Serie 2, P5/6 Forår, P6 (2018)

FA 2000 3

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
330473
Kampfakta
1 07-04-18
Kl. 13:00
Østerbro IF 3 FA 2000 3 Kunst, Ryparken 1-4
330489
Kampfakta
3 14-04-18
Kl. 11:15
Viktoria 2 FA 2000 3 Kunst, Ryparken 1-3
330483
Kampfakta
2 Fr 20-04-18
Kl. 18:30
FA 2000 3 Prespa 2 Kunst, Jens Jessens Vej 6-0
330495
Kampfakta
4 Fr 27-04-18
Kl. 18:00
FA 2000 3 Skjold 3 Kunst, Jens Jessens Vej 2-1
330497
Kampfakta
5 Ti 01-05-18
Kl. 19:30
FB 3 FA 2000 3 Kunst, Jens Jessens Vej 2-4
330507
Kampfakta
6 Fr 18-05-18
Kl. 19:00
FA 2000 3 Skovshoved IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
330513
Kampfakta
7 26-05-18
Kl. 15:00
Fix 2 FA 2000 3 Gadelandet 0-6
330519
Kampfakta
8 Fr 01-06-18
Kl. 18:00
FA 2000 3 Stefan 2 Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
330521
9 09-06-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. 2 FA 2000 3 Jægersborg HHT!
330528
Kampfakta
10 To 14-06-18
Kl. 19:45
Union 2 FA 2000 3 Kunst, Grøndal Centret 0-1
330538
Kampfakta
11 16-06-18
Kl. 11:15
FA 2000 3 Fremad Valby 2 Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 rykker ned samt den dårligste nr. 10.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)