Serie 5, P17 17/18 (2018)

Egedal Boldklub

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
796245
Kampfakta
1 26-08-17
Kl. 15:00
FC Nanoq Egedal Boldklub Kunst, Valby IP, tribunen 2-4
796373
Kampfakta
3 10-09-17
Kl. 11:45
Egedal Boldklub Zahle Zebras Valby IP, Gl. Afdeling 12-0
796380
Kampfakta
4 Fr 15-09-17
Kl. 18:30
Bk. Sommersol Egedal Boldklub Kunst, Ryparken Resultatformidling
796386
Kampfakta
5 Ma 25-09-17
Kl. 19:30
Egedal Boldklub Street Society Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
796395
Kampfakta
6 Ma 02-10-17
Kl. 20:45
B.1960 Egedal Boldklub Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
796408
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 13:30
Sundby KFUM Egedal Boldklub Kunstbane 2, Kløvermarken 3-9!
796416
Kampfakta
9 22-10-17
Kl. 11:45
Egedal Boldklub Deportivo Montecristo Valby IP, Gl. Afdeling 8-0
796422
Kampfakta
10 29-10-17
Kl. 15:15
FC Bold og Lajs Egedal Boldklub Kunstbane 1, Kløvermarken 0-3!
796428
Kampfakta
11 05-11-17
Kl. 11:45
Egedal Boldklub FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
796433
Kampfakta
12 15-04-18
Kl. 13:30
Egedal Boldklub FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen 5-2
796455
Kampfakta
15 06-05-18
Kl. 13:30
Egedal Boldklub Bk. Sommersol Valby IP, Gl. Afdeling 2-0
796459
Kampfakta
16 13-05-18
Kl. 11:45
Street Society Egedal Boldklub Valby IP, tribunen 1-7
796475
Kampfakta
17 To 24-05-18
Kl. 19:30
Egedal Boldklub B.1960 Valby IP, Gl. Afdeling 0-2
796487
19 03-06-18
Kl. 13:30
Egedal Boldklub Sundby KFUM Valby IP, Gl. Afdeling UHT!
796449
Kampfakta
14 To 07-06-18
Kl. 18:00
Zahle Zebras Egedal Boldklub Kunst, Valby IP, tribunen HMH
796662
Kampfakta
20 On 13-06-18
Kl. 19:00
Deportivo Montecristo Egedal Boldklub Kløvermarken 0-7
796667
21 17-06-18
Kl. 13:30
Egedal Boldklub FC Bold og Lajs Valby IP, Gl. Afdeling UHT!
796673
Kampfakta
22 23-06-18
Kl. 15:00
FC Nordhavn Egedal Boldklub Kunst, Ryparken 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Serie 4, pulje 12.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: Ingen