsholm-Usserød IK Mørdrup Idrætsanlæg 3-2
185904
23 On 24-05-17
Kl. 19:00
VB 1968 Espergærde IF Skovbrynet Skole 3-2
185947
Kampfakta
24 27-05-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Herstedøster IC Mørdrup Idrætsanlæg 3-0
185953
25 03-06-17
Kl. 14:00
Gladsaxe-Hero BK Espergærde IF Gladsaxe Stadion 1-4
185961
26 10-06-17
Kl. 15:00
Espergærde IF B. 77, Rødovre Mørdrup Idrætsanlæg 11-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:

De to 1´ere spiller Finale lørdag den 17. juni 2017 kl. 15.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen.