Turneringer og resultater

Turneringer & Resultater

Serie 3 , Pulje 2 (2017)

Espergærde IF

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
190712
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Espergærde IF Hillerød Fodbold (2) Mørdrup Idrætsanlæg !
190962
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:30
Brede IF Espergærde IF Brede Idrætsplads 4-3 !
190963
3 To 25-08-16
Kl. 18:30
AC Hillerød Espergærde IF KBK Hillerød Øst-huset 5-3 !
190971
4 27-08-16
Kl. 16:00
Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg 1-4 !
191498
Kampfakta
5 Ti 06-09-16
Kl. 18:15
FC Holte Espergærde IF Rudegård Stadion 2-1 !
191505
6 10-09-16
Kl. 16:00
Espergærde IF Brødeskov IF Mørdrup Idrætsanlæg 1-4 !
191560
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 15:00
Lundtofte Boldklub Espergærde IF Lundtofte Idrætsplads 3-0 !
191566
8 24-09-16
Kl. 16:00
Espergærde IF Humlebæk BK Mørdrup Idrætsanlæg 0-5 !
191575
9 01-10-16
Kl. 15:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Espergærde IF Karsemosegård UHT !
192203
10 08-10-16
Kl. 15:30
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
192225
11 15-10-16
Kl. 14:00
Frem Hellebæk (2) Espergærde IF Nordkysthallen UHT !
192229
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 15:00
Espergærde IF Lyngby BK Mørdrup Idrætsanlæg 0-8 !
192596
13 29-10-16
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Espergærde IF Hørsholm Idrætspark 7-1 !
192598
14 09-04-17
Kl. 12:00
Hillerød Fodbold (2) Espergærde IF Hillerød Stadion !
192625
15 To 13-04-17
Kl. 13:00
Espergærde IF Brede IF Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
192643
16 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Espergærde IF AC Hillerød Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
192650
17 22-04-17
Kl. 15:30
IF Skjold Birkerød Espergærde IF Birkerød Stadion UHT !
192741
18 29-04-17
Kl. 15:30
Espergærde IF FC Holte Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
193445
19 06-05-17
Kl. 14:00
Brødeskov IF Espergærde IF Brødeskov Stadion UHT !
193451
20 On 10-05-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Lundtofte Boldklub Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
193527
21 Fr 12-05-17
Kl. 13:30
Humlebæk BK Espergærde IF Humlebæk Stadion UHT !
193532
22 20-05-17
Kl. 15:30
Espergærde IF Nivå-Kokkedal FK (1) Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
194059
23 On 24-05-17
Kl. 19:00
Oversidder Espergærde IF UHT !
194063
24 27-05-17
Kl. 15:30
Espergærde IF Frem Hellebæk (2) Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
194267
25 03-06-17
Kl. 15:30
Lyngby BK Espergærde IF Lyngby Stadion UHT !
194407
26 10-06-17
Kl. 15:00
Espergærde IF Hørsholm-Usserød IK Mørdrup Idrætsanlæg HHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning

Kvartfinaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
kamp 3 Vinder pulje 6- Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 17. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale tirsdag den 20. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning