2. division, 2div Vest (2015)

Marienlyst

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
106337
1 09-08-14
Kl. 15:00
Odder Marienlyst Spektrum Odder 2-0
106339
2 17-08-14
Kl. 16:00
Marienlyst Næstved x 3-1
106353
3 24-08-14
Kl. 13:00
FC Svendborg Marienlyst Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-3
106356
4 Fr 29-08-14
Kl. 18:30
Marienlyst Ringkøbing x 1-1
106369
5 06-09-14
Kl. 14:00
Middelfart Marienlyst Middelfart Stadion 2-4
106373
6 13-09-14
Kl. 15:00
Marienlyst Kolding B x 7-0
106385
7 20-09-14
Kl. 13:00
Kolding IF Marienlyst Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-5
106390
8 27-09-14
Kl. 15:00
Marienlyst Næsby x 2-2
106401
9 04-10-14
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Tønder Marienlyst BankParken Tønder 1-2
106407
10 11-10-14
Kl. 14:00
Marienlyst Brabrand x 1-0
106417
11 18-10-14
Kl. 15:00
Varde Marienlyst Sydbank Stadion 0-3
106424
12 25-10-14
Kl. 15:00
Marienlyst Skovbakken x 3-2
106433
13 02-11-14
Kl. 13:00
Thisted FC Marienlyst Sparekassen Thy Arena 1-2
106441
14 08-11-14
Kl. 13:00
Marienlyst Jammerbugt FC x 0-0
106442
15 15-11-14
Kl. 13:00
Marienlyst Kjellerup x 3-1
106453
16 29-03-15
Kl. 13:00
Kolding B Marienlyst Mosevej Sportsplads 2-5
106465
17 To 02-04-15
Kl. 15:00
Marienlyst Middelfart Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 3-0
106468
18 Ma 06-04-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Marienlyst Alkjær Stadion 2-2
106481
19 11-04-15
Kl. 15:00
Marienlyst FC Svendborg Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-1
106483
20 19-04-15
Kl. 14:00
Næstved Marienlyst ProfaGroupPark 2-0
106497
21 25-04-15
Kl. 15:00
Marienlyst Odder Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-2
106498
22 02-05-15
Kl. 13:30
Kjellerup Marienlyst Bjergets Idrætsanlæg 1-2
106513
23 09-05-15
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Marienlyst Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 1-0
106521
24 16-05-15
Kl. 15:00
Marienlyst Thisted FC Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 3-2
106528
25 23-05-15
Kl. 13:00
Skovbakken Marienlyst Vejlby/Risskov Centret 1-4
106537
26 Fr 29-05-15
Kl. 18:30
Marienlyst Varde Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 2-2
106543
27 On 03-06-15
Kl. 19:00
Brabrand Marienlyst Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-4
106553
28 06-06-15
Kl. 15:00
Marienlyst FC Sydvest 05 Tønder Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 3-1
106558
29 13-06-15
Kl. 15:00
Næsby Marienlyst ALPI Arena Næsby 4-2
106569
30 20-06-15
Kl. 15:00
Marienlyst Kolding IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545

Bemærk:

Play Off kampe om forbliven/nedrykning:
Onsdag den 24. juni kl. 19.00 Nr. 11 Vest - Nr. 11 Øst
Lørdag den 27. juni kl. 15.00 Nr. 11 Øst - Nr. 11 Vest