Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Hobro IK

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
111026
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 15:15
Hobro IK IK Rosendal Hobro Kunstgræsbane 5-0
111030
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 16:00
Hobro IK Doense/Vebbestrup IF Hobro Kunstgræsbane 2-0
111034
3 15-04-18
Kl. 13:30
Hobro IK Nørager/Rørbæk IF Hobro Kunstgræsbane 9-0
111038
4 21-04-18
Kl. 16:00
Fjelsø Gedsted FF Hobro IK Gedsted Stadion 0-7
111042
5 28-04-18
Kl. 15:15
Hobro IK Borup IF Hobro Kunstgræsbane 10-1
111046
Kampfakta
6 06-05-18
Kl. 15:00
Hobro IK Klejtrup BK DS Arena 3-0
111050
7 Ti 15-05-18
Kl. 19:00
Eastside Viborg (1) Hobro IK Houlkærhallen 3-3
111058
Kampfakta
9 Ma 21-05-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF Hobro IK Tinghøj Stadion 1-1
111062
10 On 23-05-18
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF Hobro IK Rørbæk Stadion 0-8
111054
8 To 31-05-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Hobro IK Rosendal Stadion 1-7
111066
11 02-06-18
Kl. 15:15
Hobro IK Fjelsø Gedsted FF DS Arena 19-1
111152
12 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Borup IF Hobro IK Låstrup Stadion 0-4
111156
Kampfakta
13 16-06-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Hobro IK Klejtrup Stadion 1-2
111160
14 To 21-06-18
Kl. 19:30
Hobro IK Eastside Viborg (1) DS Arena 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.