Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Eastside Viborg

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
111029
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Klejtrup BK Eastside Viborg (1) Klejtrup Stadion 3-3
111031
2 07-04-18
Kl. 15:15
Eastside Viborg (1) Borup IF Overlund kunststofbane 3-1
111037
3 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
Eastside Viborg (1) IK Rosendal Overlund Stadion 4-2
111039
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 14:00
Eastside Viborg (1) Doense/Vebbestrup IF Overlund kunststofbane 3-3
111045
5 Fr 27-04-18
Kl. 13:30
Eastside Viborg (1) Nørager/Rørbæk IF Houlkærhallen 6-4
111049
6 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Fjelsø Gedsted FF Eastside Viborg (1) Gedsted Stadion 0-3
111057
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 16:00
Eastside Viborg (1) Klejtrup BK Overlund Stadion 3-3
111050
7 Ti 15-05-18
Kl. 19:00
Eastside Viborg (1) Hobro IK Houlkærhallen 3-3
111059
9 Ma 21-05-18
Kl. 13:00
Borup IF Eastside Viborg (1) Låstrup Stadion 2-2
111065
10 To 24-05-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Eastside Viborg (1) Rosendal Stadion 0-2
111067
Kampfakta
11 Fr 01-06-18
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF Eastside Viborg (1) Tinghøj Stadion 1-3
111155
12 09-06-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Eastside Viborg (1) Nørager IF's Anlæg HHT!
111159
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
Eastside Viborg (1) Fjelsø Gedsted FF Overlund Stadion 5-1
111160
14 To 21-06-18
Kl. 19:30
Hobro IK Eastside Viborg (1) DS Arena 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.