Serie 3 , Pulje 5 (2015)

Herstedøster IC

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
299212
1 16-08-14
Kl. 13:00
Ejby IF Fodbold Herstedøster IC Ejby Stadion 0-0
299217
2 23-08-14
Kl. 13:30
Herstedøster IC FC Ishøj Herstedøster Stadion 1-1
299227
3 30-08-14
Kl. 15:30
Oversidder Herstedøster IC
299231
4 To 04-09-14
Kl. 18:15
Herstedøster IC Rosenhøj BK Herstedøster Stadion 1-0
299242
Kampfakta
5 13-09-14
Kl. 14:30
Herstedøster IC Taastrup FC (1) Herstedøster Stadion 3-1
299307
6 20-09-14
Kl. 15:30
Vallensbæk IF Herstedøster IC Vallensbæk Idrætscenter 1-0
299316
Kampfakta
7 27-09-14
Kl. 15:30
Herstedøster IC Ishøj BK Herstedøster Stadion UHT!
299323
8 04-10-14
Kl. 15:30
Køge Union Herstedøster IC Ellemarkskolens bane 1-1
299385
13 Ti 07-10-14
Kl. 19:00
Herstedøster IC Mosede BK Albertslund Stadion Kunstgræs 1-1
299329
Kampfakta
9 11-10-14
Kl. 15:30
Herstedøster IC Brøndby Strand IK Herstedøster Stadion 4-3
299333
10 18-10-14
Kl. 11:00
FC Hvidovre Herstedøster IC Avedøre Stadion 1-2
299372
Kampfakta
11 Ti 28-10-14
Kl. 19:15
Herstedøster IC Køge BK (2) Albertslund Stadion Kunstgræs 1-2
299379
12 02-11-14
Kl. 11:00
Brøndbyernes IF (1) Herstedøster IC Brøndby Stadion 2-4
299392
14 04-04-15
Kl. 13:30
Herstedøster IC Ejby IF Fodbold Herstedøster Stadion 2-1
299402
15 11-04-15
Kl. 13:30
FC Ishøj Herstedøster IC Ishøj Idrætscenter 3-0
299406
16 Fr 17-04-15
Kl. 18:30
Herstedøster IC Oversidder Herstedøster Stadion
299417
Kampfakta
17 25-04-15
Kl. 15:30
Rosenhøj BK Herstedøster IC Avedøre Stadion Kunstgræs 1-0
299453
Kampfakta
18 Ti 28-04-15
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Herstedøster IC Tåstrup Idrætspark 2-2
299460
19 Fr 08-05-15
Kl. 19:00
Herstedøster IC Vallensbæk IF Herstedøster Stadion 0-2
299465
20 On 13-05-15
Kl. 19:00
Ishøj BK Herstedøster IC Strandgårdsskolen 3-0
299473
Kampfakta
21 16-05-15
Kl. 15:30
Herstedøster IC Køge Union Herstedøster Stadion 2-1
299475
22 24-05-15
Kl. 12:00
Brøndby Strand IK Herstedøster IC Langbjergskolen 2-2
299516
Kampfakta
23 Fr 29-05-15
Kl. 19:00
Herstedøster IC FC Hvidovre Herstedøster Stadion 4-1
299521
24 Ti 02-06-15
Kl. 19:00
Køge BK (2) Herstedøster IC Køge Stadion 1-3
299528
Kampfakta
25 Fr 05-06-15
Kl. 20:00
Herstedøster IC Brøndbyernes IF (1) Herstedøster Stadion 2-3
299537
26 13-06-15
Kl. 13:30
Mosede BK Herstedøster IC Mosede-skolen 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk: At udfylde elektroniske holdkort inden kampstart. At tilmelding indendørs skal ske senest 29.9 via kluboffice. At tilmelding Futsal skal ske senest 29.9 via kluboffice. At tilmelding vinterbold skal ske senest 22.9 via kluboffice



Puljevinderne spiller kvalkampe tirsdag den 16. juni, for at finde 4 hold til finalestævnet (Final 4) lørdag den 20. juni.

Turneringsafslutning:

Kvalkampe til Final 4 tirsdag den 16. juni kl. 19.00.

Kval.kamp 1: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 5
Kval.kamp 2: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
Kval.kamp 3: Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8
Kval.kamp 4: Vinder pulje 6 - Vinder pulje 3

Vinderne går videre til Final 4 Lørdag den 20. juni i Ølstykke.