2. division, 2div Vest (2015)

FC Svendborg

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
106336
1 09-08-14
Kl. 15:00
Jammerbugt FC FC Svendborg Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 1-1
106345
2 17-08-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Odder Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-3
106353
3 24-08-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Marienlyst Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-3
106361
4 30-08-14
Kl. 14:00
Middelfart FC Svendborg Middelfart Stadion 1-3
106368
5 07-09-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Kolding IF Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-3
106376
6 13-09-14
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Tønder FC Svendborg BankParken Tønder 2-3
106383
7 21-09-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Varde Fynske Bank Arena Høje Bøge 4-0
106391
8 27-09-14
Kl. 15:00
Thisted FC FC Svendborg Sparekassen Thy Arena 2-2
106394
9 05-10-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Kjellerup Fynske Bank Arena Høje Bøge 3-0
106403
10 12-10-14
Kl. 14:00
Næstved FC Svendborg Næstved Stadion 2-1
106412
11 19-10-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Ringkøbing Fynske Bank Arena Høje Bøge 3-1
106421
12 26-10-14
Kl. 13:00
Kolding B FC Svendborg Mosevej Sportsplads 0-0
106430
13 02-11-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Næsby Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-0
106439
14 08-11-14
Kl. 15:30
Brabrand FC Svendborg tst Kunstgræsbane 2-1
106448
15 15-11-14
Kl. 14:00
FC Svendborg Skovbakken Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-1
106456
16 29-03-15
Kl. 13:00
FC Svendborg FC Sydvest 05 Tønder Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-2
106464
17 To 02-04-15
Kl. 15:00
Kolding IF FC Svendborg Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-5
106473
18 Ma 06-04-15
Kl. 15:00
FC Svendborg Middelfart Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-1
106481
19 11-04-15
Kl. 15:00
Marienlyst FC Svendborg Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-1
106489
20 18-04-15
Kl. 15:00
Odder FC Svendborg Kunstgræsbanen Spektrum Odder 1-1
106496
21 26-04-15
Kl. 13:00
FC Svendborg Jammerbugt FC Fynske Bank Arena Høje Bøge 3-1
106504
22 02-05-15
Kl. 13:00
Skovbakken FC Svendborg Vejlby/Risskov Centret 1-1
106511
23 10-05-15
Kl. 13:00
FC Svendborg Brabrand Fynske Bank Arena Høje Bøge 2-2
106518
24 Fr 15-05-15
Kl. 18:45
Næsby FC Svendborg ALPI Arena Næsby 2-1
106525
25 24-05-15
Kl. 13:00
FC Svendborg Kolding B Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-4
106532
26 31-05-15
Kl. 13:30
Ringkøbing FC Svendborg Alkjær Stadion 0-0
106539
27 On 03-06-15
Kl. 19:00
FC Svendborg Næstved Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-1
106546
28 06-06-15
Kl. 13:30
Kjellerup FC Svendborg Bjergets Idrætsanlæg 0-3
106559
29 13-06-15
Kl. 15:00
FC Svendborg Thisted FC Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-1
106567
30 20-06-15
Kl. 15:00
Varde FC Svendborg Sydbank Stadion 1-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545

Bemærk:

Play Off kampe om forbliven/nedrykning:
Onsdag den 24. juni kl. 19.00 Nr. 11 Vest - Nr. 11 Øst
Lørdag den 27. juni kl. 15.00 Nr. 11 Øst - Nr. 11 Vest