Serie 4, Pulje 2 (2017)

Espergærde IF

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
258154
Kampfakta
1 14-08-16
Kl. 12:00
Espergærde IF Vapnagård FK 72 Mørdrup Idrætsanlæg 2-2
258399
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 14:00
FC Gribskov Espergærde IF Græsted Stadion 4-3
258406
3 28-08-16
Kl. 12:00
Espergærde IF Humlebæk BK Mørdrup Idrætsanlæg 1-3 !
258408
4 03-09-16
Kl. 12:00
Oversidder Espergærde IF
258414
5 10-09-16
Kl. 15:00
Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter 9-4
258428
7 24-09-16
Kl. 14:00
Tikøb IF Espergærde IF Tikøb Gl. Stadion UHT !
258434
8 01-10-16
Kl. 14:00
Espergærde IF Kvistgård IF Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
258440
9 09-10-16
Kl. 14:00
Kokkedal BK Espergærde IF Egedalsbanen 1-3
258422
Kampfakta
6 Ti 11-10-16
Kl. 19:00
Espergærde IF Kokkedal Lokal Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg 1-5
258447
10 16-10-16
Kl. 12:00
Espergærde IF Frem Hellebæk Mørdrup Idrætsanlæg 0-3
258453
11 22-10-16
Kl. 15:30
FIF, Hillerød Espergærde IF FIF-Stadion UHT !
258455
12 To 06-04-17
Kl. 18:15
Vapnagård FK 72 Espergærde IF Borupgårdskolen 2-2
258472
14 Ma 24-04-17
Kl. 11:00
Humlebæk BK Espergærde IF Humlebæk Stadion 0-3 !
258478
15 On 26-04-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
258482
16 29-04-17
Kl. 15:30
Espergærde IF Snekkersten IF Mørdrup Idrætsanlæg 2-5
258490
Kampfakta
17 To 11-05-17
Kl. 18:30
Espergærde IF Kokkedal Lokal Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg 8-0
258494
Kampfakta
18 13-05-17
Kl. 15:30
Espergærde IF Tikøb IF Mørdrup Idrætsanlæg 3-2
258497
19 20-05-17
Kl. 15:30
Kvistgård IF Espergærde IF Kvistgård Idrætsanlæg 3-1
258506
20 27-05-17
Kl. 15:30
Espergærde IF Kokkedal BK Mørdrup Idrætsanlæg UHT !
258526
21 03-06-17
Kl. 12:00
Frem Hellebæk Espergærde IF Nordkysthallen 1-5
258533
22 Ti 06-06-17
Kl. 18:30
FIF, Hillerød Espergærde IF FIF-Stadion Kunstgræs UHT !
258466
13 11-06-17
Kl. 15:30
Espergærde IF FC Gribskov Mørdrup Idrætsanlæg 0-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning

1/8 dels finaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 9
kamp 3 Vinder pulje 8 - Vinder pulje 11
kamp 4 Vinder pulje 10 - Vinder pulje 12

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 5: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 1
kamp 6: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 6
kamp 7: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 8: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 7

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 7
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 8

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1