Serie 1 , Pulje 1

Espergærde IF

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
843324
1 19-08-17
Kl. 14:00
Espergærde IF B. 1973, Herlev Mørdrup Idrætsanlæg 3-0
843335
2 26-08-17
Kl. 16:00
Frem Hellebæk Espergærde IF Nordkysthallen 0-2
843337
3 02-09-17
Kl. 16:00
Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter 1-1
843353
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 14:00
Espergærde IF LSF Mørdrup Idrætsanlæg 6-3
843363
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:00
Fredensborg BI Espergærde IF Fredensborg Stadion 3-2
843365
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Helsinge Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg 0-0
843390
7 30-09-17
Kl. 16:00
Frederiksværk FK Espergærde IF Frederiksværk Stadion 1-3
843397
8 07-10-17
Kl. 14:00
Espergærde IF VB 1968 Mørdrup Idrætsanlæg 5-0
843406
9 14-10-17
Kl. 13:30
Taarbæk IF Espergærde IF Springforbi fodboldbaner 0-4
843408
10 28-10-17
Kl. 14:00
Espergærde IF Ølstykke FC Mørdrup Idrætsanlæg 1-2
843414
11 04-11-17
Kl. 13:00
BK Avarta Espergærde IF Espelunden Kunstgræs 1-4
843424
12 07-04-18
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Espergærde IF Elverroad Resultatformidling
843426
13 14-04-18
Kl. 14:00
Espergærde IF Frem Hellebæk Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
843433
14 21-04-18
Kl. 14:00
Espergærde IF Snekkersten IF Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
843474
15 29-04-18
Kl. 11:00
LSF Espergærde IF Smørum Idrætscenter Resultatformidling
843476
16 05-05-18
Kl. 14:00
Espergærde IF Fredensborg BI Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
843484
17 12-05-18
Kl. 15:30
Helsinge Fodbold Espergærde IF Helsinge Stadion Resultatformidling
843488
18 19-05-18
Kl. 14:00
Espergærde IF Frederiksværk FK Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
843495
19 26-05-18
Kl. 14:00
VB 1968 Espergærde IF Skovbrynet Skole Resultatformidling
843499
20 02-06-18
Kl. 14:00
Espergærde IF Taarbæk IF Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
843539
21 09-06-18
Kl. 13:30
Ølstykke FC Espergærde IF Ølstykke Stadion Resultatformidling
843544
22 16-06-18
Kl. 15:30
Espergærde IF BK Avarta Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:

De to 1´ere spiller Finale lørdag den 23. juni 2017 kl. 15.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen.