Serie 3 , Pulje 5 (2015)

Taastrup FC

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
299214
1 16-08-14
Kl. 15:30
Oversidder Taastrup FC (1)
299221
2 To 21-08-14
Kl. 18:45
Taastrup FC (1) FC Hvidovre NyBolig Park 1-2
299228
3 30-08-14
Kl. 15:30
Rosenhøj BK Taastrup FC (1) Sønderkærskolen 2-2
299235
4 To 04-09-14
Kl. 18:15
Taastrup FC (1) Køge BK (2) NyBolig Park 2-1
299242
Kampfakta
5 13-09-14
Kl. 14:30
Herstedøster IC Taastrup FC (1) Herstedøster Stadion 3-1
299310
6 Ti 16-09-14
Kl. 19:45
Taastrup FC (1) Brøndbyernes IF (1) NyBolig Park - Kunstgræs 2-0
299317
7 27-09-14
Kl. 15:30
Vallensbæk IF Taastrup FC (1) Vallensbæk Idrætscenter 3-4
299324
8 Ti 30-09-14
Kl. 19:45
Taastrup FC (1) Mosede BK NyBolig Park - Kunstgræs 1-3
299331
9 12-10-14
Kl. 13:00
Ishøj BK Taastrup FC (1) Strandgårdsskolen 3-2
299368
10 Ti 14-10-14
Kl. 18:15
Taastrup FC (1) Ejby IF Fodbold NyBolig Park - Kunstgræs 1-0
299375
11 25-10-14
Kl. 13:00
Taastrup FC (1) Køge Union NyBolig Park - Kunstgræs 3-4
299382
12 01-11-14
Kl. 12:00
FC Ishøj Taastrup FC (1) Ishøj Idrætscenter Kunstgræs 2-1
299389
13 Ti 04-11-14
Kl. 19:45
Taastrup FC (1) Brøndby Strand IK NyBolig Park - Kunstgræs 0-2
299396
14 To 02-04-15
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Oversidder Tåstrup Idrætspark
299397
15 11-04-15
Kl. 11:00
FC Hvidovre Taastrup FC (1) Avedøre Stadion 2-1
299410
16 Ti 14-04-15
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Rosenhøj BK Tåstrup Idrætspark 3-1
299411
17 25-04-15
Kl. 15:30
Køge BK (2) Taastrup FC (1) Køge Stadion 0-2
299453
Kampfakta
18 Ti 28-04-15
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Herstedøster IC Tåstrup Idrætspark 2-2
299454
19 10-05-15
Kl. 11:00
Brøndbyernes IF (1) Taastrup FC (1) Brøndby Stadion 1-1
299467
20 On 13-05-15
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Vallensbæk IF Tåstrup Idrætspark 1-2
299468
21 16-05-15
Kl. 13:30
Mosede BK Taastrup FC (1) Mosede-skolen 2-3
299511
22 Ti 19-05-15
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Ishøj BK Tåstrup Idrætspark 2-7
299512
23 30-05-15
Kl. 13:00
Ejby IF Fodbold Taastrup FC (1) Ejby Stadion 2-2
299525
24 On 03-06-15
Kl. 19:00
Køge Union Taastrup FC (1) Ellemarkskolens bane 4-2
299532
25 06-06-15
Kl. 10:30
Taastrup FC (1) FC Ishøj Tåstrup Idrætspark 1-2
299533
26 13-06-15
Kl. 15:00
Brøndby Strand IK Taastrup FC (1) Langbjergskolen 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk: At udfylde elektroniske holdkort inden kampstart. At tilmelding indendørs skal ske senest 29.9 via kluboffice. At tilmelding Futsal skal ske senest 29.9 via kluboffice. At tilmelding vinterbold skal ske senest 22.9 via kluboffice



Puljevinderne spiller kvalkampe tirsdag den 16. juni, for at finde 4 hold til finalestævnet (Final 4) lørdag den 20. juni.

Turneringsafslutning:

Kvalkampe til Final 4 tirsdag den 16. juni kl. 19.00.

Kval.kamp 1: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 5
Kval.kamp 2: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
Kval.kamp 3: Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8
Kval.kamp 4: Vinder pulje 6 - Vinder pulje 3

Vinderne går videre til Final 4 Lørdag den 20. juni i Ølstykke.